• 3
  güncel 9.23 metasından bahsedeyim. en sonunda arka planda kalan ama şampiyonlarını rahat bulacağınız kendi taktiğimi anlatacağım. başlangıçta oyuncuların büyük bir kısmı şu 3 yola yöneliyor
  1. 3 ormancı bul bu sayede ekstra birim çıkart erken oyunda gold kas
  2. 3 yırtıcı bul, warvick ve kogmaw ikile sonra gold kas
  3. vladimir, syndra, taliyah + önde duracak bir tank al çift ulti şansı ile gold kas.
  tabi bunların dışında gitme yolları da var ama biraz şans işi oluyor. mesela orn, nasus 2 level gelir üzerine voli gelir elektrik gardiyan ile erken oyunda rakipleri yenersin.

  yol seçme açısından 1 daha avantajlı roll atmadan önüne gelen şampiyonlarla gideceği yönü belirleyebilir. burdaki dikkat edilmesi gereken kısım 6 levele geçince bir şeyler belirlemiş olmalı çünkü o levellerde orman güçlendirmesi işe yaramıyor artık. 100 canla devam ederken bir anda yenilmeye başlayıp 50 cana düşme durumları olabiliyor geçişi iyi ayarlamak lazım.

  2. yola girenler genelde 3 yırtıcı 3 gözü dönmüş 6 levelde hyper roll olaf bulup mümkünse iki level yapma yoluna giriyor. olaf kompozisyonu çok fazla kişi oynamaya çalıştığı için 60 gold roll atıp olaf bulamama gibi durumlar bile oluyor. şanslıysan erkenden olaf bulup 7 levele geçersin ordan da 3. gözü dönmüşüne göre bir yol çizersin. mundoysa singed twitch ararsın. sionsa gölge şampiyonu ararsın. warvick, olaf, volibear sendeyse ezrael ile 4 buzu açabilirsin gibi gibi. dediğim gibi bu yol çok şans işi çünkü yırtıcılar 1 ve 2 gold olduğu için oyun başında düşüyor önüne istemesende yöneliyorsun.

  3. bu yolun sonu ya 1.lik ya ilk 4 dışı kalma:( 6 level olunca oyuncuların yarısı olaf yoluna diğer yarısı bu brand yoluna giriyor. thresh, nautilus önde tank dursun syndra ve vladimir ile 4 okyanusa tamamla. 6 levelde hyper roll at brand ve annie bul zaten oyun başından beri zyraları almış olacaksın. 7 şampiyon yaptı. burada 4 okyanus 3 alev 3 büyücü açık oluyor. brand ultileri ile her yeri yakarak işi bitirmeye çalışıyorsun.önemli nokta şu brand iki level olmazsa işe yaramıyor. 8.levelde efendi koymak gerekiyor genelde erken safhada alınan malzahar öylesine koyulup yorick aranır. yorick ultisi çok işlevsel olduğu için efendi güçlendirmesi olmayanlar bile alıyor bulması zor oluyor. nami falan denk gelirse thresh atılıp en köşeye nami koymak daha iyi oluyor.

  ben ışık yolundan gidiyorum. sebebi de tamamen kimsenin almaması. item seçme safhalarında saldırı hızı eşyalarına yöneliyorum. vayne, nautilus + gardiyan ve ya kolcu ne denk gelirse şeklinde başlıyorum. başlarda yenildiğim için 2. item seçme lobisinde de istediğimi alabiliyorum. 4 ve ya 5 levelde hyper roll atıyorum. amaç bulabildiğince ışıkları toplamak. vayne nasus jax 3 level yapma şansı baya yüksek oluyor. vayne esas taşıyıcımız. saldırı hızı itemleri onda oluyor. 6 levelde yorick bulunmuşsa 6 ışık bulunmamışsa 5 ışık+ kindred. bundan sonraki amaç 8 levele çıkmak. 8 levelde 6 ışık + kindred + master yi koyuyorum. master yi 3 özelliği ile tamamlayıcı oluyor. kindred ile gölge, soraka ile mistik, aatrox ile kılıç ustası. vayne, nautilus, jax üç level diğerlerini 2 level yapmaya çalışıyorum.