• 5519
  galatasaray kariyerinde en fazla 2 sezon üst düzey performans göstermiştir. sakatlık vs. de etkili oldu performansının düşmesine ama öyle efsane bir performansı falan yoktu. zaten galatasaray öncesinde de çok etkili bir hücum oyuncusu olsa da çok bitirici bir forvet falan değildi. hatta kulüp bazında kariyerinin en yüksek rakamlarına bizim formamızla ulaştı. burak yılmaz' ın galatasaray ile gol kralı olduğu sezondaki performansı baros'un önündedir bana göre.

  baros iyi bir oyuncuydu ama taraftarın ona karşı duyduğu aşırı ilgiyi anlamıyorum. keza aynı şey ümit karan için de yapılır. şöyle bitirici böyle bitirici denir, gol rakamlarına bakıyorsun, 20 golü görememiş bir sezonda. gol dışında oyuna etkisine bakıyorsun; baros da ümit karan da elmander seviyesinde değiller oyuna katkı olarak. ama sanıyorum ki spektaküler goller attıklarından taraftarda böyle bir imaj yarattılar. şahsen izlediğim galatasaray forvet performanları arasında ilk 5 e ne baros'u ne ümit karan'ı sokarım.

  1- hakan şükür
  2- jardel
  3- burak yılmaz
  4- necati ateş
  5- elmander

  tanju'yu, ilie'yi falan çok iyi hatırlamıyorum, çocuktum.

  bu arada kendisinin hamburg'a attığı gol de benim izlediğim en güzel galatasaray gollerinden biridir hazırlanış olarak.

  https://www.youtube.com/watch?v=ObRu9PLYbSc

  edit: istatistiklerine baktım da yazdığım şeylerin arkasında olmakla beraber adam oynadığı 4 sezon boyunca da istatistik olarak oynadığı maç sayısına göre gayet yeterli katkı vermiş. biraz ezbere sıkmışım sanırım.

  edit 2: iki düzeltmem de 31.07.2019 tarihlidir. sıralama yaparken de saçmalamışım. yani kaliteyi sıralayacaksam baros kesinlikle necati ve elmander'in önünde olur, dahası o zaman o listeye drogba da girerdi. yok verimliliği sıralayacaksam da jardel herkesin gerisinde kalırdı.