• 404
  ihtiyacımız olan bir oyuncu emre yaşı da genç bonservissiz kadromuza katmamız gerçekten çok güzel oldu. transferinde kendisinin katkısı gözardı edilemez verdiği mücadele ve kararlı tavrı konusunda kendisini kutluyorum, sözünün eri bir delikanlı olduğunu herkese gösterdi. kendisi daha boluspordayken zaten dikkat çeken genç türk oyunculardandı sivastaki yükselişinden sonra bize imza atması hem bizim için hem de kendisi için çok yerinde bir hamle oldu. başarılı olacağına yürekten inanıyorum kadromuzda önemli bir yeri olacak, kendisinin meziyetleri fatih terim gibi bir futbol profesörünün elinde daha da gelişecektir. neresinden bakarsanız bakın çok önemli transfer sosyal medya ekibimizin transferi barış abimizin şarkısıyla duyuruş şekli de çok güzel ve anlamlı olmuş hayırlı olsun inşallah.
 • 405
  senelerdir üstüne koya koya gelen, mevkisi belli, özellikleri belli ve ihtiyacımız olan tarzda bir oyuncuydu emre. ben transferinden, gösterdiği duruştan çok memnunum. serbest durumdayım deyip yüksek maaş imza parası falan muhabbetlerine girip kulübe soymaya kalkmaması da transferin bir diğer güzel tarafı. umarım uzun yıllar başarı ile galatasaray'a hizmet eder.
 • 406
  https://www.youtube.com/watch?v=RitZQeqoddI

  şurada 1 dakikalık ilk açıklamaları izlenebilir. güldü mü çok güzel gülen ama gülmedi mi de tok sesinin eşliğinde yüzünde çok tatlı, sert bir ifade var. böyle ciddi adamlar genelde hırslı, inatçı ve başarılı olurlar. koskoca galatasaray'a, yine spor gündemini bir hayli meşgul etmiş önemli transferinden donuk bir ifadeyle "ben aslında hiçbir şey yapmadım, süreç beni buraya getirdi" diye bahseden adamdan korkulur abi :(

  (bkz: ben aslında hiçbir şey yapmadım)
 • 407
  transferinin açıklandığı videodaki barış manço'nun eğri eğri doğru doğru isimli parçası tribünlerde hep bir ağızdan söylenebilir diye düşünüyorum. parçanın her kıtası söylebilir ancak en iyi kısmı işe şu olur:

  kimi batı, kimi doğu
  kuzey, güney hepsi doğru
  kim seçer ki bozuk yolu?
  eğri eğri, doğru doğru

  şarkı tek bir tribünden veya karşılıklı iki tribün halinde söylense de* "eğri eğri, doğru doğru" kısmında tüm stat katılarak eşlik ederse şahane olur.
 • 409
  herkesin malumu yıllar öncesinde de transferi epey isteniyordu ancak o dönem olmamıştı. o zaman gelse muhtemelen yaşı çok genç olduğu için şans bulamayacak ve belki de yitip gidecekti. şimdi süper ligde bir kaç sene oynayarak hem tecrübelenmiş hem de futbolunu olgunlaştırmış olarak geldi. asıl mevkisi kanatlar olsa da yetenekleri itibariyle orta sahanın her bölgesinde rahatlıkla oynar. ben direk ilk 11 oyuncusu olacağını düşünüyorum.

  bu transferle birlikte gelecek yıllarda azaltılması düşünülen yabancı sınırı için ilk 11'deki yerli sayısını ve kalitesini +1 arttırmış olduk. takımımıza hayırlı olsun.
 • 411
  --- alıntı ---

  haberaslan özel

  galatasaray'ın sivasspor'dan transfer ettiği emre kılınç, antrenmanlardaki performansıyla hazırlık döneminin ilk aşamasında en öne çıkan isim oldu.

  emre'nin özellikle süratinden ve bitiriciliğinden çok etkilenen fatih terim, yeni sezonda onyekuru'ya verilen savunma arkası dengesiz koşu görevini emre'ye devredecek.

  onyekuru'nun süratine karşın bitiricilik aşamasında yaşadığı handikap sezon boyunca galatasaray'ı çok olumsuz etkilemişti. onyekuru geçtiğimiz sezon girdiği net pozisyonların yarısını gole çevirebilse şu an bambaşka şeyler konuşuyor olabilirdik.

  emre kılınç, fatih terim'in ellerinde farklı bir seviyeye erişebilir. potansiyeli teknik ekibi heyecanlandırıyor.

  --- alıntı ---
 • 414
  dikine ve tempolu oynaması özellikle kontra ataklarımızda çok işe yarayacaktır. bunun yanında içe kat eden bir kanat olup uzaktan etkili sol ayak şutlarıyla şapkadan tavşan çıkarabilecek bir silaha sahip olacağız. kendisinin transfer değeri pek bilinmiyor aslında ama mevcut yetenekleriyle hiç abartmadan söylüyorum on bire yazılacak umutlandıran oyuncudur. formayla görmek lazım. ağırlığını taşıyabileceğini düşünmekteyim.
 • 416
  kendisinin transferi fatih terim'in oyun sisteminde onyekuru'nun boşluğunu doldurmak üzere yapıldı bana göre. geçen sene yarım sezon ve önceki sene tam sezon onyekuru ile birlikte oynadığımız oyunda onyekuru'nun savunma arkasına kaçırılması taktiğin önemli bir parçası idi. emre kılınç da hızlı ve savunmanın arkasına benzer koşular yapabilen bir oyuncu. 2019-2020 sezonu 32. haftada fenerbahçe-sivasspor maçını izleyin mesela. emre sol kanattan çok sefer yaptı bu maçta bahsettiğim gibi kaçışları ve bu maçta 1 gol attı, bir de penaltı yaptırdı bu koşuları sonucunda. emre belki onyekuru kadar hızlı değil ve onun kadar top sürmesini bekleyemeyiz ama bitiriciliği daha iyi gibi geliyor bana. dolayısıyla sol kanada onyekuru gelmeyecekse orası emre kılınç'a ait olacaktır.
 • 417
  üzerine tuhaf tuhaf anlamlar, misyonlar yüklenen, spesifik beklentiler içerisindeki taraftarın muhtemel bir sonraki linç adresi olacak futbolcu. zira başlık emre kılınç'ken içerik yine arshavin. bunlara alıştık, çünkü seri'nin başlığında da rakitic'i okuyorduk. daha bombası da var, o da diagne başlığı. sanki bana mehmet batdal.

  ***

  oyuncuya gelirsek; kanatta oynamasına bağlı olduğunu düşünsem de emre'nin oyun olarak baskın bir yapısı yok. geçirdiği en iyi sezonda hocası rıza çalımbay tarafından saha içinde kaybolduğuna, istikrar sorunu yaşadığına dair eleştiriler alan bir oyuncudan bahsediyoruz. genç bir oyuncu da değil, 26 yaşında.

  kariyeri boyunca 92 süper lig maçına çıkıp 17 gol, 19 asistle oynamış.

  bu kısmı unutmayın zira yerine alındığı onyekuru, kendisinin tüm kariyerindeki gol sayısına, 22 yaşındayken tek bir sezonda ulaşmış. yani bir futbolcunun bitiriciliğini övmeden önce, kendisini o bitiriliği sergileyebileceği pozisyona sokup sokamadığına bi bakmak gerekiyor. frikik çekmediğiniz sürece dünyanın en iyi frikikçisi olmanızın bir anlamı olmadığı gibi.

  öte yandan bir kanat oyuncusu için yeteri hızı yok. dribling özelliği zayıf. dolayısıyla çizgide de etkisiz kalmasına bağlı olarak, içe dönük bir oyun yapısı var. feghouli'yi anımsayıp yüzünüzü ekşitiyor gibisiniz ama ekşitmeyin zira oyun olarak çok daha hareketli bir stili var. mücadeleden kaçmıyor, çabukluğu iyi, ayağı pas futboluna uygun, ilginç bir şekilde oyun vizyonu da geniş ki onu buraya getiren de tam olarak bu.

  bir sistemin içerisinde etkili bir oyuncu olabilir. örneğin tudor gibi futbolu iş bölümlerine ayırmış, tempo ve hareketi baz alan sistemlerde çok iyi bir takım oyuncusu olabilir. terim gibi kanat aksiyonlarına dayalı, hızlı ve karmaşık yapılı hücumlar seven bir hocanın elinde ne verir kestirmek güç. sadece 4-4-2 kanadı için etkili bir oyun şablonu var fakat geçen seneki sisteme aynı tas aynı hamam devam edecek ve onyekuru'nun yerine kendisini koyacaksak, hem kendisine hem de galatasaray'a geçmiş olsun. bu durumda performans alabileceğimiz tek seçenek feghouli'nin yerine kendisini yerleştirip, sola fuleli bir oyuncu tercih etmek olur. açıkçası jozwiak'a olan ilgimize bakılırsa böyle bir plan da var gibi gözüküyor.

  öte yandan 3'lü ortasahanın kenarında guardiola'nın bernardo'yu, klopp'un chamberlain'i kullandığı gibi kullanılırsa epey etkili olacağını düşünüyorum.
 • 418
  savunmanın arkasına sarkmak ve geniş alanda yakaladığı rakipleri hızı ile ekarte etmek dışında pek bir numarası olmayan onyekuru'nun yerine transfer ettiğimiz 2 kanatta da oynayabilen kanat oyuncusu. onyekuru'ya göreoyun repertuarı çok daha geniş bir oyuncu. zaten hocası rıza çalımbay da onyekuru savunmanın arkasına sarkmak dışında hiç bir şey yapmıyor, emre onu rahatlıkla keser, çok daha çalışkan ve futbolu bilerek oynayan bir oyuncu demişti.

  bu adam şuan kanat rotasyonumuzdaki en hızlı adam, hatta hızlı diyebileceğimiz de tek adam. bu adamı neden emre kılınç olarak kabullenmeye çalışmıyor taraftarlar, bu adamdan neden bir bernardo silva yaratma isteği var ciddi anlamda anlamakta zorlanıyorum. şu başlığa ilk bernardo silva yazan arkadaş umarım oyuncuya nasıl bir kötülük yaptığının farkındadır.
 • 420
  kendisinden çok umutluyum. ilk olarak ''galatasaray mert hakan'la anlaştı'' haberlerinden sonra sivas'ı alıcı gözle izlemeye başladım*. o sıralarda da ''emre kılınç fenerbahçe'ye gidecek'' haberleri dolanıyordu. ezeli rekabetin verdiği hırsla emre'yi de dikkatle izlemeye başladım. o dönem mert hakan daha ön plandaydı ancak samimi söylüyorum ''asıl iş emre kılınç'ta keşke bunu kaptırmasaydık'' diye içten içe üzülüyordum. çünkü sivas'ın her aksiyonunda bulunmasının yanında kanat oyuncusu olsa bile aşırı mücadeleciydi, bizimse en ihtiyacımız olan şey buydu.

  bugüne geldiğimizde emre kılınç formamızı giyiyor, çok şükür. kendisinden beklentim çok farklı ve bende çok fazla heyecan uyandırıyor. inşallah allah utandırmaz, çok verimli bir yıl geçirir. iyi ki bizimlesin emre kardeşim, doğru yerdesin.
 • 425
  emre hakkında yazılanlara, yapılan muhtemel kadrolara bakıyorum da, neredeyse herkes emre kılınç’ın sol açık olduğuna kesin kanaat getirmiş durumda. emre kılınç’ın ideal yeri sol değil sağ açıktır. feghouli, visca gibi istisnalar hariç artık modern futbolda sağ kanatta sağlak, sol kanatta solak kanat oyuncusu oynatan takım kalmadı sayılır. ters tarafa çekilen toplarda savunmacı da o yöne hareketleneceğinden hücumcu beklerini bu şekilde daha efektif bir şekilde oyuna katarsın. kaldı ki emre’nin ayrıca şut tehdidi bir hayli fazla, bu da savunmanın dengesini bozan bir özellik. omar ve saracchi gibi tempolu beklerimiz olduğunu düşünürsek kanatlarda ters ayaklı oyuncuların oynaması daha doğru olacaktır. emre’nin 9 kasım 2019 sivasspor konyaspor maçında attığı gole bakarsak neden sağ tarafta oynaması gerektiği daha iyi anlaşılacaktır.