• 100
  insanların cinsel yönelimleri farklı olabilir buna kimse bir şey dememeli fakat insanların eşleriyle çocuklarıyla voleybol izlemek için geldiği bir ortamda böyle hareketlerde bulunmak teşhircilikten başka bir şey değildir.istediginiz şeyi yaşayabilirsiniz kendi özel ortamınızda ama görgü ve ahlak kuralları gereği böyle toplu yerler bu davranışların yeri değil.
 • 101
  karşı tarafı maç bittikten sonra galeyana getirmeye çalışması yanlış olan voleybolcudur.

  maç içinde/önünde/sonrasında yaptığı kendini bağlar. bir kızla öpüşüyor diye bütün rusya/türkiye lezbiyen olmaz. çevirirsin kafanı görmezsin. maç bittiğinde futbolcular sevgilisini öpmüyor mu? ne oluyor ahlak mı bozuluyor, teşhircilik mi oluyor?

  zaten cinsel yönelimler, öyle görmekle değişecek şeyler değil.

  bir heteroseksüele, homoseksüel ilişki gösterirsen 'ıy' der geçer.
  bir homoseksüele, heteroseksüel ilişki gösterirsen yine 'ıy' der geçer.

  neyse bu kendisi hakkındaki tartışmaların bir kısmı. bu kısmın gözümde değeri yok.

  ancak;

  karşısında tartıştığı insan 35 yaşında, geçmişi başarılarla dolu saygı duyulan bir profil. bugüne kadar kimseyle bir sorun yaşadığını da görmedim. maçtan önce ebrar nasıl bilendiyse, kendi motivasyonu adına da olabilir, sürekli bu kadını taciz etti. anlaşılan, en sonunda saçma sapan bir hareketi* de rakibine yaptırdı. yaptırdı diyorum, çünkü bugüne kadar goncharova'nın böyle bir hareketini görmedim. üstüne üstlük bu hareketi de, elemenin son maçında, son setinde, skor 24-17 iken yaptı.

  ebrar'ın maçtan sonra da, 'ağlayacaksan oynamayalım goncagül' yazması, 24-17 olan maçta, kayarak sevinç gösterisi yapması vs. bütün hepsi kendine eksi yazan işler. eğer galibiyetle oluyorsa bu işler, buyursun gelsin, italya ve türkiye'de kendisini kaydırağa çevirirler. o zaman da kaçacak yer arıyor kızımız.

  buyrun ebrar'ın abuk subuk post'una kadının cevabi:

  --- alıntı ---

  spor rekabettir, kazanmak ve kaybetmektir ve her sporcu kazanmayı daha çok sever. mantıklı. ancak spor sadece bundan ibaret değil. spor saygıdır, ahlaktır, katılımdır, adil oyundur, mükemmelliktir, dürüstlüktür. spor size bir takım halinde çalışmayı, hiyerarşilere saygı duymayı öğretir, spor size cesaret sahibi olmayı öğretir. spor o kadar çok şey öğretir ki, birinin rakibine saygı duymadığını gördüğümüzde iş çok daha ileri gider. bütün değerlere aykırıdır. çünkü meslektaşlarınıza ve tüm topluluğa saygısızlık ediyorsunuz. peki neden topluma da saygısızlık ettiğinizi söylemiyorsunuz? spor çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve yaşlılara ilham verir. sporcu olmak örnek olmak demektir. spor bize tüm bunları öğretiyorsa, kendi egosu uğruna tüm bu değerleri göz ardı eden biri ne anlatır?

  --- alıntı ---

  artı kusura bakma ebrar ama, dünya'da gördüğüm standardı en değişken voleybolcusun. yetenekli olduğuna, iyi gününde mevkinin dünya'daki sayılı oyuncularından biri olduğuna şüphe yok. peki kötü gününde? bu kafayla gidersen, o standardını hiç bir zaman en üst seviyeye taşıyamayacaksın. çünkü gelişim dışarıdaki insanlarla alakalı bir şey değil, kendi içinde tamamlanır.
 • 103
  mental gelişimini tamamlamamış belki de asla tamamlamayacak, oyunundan daha büyük özgüven sahibi ve en önemlisi provakatör bir oyuncudur ama şu an haksız yere vurulmaktadır.

  https://x.com/.../1780226296238293406

  efsane rus oyuncu gamova bile dinamo tarafı saçmalıyor derken cinsel tercihi üzerinden(kaçınız dinamo tarafından paylaşılan görüntüleri izledi bilmiyorum ama cinsel tercih vs alakalı hiçbir sapkın şey yok görüntülerde, ezbere işkembeden yorumlar) kendisine vurmak saçmalıktır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın