• 1
  31 ağustos 1944 doğumlu amerikalı eski profesyonel boksör. lakabı “the black destroyer”dir.

  boksun altın döneminde (1970-1990 arası) dövüşmüştür. kariyerinde 91 profesyonel maça çıkmış, 76’sını kazanmıştır. bu 76 galibiyetin 70’i nakavtladır. profesyonel kariyerinde nakavt sayısı kadar maça çıkmayan boksörler var, oha.

  bu abiyi özel kılan şey attığı yumrukların sertliğidir. birçok otorite ve ünlü boksörlere göre gelmiş geçmiş en sert yumruk atan kişidir. muhammed ali, ron lyle, larry holmes gibi birçok büyük boksör yedikleri en sert yumruğun sahibi olarak kendisini göstermiştir.

  hatta bir diğer efsane george foreman “kariyerimde çok sert isimlerle dövüştüm. gerry cooney, ron lyle ve cleveland williams vurduğunda gardınız kapalı olsa dahi vücudunuzu titretirdi” diyor. “peki ya earnie?” sorusuna ise cevaben “tanrıya şükür hiç earnie ile dövüşmedim” minvalinde cevap vermiştir.

  teyite muhtaç olmakla birlikte muhammed ali’ye attığı yumrukların ali’de kalıcı hasar bıraktığı iddia edilir.

  boks kariyerini noktaladıktan sonra rocky 3 filminde slyvester stallone’a antrenman arkadaşlığı yapmıştır. antrenman esnasında sylvester’in “hadi earnie bana gerçek bir şeyler göster” demesi üzerine karaciğere attığı yumruk ünlü aktörü hastanelik etmiştir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın