• 26
  henüz herhangi bir kupası olmayan genç teknik direktör. tudor'a geçmişte ne olduysa, kendisine de aynı şeyler yapılacaktır türkiye'de. türkiye'de başarılı olmak için sadece teknik-taktik bilmek yeterli değil. yoksa geçen sene cocu 8-10 haftada kovulmazdı veya abdullah avcı da örnek verilebilir.

  öncelikle duygusal olarak karşı tarafı anlayabilmeniz yani eq'nuzun yüksek olması, sorunlarla, krizlerle mücadele etmiş ve başarıyla çıkmanız ve camiaya kendinizi kabul ettirebilmeniz lazım. bu ülkede del bosque kovuldu, öyle düşünün.

  şimdi tedesco gelse takımın başına, maaşlar 2 ay geç ödense adam ne yapacağını bilemez. ya da futbolcusu sakat iken okçuluk federasyonuna ya hak diyip olsa sallasa noluyor lan olur.

  o yüzden teknik direktör seçerken tüm bu faktörleri hesaba katmak gerek. tedesco'nun da yolu açık olsun, umarım rusya'da kendini geliştirebilir.
 • 28
  fatih terim kulübümüzde sportif direktör olduğu durumda fatih hocanın düşüneceği ilk yabancı teknik direktör adaylarından biri olacak gibi duran alman genç teknik direktör. kendisi de fatih terim'e çok saygı duymaktadır. fatih hocamız gel dese koşa koşa gelir. açıkçası yabancı olan, kendisini kanıtlamış bir teknik direktörü takımımızın başına ekonomik nedenlerden dolayı getirebileceğimizi düşünmüyorum. bunun yerine kendisini ispatlamaya aç, gelecek vadeden bir teknik direktöre yönelebiliriz. bu isimlerin başında da tedesco gelebilir bence. ya da yerli olarak okan buruk veya bülent korkmaz'ı takımımızın başında izleriz.

  ve bence fatih terim'in kanatları altında kendisini ispatlayabilir. fatih terim galatasaray'da çok güçlü bir isim ve o, kendisini teknik direktör olarak takımın başına getirirse rahat bir şekilde çalışabilir. fatih terim başarısızılıkta tüm yükü üzerine çeker ve kendisi ise kendisini tamamen takıma adayabilir. kendisi için yeterli sabır alanı yaratılır.
 • 29
  11 nisan 2021 lokomotif moskova spartak moskova maçında takip ettiğim teknik direktör.

  ilk yarısı biraz önce tamamlanan maça 3-4-1-2 ile başladı takımı, rakip takım ise 4-3-1-2 ile sahada yer aldı.

  rusya'da maçlar seyircili oynanıyor, maçın garip tarafı tribünde maçı takip eden ralf ragnick'in de yer almasıydı.
  sanırım alman ekolü rusya'ya çıkarma yapmış.

  tedesco'nun takımı 2-0 geride ve 10 kişi kaldılar, 10 kişi kaldıkları pozisyon karagümrük maçında kerem aktürkoğlu'nun pozisyonu ile birebir aynı neredeyse.

  takım 2-0 geride olmasına rağmen sahada küçük bir gasperini takımı izliyorum.
  bakalım 10 kişi kalınca nasıl reaksiyon verecek.

  tedesco dahil, ralf ragnick'in sülalesi gelse türkiye ligi'ndeki düzende tepetaklak olurlar gibi.
  bu adamlar futbol oyunuyla ilgileniyor, bu ülkede entrika var.
 • 30
  hazır pandemide taraftar da yokken denenebilecek genç teknik direktör. getireceksin eline de fatih terim'e sunduğun kadar imkan vereceksin ki bu da senede yaklaşık 13-15 transfer eder. en azından sahada bir diziliş, bir felsefe görürüz. kendisi de ayrıca büyük bir fatih terim fanıdır. hoca da artık bundan sonra başarılı olamayacağı gerçeğini kabul edip görevi hayranına bıraksa şöyle tatlı tatlı ne güzel olur sene sonunda.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!