• 2176
  (bkz: 28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçı)

  bana göre lemina'nın penaltı olmayan pozisyonunu, babel'in elle oynamasını bularak tereyağından kıl çeker gibi çözmüştür. penaltı verse ülkenin yarısı, penaltı vermese öbür yarısı sövecekti adama. var protokolünün dışına çıkıp, bu şekilde pozisyonu çözmek büyük iş; tebrikler hocam çok büyük eyyamcısın. eyyamı suat arslanboğa değil de sen yap, en azından kaliteli eyyam yapıyorsun.
 • 2177
  her şeyden önce akıllı adam hatta cin gibi derler ya işte o cinsten.

  maçları istediği gibi bitirebilir, özellikle derbi maçları berabere bitse de kimse maçtan sonra beni konuşmasa diye maçı ve tempoyu ona göre ayarlıyor, zaten maçı da oynatmıyor, 28 eylül 2019 galatasaray-fenerbehçe maçında 31 kez faul düdüğü çalmasına rağmen maçta sadece 3 tane sarı kart var.

  hele o pozisyonları uzun uzun oyunculara izah etmesi, kornerler de iki oyuncuyu çekip uyarması var ki izlerken ben darlanıyorum.

  lemina - luiz gustavo pozisyonun da penaltıyı verme riskini almamak adına pozisyon bitiminde direk korneri gösterdi, halbuki pozisyon net penaltı ve kornerle alakası yok, nasıl olsa var sisemi olduğu için bombayı onların kucağına bıraktı, maçtan sonra da soran olursa ben topa luis gustavo vurdu diye gördüm onun için penaltıyı vermedim diyecekti.
 • 2178
  28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçı'nın adamı kendisidir. berbat bir derbi oldu, takımlar kötüydü onlara lafım yok. lemina'nın penaltı pozisyonunda da nekadar 20 saniye geriye gitse de bu konuda onun yapacağı birşey yok, kurallar gereği var oraya kadar gitmiştir.

  yılmaz özdil tarzı yazacağım ki göze batsın.

  fakat benim takıldığım nokta ayrı.
  futbolculara top oynattırmadı,
  biz taraftarlara da 1 dakika akan oyun izlettirmedi.
  her temasa foul çaldı.
  her taça salça oldu.
  her kornerde oyuncuları ikaz etti.
  her serbest vuruşta barajla uğraştı.

  kısacası her pozisyonda başrol onundu. çok mu zevk alıyor bilmiyorum ama ben ekran başında en çok onu gördüm cumartesi günü. tiksiniyorum artık suratından da bakışından da, kısacası herşeyinden.

  özellikle marcao ve muriqi'nin ilk yarıda bir taç pozsiyonu vardı. bu adamlar pozisyonları gereği kıran kırana savaştı, bu normaldir yahu. bir top itişmeden sonra taca gitti, marcao da yan hakeme 'beni ittiğini görmüyor musun?' gibi birşeyler söyleyip yerine döndü. ya takım taç kullanacak, orada 1.5-2 dakika yedi hakem. oyuncuları yanına çağırmalar, sonra emre belözoğlu'yu çağırdı, gel sana da birşeyler anlatayım diye. onu gönderdi birdaha marcao'yu çağırdı. ya marcao ve muriqi itişse, küfürleşse tamam diyeceğim de bu adamların birbirleriyle alıp veremedikleri yoktu ki biz niye seni izliyoruz be adam ya.

  gönderelim kendisini uefa'da hakem komitesi başkanı mı oluyor ne oluyorsa olsun da ben artık görmek istemiyorum bu adamı. yenileceksek de yenilelim de şu adam her maçın önüne geçeyim diye yüzbinlerce insanın zevkinin içine ediyor, tahammül edemiyorum artık.
 • 2180
  penaltıyı çalmadığı halde, var a gidip ne yaptı? saçmalık burada.korner vermişsin..zaten öncesinde el varmış madem o zaman bize nezaketen ''bakın arkadaşlar zaten el varmış versem de iptaldi'' mi? demek için yaptın. versen penaltıyı ok o zaman zaten mercimek içinden taş ayıklar gibi 130 bin pozisyon öncesine git bul bir şey. kaldı ki ben doğu trübününden orda el olduğunu görüp yanımdakilere bak vermedi hayret demiştim. sonra oyun aktı penaltı pozisyonu oldu. ''evde boş oturma gel çeviri yaparsın'' diyerek, babası tarafından federasyona götürülen bir vasfın sonra canı sıkılıp hakem olmasının tam karşılığı.avrupada böyle değilmişte bilmem ne.. avrupaya kapağı nasıl attığı kimin kontejyanından yürüdüğü ayrı bir araştırma konusu olmalı.
 • 2182
  penaltı pozisyonunda var'daki hakemler 'hocam penaltıyı es geçtin ama sana bir kıyak yapalım, bak burda el var ama sen yine de yalandan penaltı pozisyonunu da inceliyormuş gibi yap' denildi. yani hakemi kurtaran var protokolü oldu. aynı pozisyon kadıköy'de yaşansaydı yani fb lehine bir penaltı pozisyonu olsaydı taa 1 dk öncesine dönülüp bakılmazdı. kaldı ki geçen sezon bu yaşandı ve öncesinde net faul olmasına rağmen fb'nin golü verildi.

  ayrıca 28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçının bu kadar silik geçmesinin bir nedeni de kendisidir. ne zaman oynar gibi olduk 'hooop kardeşim, nereye?' dedi ve ya fb lehine faul üretti ya da muhabbet etti. yavaş hareketler sergileyen fb kalecisini 1 kere uyarmadı. zaten takım kabız ediyor her maçta bizi üstüne böyle kurnaz bir hakem de oyunun oynanmamasını çanak tutunca hayatımda izlediğim en boktan derbiye şahitlik ettik.

  edit: ekleme yapıldı.
 • 2185
  fifa kokartlı türk hakem cüneyt çakır, 2020 avrupa futbol şampiyonası (euro 2020) elemeleri g grubu'ndaki slovenya-avusturya maçında görev yapacak.

  uefa'nın açıklamasına göre, 13 ekim pazar günü slovenya'nın başkenti ljubljana'daki stozice stadı'nda oynanacak 8. hafta maçı tsi 21.45'te başlayacak.

  müsabakada cüneyt çakır'ın yardımcılıklarını bahattin duran ve tarık ongun yapacak. karşılaşmanın dördüncü hakemi ise ali palabıyık olacak.