• 1455
  bence sorunu maç kazanamaması, iyi sonuç alamaması değil, iyi ve mücadeleci futbol ortaya koyup çoğu galatasaray taraftarına göre doğru kadro ile karşılaşmaya çıkamaması olan teknik direktörümüzdür.

  şahsi fikrimi soracak olursanız kendisini göndermek için yarını beklemek bile hatadır. bizi, türk futbolunu tanıyan, dönen dalaverelerden az çok haberdar olan biri acilen gelmelidir. tabi bahse konu kişi kesinlikle ersun yanal veya muadilleri değildir.
 • 1459
  itiraf edin beyler. hiçbiriniz prandelli gelmeden önce nasıl bir hoca olduğunu bilmiyordunuz değil mi? hiçbiriniz çalıştırdığı takımları takip etmediniz ya da ettiyseniz de 3-5 maçtan ibaret. çoğumuz dünya kupasında haberdar oldu. elbette önceden bilenler de vardı ama dediğim gibi çok yetersiz.

  peki bu çelişki nerden doğuyor? çünkü acayip duygusal bir toplumuz. prandelli nin hüzünlü bir geçmişinin olduğunu öğrendik. beyefendi, sempatik, iyi bir adam olduğunu da gördük. işte bu noktadan sonra da bilinç altımızın oynadığı oyunlar. duygusallığımızın kontrolü ele geçirmesi.

  hepimiz çok başarılı olacağını hissettik halbuki nasıl bir hoca olduğunu bilmiyorduk ki.

  inanın hala birçoğunuz gibi hissediyorum. hala duygusallığımın etkisi altındayım. adamı güzel bir adam görüyorum. gitsin demek zor geliyor. içim burkuluyor. sürekli oyuncularda kabahat arıyorsun. niye hala duygusallığını bastıramadın. ama durum çok net ortada. şimdi içinin sızısını bir kenara bırak ve mantığınla düşünmeye başla. eminim sen de göreceksin.

  ayrılamadan geçirdiğin her zaman zarfında daha da geriye gideceksin.
 • 1461
  gönderilmesini isteyenlerin hepsinin gsli olmadığını gördüğüm hocamız. tüpçünün gazetelerinde prandelli kalsın mı gitsin mi diye sürekli haber yapılıyor. ntvspor'un yemek yerken başkana sorduğu ilk soru yine prandelli. basın yabancı hoca istemiyor. çünkü yabancı hocalar basını sallamıyor. basın her yazdığını okuyacak, cevap verecek türk hoca istiyor. prandelli gitsin diyen gsliler de var gs düşmanları da. bu nasıl oluyor.
 • 1463
  klasik galatasaraylı şımarıklığının son kurbanı olmaya yakın hoca.

  başarılı,başarısız çok ayrı bi konu. konu şu ki, başarı 'timsali' olarak belirlediği iki teknik adam olan terim ve lucescu sarmalı arasında sallanan bu vasat taraftar ve yöneticiler kitlesi, o iki isim profosyonel futbola veya yaşama devam ettiği sürece, bi gün geri dönmeleri umudu veya 'kıyas' hastalıkları yüzünden, lucescu ve terim gib bi 'kürkçü dükkanları' olduğunu bilmenin de özgüveni ve şımarıklığıyla önüne gelen herkesi harcayacaklar.

  uyanıp şunu farkedin artık. terim bu takımın önüne taş koymaya hayatını adamış adamlarla ortak oldu, lucescu ülkesinde savaş olmasına rağmen bile bırakıp gelmedi size. o aralıkta harcadığınız 2 hocadan biri futbolun dahi liderleri kitabında sayfalarca anlatılan mancini, diğeri daha geçen yıllarda uğur melekenin 'gezegendeki en iyi hoca' dediği prandelli. ikisinin de performansı gezegendeki en iyi performans olmayabilir henüz. ama 7 gol yiyen takımı alkışlayan roma taraftarı yanında siz de gezegendeki en iyi taraftar değilsiniz.

  taraftarın, ülken, devletin, federasyonun neyse sahadaki futbolun da o işte. teknik direktör senin canını kurtaran 'kurban' sadece.
 • 1467
  kendisine sabredilmesi isteniyorsa kendisinin de eninde sonunda filiz verecek bir projeye sahip olması gerekiyor. aramızda prandelli'nin ne yapmaya çalıştığı hakkında fikri olan veya bir projesi olduğuna inanan var mı? şampiyonlar liginde gelen geçenden fark yiyoruz ''önceliğimiz lig'' savunması geliyor, geride kalan 6.hafta boyunca takım doğru dürüst top oynamadı takımın futbolu eleştirilince ''daha hazır değiliz çalışmamız gerekiyor'' savunması geliyor. tek soru yaz kampı boyunca bu takım, bu hoca ne yaptı?
 • 1468
  hala şunu anlamayan ve prandelli'yi isteyemenleri, sözlük bir boku beğenmeme timi ilan edenler varya; şaşırıyorum.. adamın takıma yaptığı olumlu tek bir etki yok; ki ben de geldiği günden, ta ki dortmund maçı sonrasındaki o küçük düşürücü açıklamalara kadar arkasındaydım ve destek olma taraftarıydım. ama o iğrenç demeci verdi ya, yok avrupa'dan ziyade lig önceliğimizmiş; yok olcanı başakşehir maçını düşünerek dinlendirmişmiş... arkadaşlar burası galatasaray.. ne farklar yedik, ne kötü maçlar oynadık tarihimizde; ama hiç bir hocamız böyle bir açıklama ile bizi "fenerbahçeli kafası" seviyesine düşürmedi. bundan inanılmaz derecede rahatsızım. resmi siteden yaptığı açıklamayı da çok irite edici ve çevreden gelen talepler ile yapılmış; zorlama buldum.
  -şampiyonlar liginde kepaze durumda olduğunuzdan ve delik deşik edildiğimizden;
  -yanlış kadro tercihlerinden;
  -hiç umut verici olmayan futboldan;
  vb gibi çoğaltabileceğimiz nedenlerden değil; sadece o talihsiz açıklamasından ve en önemlisi o kafada olmasından dolayı, yollarımızın ayrılmasını diliyorum.

  sene başında ve devamında yapılan anketlerde prandelliyi öven, fiorentina ve italya milli takımda yaptıklarına hayran olan yazarlardan biriyim bu arada.
 • 1469
  bugune kadar bize ne vermiş ki bizden sabır bekleniyor diye sormaktayım. kendisi benim heyecanımı öldüren adamdır. bugun mac var ve ben heyecanlanmıyorum. neden? cunku bruma olcan sneijder sagbekte tarık ortada belki emre colak oynar abi gibi heyecanlı kadro dizilişleri hayal edemiyorum. beklentim yok. biz bu adamla sene sonuna kadar dzemaili selcuk melo ortasahasıyla oynarız. en kotu dzemaili cıkar yekta girer ama o lanet uclu yapı bozulmaz. simdi bugun bruma tribunde olacak, olcan iyi oynasa bile yetmiste cıkarılacak. e ben simdi nesine heyecanlanıyım abi? yine sinir stres yasamayacak mıyız bugun? yenip yenilmekten farklı olarak once bizim sonra da oyuncuların motivasyonları yerle bir ediliyor cesare bey tarafından. sagolsun beni sindirmeyi basardı muhtemelen birkac maca diger arkadasları da sindirecek. sindirmekten kastım sudur ki artık brumasız ne biliyim semihsiz falan kadro gorsek sorgulamayacagız. delidir ne yapsa yeridir diyip sessiz ve kederli macları izleyecegiz.

  motivasyon 0
  heves 0
  umut 0
  sacma sapan kadro sürekliliği 99
  hızlı oyuncuları bertaraf etme 99
  takımı kağnıya cevirme 99
  takımdaki adalet duygusunu yok etme 99
  yedeklerin ne yaparsa yapsın ilk on bire giremeyecegini bilmesi 99

  bu oranlarla tum taraftarın ve camianın amınakoymustur bu adam. su dediklerimin birini degistirdi de biz mi destek vermedik. gecen gun galatasarayın twitter adresinde dortmund macında atılan dakika 13 tellesin pası rakibe carpıyor penaltı kazandık! retweeti vardı anasayfamda yapılmıs. işte halimizin ozeti bu. bizi heyecanlandıran seyler artık korner kazanma seviyesine gelmiş. yani o tek tweet bana bunları hatırlattı. ve haksız da degilim boyle dusunmekte. biz yenildigimiz icin degil bu depresif moda sokuldugumuz icin isyan ediyoruz. bi de hala gelip bize galatasarayın dusmanıymısız gibi sabırsızlıkla suclayanlar var.

  uyanın beyler baska galatasaray yok. bu galatasaray da elimizden alınmaya calısılıyor! tum tepkimiz bunadır. artık siz de anlayın sunu.
 • 1470
  rotasyonu çok yanlış anlamış, über kurt, über taktisyen teknik direktör. arkadaş, 8 maç oldu, daha bir maçta gözümüz kapalı bir 11 sayamıyoruz.

  26 ekim 2014 istanbul başakşehir galatasaray maçı kadrosunda bakıyorum, yine sağ bek tarık'ı sol bek oynatıyor, orta sahadan sonraya geçemeyen ve daha hafta içi dortmund karşısında 18'e bile alınamayan veysel sağ bek oynuyor. yine 18'e daha alınmayan dzemaili, bugün yine 11'de. alman yorumcuların bile dalga geçtiği selçuk inan tabiki 11'de. arkadaş sen bu oyuncu tercihini neye göre yapıyorsun?

  performansa göre diyorsan, selçuk'un, dzemailini, veysel'in ne işi var? antremana göre diyorsan bu hafta hakan balta chedjou'dan daha mı iyi çalıştı?

  sen adama güvenmeyip, yeterli görmeyip hafta içindeki şampiyonlar ligi maçına 18'e dahi alma, sonra gel haftasonu lig maçında banko oynat. veysel bu sene galatasaray sağ kanadına ne kattı ki yine ilk lig maçında sağ kanat ona emanet ediliyor?

  bir de merak ettiğim bir şey var. dzemaili'de gördüğü ama bruma'da göremediği şey nedir. gerçekten bunu bir gün açıklar. yani sezon sonu falan ya da kovulursa yakın zamanda, cidden bir açıklama bekliyorum. bruma ne kadar kötü olabilir ya? iki adım atmaya mecali olmayan pandev bile bu takım 11'de maça çıkıyor. bruma'dan alınamayan şey nedir?

  yalnız şunu da söyleyeyim, daha maç başlamadan bile çıkartdığı takımla kendisinden nefret ettiren çok az teknik direktör vardır dünyada. galatasaray'da ise hiç rastlamadım. bu konuda galatasaray tarihine geçebilir. çok başarılı bu konuda.