resim
Berkan İsmail Kutlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez Orta Saha
Yaş:26
Boy:1.86
Uyruk:Türkiye
  • 3936
    hani biz burada çoğunlukla galatasaray aşkıyla hararetlenip yazıyoruz ya, berkan'da bizim sahadaki yansımamız gibi. çoğu işi yapacak kapasitesi yok, sınırları belli. ama bu genç adamın bir hikayesi var. azmi var. arzusu var. sevdası var.

    ben futbolda messi ve ronaldo ayrımını değil, bileşik olarak gelişim süreçlerinde daha farklı bakanlardan olmayı tercih ediyorum. bu iki yaşayan ve aktif efsaneler her sezon ayrı bir gelişim göstermek adına çalışıp, çaba gösterdiler. biri frikik üzerine çalışıp penaltı atar gibi frikik kullandı, diğeri kafasıyla gol atmak üzere çalışıp kendini geliştirdi. berkan, kerem, barış gibi pırıl pırıl gençlerimiz gerçekten gelişmek istedikçe gelişecekler. sınırlı olan yetenek bile, defoları kapatan çalışma ile ayrı bir seviyeye insanı çıkarır.
  • 3939
    hakkındaki fikirlerim bir sene içerisinde 180 derece değişen futbolcu. galatasaray orta saha transferi yapmaz veya gider yine sergio gibi, k.demirbay gibi temposuz, güçsüz, pasör bir orta saha oyuncusu transferi yapmayı tercih ederse, 2024-2025 sezonunda galatasaray futbol takımı orta saha ikilisinin berkan-torreira olmasını isterim. torreira'yı biraz daha öne atıp, arkasına enerjisi yüksek ve boş alan ve boş adam bırakmayan berkan'ı koymak elimizdeki oyuncu havuzunda en mantıklı tercih olur. kerem demirbay'ı, ilk günden beri ortaya atılan dayı yakıştırmasını hiç doğru bulmamakla birlikte, seviyorum ama kendisi tam bir sürpriz yumurta. oynadığı her maçtaki performansı beşiktaş deplasmanı gibi veya iç sahadaki rizespor maçındaki gibi olsa, berkan'ın yerine mutlaka torreira ile beraber oynasın derim ama kerem'in performansı çok dalgalı. fit, atletik ama temaslı oyunu hiç sevmeyen bir yapısı var demirbay'ın. temposu düşük, saha içerisinde zaman zaman aşırı dalgın. bu tabloda kerem demirbay'ın atmış olduğu 7 gol benim için çok da bir anlam ifade etmiyor. avrupa kupası maçlarında ve özellikle derbilerde sahada berkan-torreira ikilisi ile yer almak çok daha mantıklı olacaktır. galatasaray yönetimi gider yerli kuralında da elimizi rahatatacak bir orta saha takviyesi olan salih özcan'ı alır veya kaliteli, tempolu, iki yönlü bir yabancı orta saha oyuncusu transfer eder, o zaman bu konuları oturur tekrar konuşuruz ama mevcut orta saha transferi vizyonumuzun sergio, kerem gibiler olduğu ortada iken, berkan'ın yedek kalmasına gönlüm razı olmaz önümüzdeki sezon.
App Store'dan indirin Google Play'den alın