• 72
    dursun özbek'in her divan toplantısında kısaca bahsettiği proje. sanki bir güncelleme paylaşır gibi değiniyor ancak sadece hatırlatıp diğer konuya geçiyor. muhtemelen kemerburgaz ve florya projeleri nihayete ermeden buranın da inşaata başlamasını göremeyeceğiz.

    fena şekilde kafamı karıştıran ise bu proje sayesinde judo, su sporları, basketbol ve voleybol üzere neredeyse bütün salon sporlarını bir araya getirileceği iddiası. dursun özbek bugünkü toplantıda bunu iddia etti. birkaç ay önceki kurulda tanıtılan örnek mimari görselden hareketle bütün bu sportif faaliyetlerin aynı kompleks içinde bir araya geleceğini pek de hayal edemiyorum açıkçası. ilk bakışta büyük bir basketbol salonu, bir tane konaklama ve ofis alanlarının olduğu bina ve irili ufaklı başka binaların bir araya geldiği göze çarpıyor.

    sadece basketbol ve voleybol için en azından 3-4 tane birbirinden ayrı salon gerekiyor antrenman ve maçların oynanması için. görseldeki binaların büyüklüğüne bakarsak diğer salon sporlarına pek de yer kalmıyor açıkçası. hadi diyelim ki dursun başkan'ın vaadi gerçek ve tüm salon sporları burada buluşacak (rams park'ın da aynı konumda olduğunu düşünürsek neredeyse bütün sportif müsabakalar); haftasonları yaşanacak trafik ve taraftar curcunası hesaba katıldı mı peki?
App Store'dan indirin Google Play'den alın