resim
Arda Güler
Takım:Real Madrid
Mevki:On Numara
Yaş:19
Boy:1.75
Uyruk:Türkiye
 • 1601
  sosyal medyadan ya da bir yere bağlanıp canlı olarak açıklama yapması gereken futbolcu. gözünün önünde milli takım hocasına haksız iftiralar atılırken susmaması ve doğruyu herkese söylemesi gerekli. aksi takdirde bu aşağılık güruh hem kendisinin hem de milli takımın önünü kesecek. neden yapıldığı ve kimler tarafından yaptırıldığı açık olan bu haysiyetsiz linçleme işi başka türlü durmaz. ülke tımarhane gibi oldu. nelerle uğraşıyoruz. allah sonumuzu hayır etsin.
 • 1603
  fenerbahçe öyle bir yapılanma kurdu ki insanlar asla anlamıyor ne kadar tehlikeli olduklarını ve etki alanlarının genişliğini.

  bakın ancelotti var ya ancelotti. şu dünyanın en büyük futbol adamlarından olan ancelotti. heh işte o bile her hafta arda'yı neden oynatmadığı ile ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı sezon boyu. siz daha sosyal medyadaki fener yapılanmasını alelade bir şey sanın.

  bu yapılanma türü şu anda avrupa'da adını bile anmak istemediğim sözde ülkenin paçavralarıyla sokakta gezebilme cüretini gösterenlerin,* sosyal medyalarda her yere yazabilenlerin propagandası ile birebir aynı. zaten fenerlilerin trol hesapları da hep bir terör örgütü mensubu kaçak. ikisi arasındaki bağı kurun ortasına da londra baronlarını koyun. asla komplo teorisi değil.
 • 1604
  yetenek olarak açık ara türkiye'nin en büyük futbolcusu olabilecek potansiyeldeki genç futbolcu. ancak ülkeden gitti, fenerli amiplerden kurtulamadı. bu çocuğun psikolojisini bozacaklar bu gidişle. 19 yaşındaki bir çocuğu "sakattım amk" diye gönderi rt'lerken "hayır sana mobbing yapılıyor" diye bu kadar doldurursanız bu olur.

  kimse de şimdiden oldu bu çocuk diye düşünmesin. enes ünal da 18inde manchester city yapmıştı hatırlatalım. ruh hastası beyinsizler yüzünden çocuğun kariyeri baltalanacak. bu gerizekalılar da madrid'e giderken uçağı düşsün diyenler. bu kadar kalleş, bu kadar zekasız, bu kadar beyinsiz bir güruh olamaz. iyi söverdim de çok ceza aldım son zamanlarda susuyorum o yüzden.

  düşün şu bebenin yakasından. çocuk kaçtı gitti kurtulamadı sizden pire gibi yapıştınız bebeye.
 • 1606
  bu kadar şımartılırsa olmaz bu iş, olacağı varsa da olmaz. karakterinin daha yeni geliştiği bir dönemde, devamlı pohpohlarsan bu adamı, bir canavar yaratırsın. madrid'de ya da avrupa'da kimse eğer şımarlıklık yaparsan senin yüzüne bakmaz. 30 yıldır futbol izlerim ben böyle bir saçmlalık görmedim.

  atalarımızın konu ile ilgili güzel bir sözü vardır yüz verdik eşeğe alnımıza değdi taşağı. dikkatli olmak lazım.
 • 1609
  2023-2024 sezonunda çıktığı 12 resmi maçta 440 dakika forma giymiş oyuncu. 5 maça falan tekabül ediyor. çoğu da real madrid'in şampiyonluğu garantiledikten sonra zorluk derecesi oldukça düşük maçlar zaten.

  mesela kerem aktürkoğlu 54 maç oynamış, barış alper 55 maç oynamış. arda güler çok yetenekli ve gelecek vadediyor olabilir. ama siz yapmanız gereken şeyleri yapacak bir fiziksel kaliteye sahip değilseniz, yeteneğinizin tek başına bir manası kalmıyor. 90 dakikalık bir maçta top bir oyuncunun ayağında 2 dakikadan fazla bir süre kalmıyor. yani kalan 88 dakikada ne yaptığınız her zaman daha önemli.

  ha benim düşüncem türkiye milli takımı arda'yı tüm dezavantajlarını göze alıp belki gol atar diye oynatabilecek bir takım değil. hele ki kanatta, adam kovalaması, uzun mesafeleri koşması gereken bir mevkide kesinlikle oynatamaz.

  arda da fiziksel durumu ve mevcut oyun stiliyle gol atamadığı, asist yapamadığı her maçta takıma zarar verecek. koşu yok, savunma yok.

  her maç kaleden kaleye bir şutu var. mesela bu bile bu çocuğun ne kadar olmadığının en büyük göstergesi. he kardeşim sen atacan kaleden kaleye. oyununu çok olgunlaştırması lazım. kendisi için değil, takım için oynaması lazım.

  montella muhabbetine de hakim değilim. bir şeyler varsa da turnuva sonrasında ortaya çıkar zaten. ama ortada bir sıkıntı yoksa şayet ve kaç gündür kendi ağzından bir açıklama yapmayıp ortalığı karıştırıyorsa bu çocuktan hiçbir şey olmaz.

  koca senede 5 tane maç oynayıp nadiren çıkabildiği yeşil sahada takımın lideri havaları takınması falan da korkunç itici.

  klişe bir söz vardır büyüdükçe küçülmeyi bileceksin diye. kendisi bu şöhreti ve beklentiyi şimdiye kadar çok kötü yönetti. maalesef bizim ülkenin hezeyanları da yönetilmesini çok zor hale getiriyor.
 • 1613
  kariyeri biterse ülke futbolu seviye atlar, ancelotti'yi bile bıktırdılar arda arda diye, inşallah bu millet bir daha yıldız potansiyelli oyuncu çıkartamaz. öyle sinik bir karakter ki açıklama bile yayınlayamıyor, 2 kelimeyi bir araya getiremeyen, 1 sene kaldığı ispanya'da ispanyolca 2 cümle kuramayan bir ergenden başka bir şey değil çünkü. silik ve sönük bir karakterden yıldız yaratmaya çalışıyorlar, üstüne fenerbahçeli olunca da böyle kafa açılıyor. şöyle uzun süreli bir sakatlık yaşamazsa dünya kupası hayallerimiz de son bulur. ne büyük maç alabilecek bir oyuncudur, ne büyük karakterdir. real madrid bu tip adamları uzun süre tutmaz zaten takımda, yetenek bir yere kadar bu neymiş ya nefret ettirdi kendinden de fenerbahçelilerden de.
 • 1615
  19 yaşındadır. rakamla 19, yazıyla ondokuz. daha halen sütten yeni kesilmiş çocuk gibi muamele görmesi neden? fenerbahçe kökeninden dolayı sürekli olarak bu pohpohlama artık tatları kaçırdı.

  severseniz sevmezseniz; ama 16 yaşında tanıştığımız, 17 yaşında abd kampında metro stars'a attığı frikik golüyle yeni hagi'miz geliyor dediğimiz, aynı sezon beşiktaş maçında galibiyet golünü atan, sonraki yıllarda da üstüne kata kata ilerlemiş bir emre gerçeğimiz vardı. bu çocuğun yaptığı bir trafik kazasından sonra "katil emre" tezahüratı yapan orospu evlatları yıllar sonra aynı ismi efsaneleri olarak lanse ettiler.

  dikkat çekmek istediğim nokta burası. bunların rüzgarı hangi yönden eserse her şey ona göre şekillensin istiyorlar. daha geçen gün hocamıza fetö artığı diyorlar. ancak aynı süreçte emre neredeydi desek arsızlığa vuran iğrenç bir güruh var karşımızda.

  keza aynı şekilde 18-19 yaşında cl ön elemesinden bizi çekip çıkaran arda turan'ı düşünelim. arda güler ile aynı yaşlarda iken kadıköy'de nefret kusulmadı mı, en ağır küfürler edilmedi mi?

  şimdi sanki ülkece birlik olup, tek yürek olup bu çocuğu pamuklara sarıp sarmalamalıyız gibi bir anlayışın oluşturulmak istenmesinin tek sebebi, tarihlerinde ilk kez altyapılarından bir yıldız çıkarmaları gerçeğidir.

  aynı çocuklar bizden yetişirken yapılmadık mobbing kalmıyor. arda'nın bizden ayrılmadan önce verdiği ntv röportajını izleyin, sinirden gözlerinin dolduğu video. aşırı seks yapmaktan dolayı sakatlık yaşıyor şeklindeki erman toroğlu demeçlerini hatırlayın.ancak herhangi bir ortamda arda güler'e tek söz ettirilmiyor. kendini yere attığı penaltı pozisyonunda da gördük çakallığını. cennetten inen melekmiş gibi davranmayı bırakmak lazım.

  kim bilir belki senelerce başarılı olur, iz bırakır, örnek olur. yapabiliyorsa takdir ederim. ben arda'nın geleceğinin sönmesinden medet umacak değilim. neticede oyunun hücum yönünde önemli meziyetleri olan bir isim. ancak fiziksel olarak zayıf kalıyor. savunma yönü yok. kendisine katması gereken çok şey var. onun yaşında iken anfield'da maçı çevirmek üzere olan arda turan gerçeği var, uefa kupasını kazandıran faktörlerden biri olan belözoğlu gerçeği var. ve onun yaşında, ondan çok daha fazlasını yapmış isimlere gösterilen muameleye kıyasla dokunulamaz ilan edilmesi, bunun da malum camianın bir parçası olması nedeniyle yaşanması beni rahatsız ediyor.
 • 1617
  kendisi daha doğru düzgün 11 oyuncusu olmadan bu noktalara geldiyse çok yakın zamanda ülkenin en kutuplaştırıcı futbolcusuna dönüşecektir. arda'nın bunda bir suçu yok fakat kendi ajandaları için bu çocuğu kullananlar çocuğa büyük zarar veriyor, haberleri yok.

  eğer "arda her maç 90 dakika oynamalı, sakatsa da yorgunsa da, bitikse de oynamalı" diyen bir kitle varsa, arda'nın kötü oynadığı ilk maçtan sonra ortada öyle büyük bir yangın kopar ki kimse altından kalkamaz. biz de "kulübünde çok iyi ama milli takımda yok, niye acaba" diye düşünüp dururuz.

  bu ortamdan sağlıklı hiçbir şey çıkması mümkün değil maalesef.
 • 1618
  medyamızın itinayla işlediği konulardan biri. kaos olsun da başka bir şey olmasın.

  bence hem montella hem de arda için ortada konuşacak somut bir şey yok. ama bizim medya illa ki bir kavga olsun istiyor. başarıya odaklanalım, gerisini kimse yıllar sonra hatırlamayacaktır.

  akılda kalan tek şey yaşanan başarılar olur. fatih terim'li avrupa şampyionası ve şenol güneş'li dünya kupası örneklerinde olduğu gibi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın