resim
Arda Güler
Takım:Real Madrid
Mevki:On Numara
Yaş:19
Boy:1.75
Uyruk:Türkiye
 • 1494
  milli takımda yıldız olacaksa arda güler gibi olmalı. topu her alışında zaten kalitesini belli ediyor. en önemli farkı ise insanların ondan bir şeyler beklediğinin bilincinde. bir şeyler yapmaya çalışıyor. sözde dünya'nın en iyi orta sahası olan hakan da aldığı her topu sağa, sola veya geriye atma peşinde. önümüzdeki 10-15 yıl kendisinin ayağına bakacağımız için şanslıyız. bu süreçte umarım hakan gibi sürekli sağa, sola veya geriye pas atma hastalığına yakalanmaz.
 • 1496
  bir arda'ya bakıyorum, bir de bizim koca kafa arda'nın onun yaşındaki hallerine bakıyorum. arada bariz fark var. arda 19 yasında alex de souza gibi inceci takılıyor. bizim koca kafa bıçkın delikanlı gibi her topa girer, kazanmadığı ikili mücadele kalmazdı. bilemiyorum altan. oldum ben derse soner gider ama real madrid gibi bir kulübü bir fırın (pişmek için) olarak görürse pişer, 30 yıl sonra arda ismi ile belki de koca kafayı unutturacak bir kariyere sahip olur. ipler onun elinde.

  koca kafanın maruz kaldığı psikolojik baskının çeyreği kadar baskı var arda'nın üzerinde. koca kafa her hareketi ile gündem oluyordu. ona rağmen türk futbolunun yetiştirdiği en büyük yeteneklerden birisi oldu.

  umarım 2. bir ardamız daha olur. hadi bakalım çocuk, sahne artık sizin.

  (bkz: 18 haziran 2024 türkiye gürcistan maçı).
 • 1497
  dünkü maç özelinde iyi oynadı o kadar.* saçma yaptığı işler de vardı. fazla yüksekten uçmak iki gün sonra hayal kırıklığı yaşatır. mesela kaçırdığı pozisyonlar vardı aynısını kerem kaçırınca dünya akıl veriliyor adama.

  abartılmaması gerek ama insanlar öyle baskılandı ki bir sene boyunca. arda çocuk oyuna giremeyince övgüleri hep içine attılar. şimdi abartılı şekilde ortaya çıkıyor.

  hava ne kadar güzel ya...
 • 1498
  milli takım oyuncularını takım formalarıyla değerlendirmek gibi kolaycı ve aptalca bir düşünce yerleşti bir süredir. galatasaraylıysan semih veya arda övgüsü yapamıyorsun. onların abartılan vasat oyuncular olduğunu söylemen gerekiyor.

  ayağına her topu aldığında heyecan yaratan, milli takımın yaratıcılık problemine çözüm bulacak birinci oyuncu şu anda kendisi. sahada ince işler yapan, parıldayan oyuncuları izlemeyi çok seviyorum. henüz kendisi 19 yasında ve umarım sakatlıksız uzun yıllar milli formamıza hizmet verip, irili ufaklı başarılarımızda pay sahibi olur.
 • 1499
  henüz hiçbir şey kanıtlamamış olan futbolcu. yetenekli olduğu ortada ama henüz bu çocuktan hiçbir şey görmedik. üst seviyede düzenli 11 olarak henüz oynamadı, oynayınca kalıcı olabilecek mi bilmiyoruz. sonradan oyuna girdiğinde sinan gümüş de bizde goller atıyordu sonuçta. henüz kendisi ancelotti'nin de deyimiyle bir çocuk. büyümesi ve düzenli olarak oynayabilmesi gerekiyor. türk milli takımını 19 yaşındaki arda turan'ın taşıdığı kadar taşısın, ondan sonra övme yarışına gireriz. henüz hiçbir şey kanıtlamayan bir oyuncuyu övme yarışına girmek biraz komşunun kazını övme isteğine benziyor. ancak milli takımda ilk 11 oynayacak yeteneğe tabii ki sahip ve oynaması da gerekiyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın