• 26
  iyi futbolcu evet ancak culio'dan daha iyi futbolcu olmadığına hatta culio'nun kendisinden 4 kat üstün olduğuna yemin edeceğim futbolcudur.
  gelmesini istemiyorum şahsen. ha son çare olarak alınıyorsa bile alınmamalı.

  inanın pino, aydın daha yararlı olur, hem ekonomik açısından hem ruh sağlığımız açısından...
 • 31
  vay be adamı bilmesek sadece şuraları okusak amatör futbolcu zannedersin. iki sene önce biri bana ''riera galatasaray'a geliyor'' dese ''atma lan.'' derdim. ne çabuk unuttunuz espanyol'da yardırdığı defansları be arkadaş.

  evet biraz yaşlandı ama dede olmadı. az biraz parlamış bir latin oyuncu yerine her zaman riera'yı tercih ederim. umarım gelir.

  youtube'dan futbolcu pazarlamayı sevmem ama yine de verelim.

  http://www.youtube.com/watch?v=UoFFD0HE08Q
 • 35
  teknik, oyun görüşü yüksek, ortasahaya da yardım eden kanatta sadece hücumu düşünmeyen çok yönlü bir oyuncu. ortasahada da oynar.olympiakosta 28 maç oynamış, liverpool ve espanyolda çok iyi performanslar sergilemiş bir adam.

  içe kateder, dışa kateder, şut çeker orta yapar. çok da verimli bir oyuncudur. yıldız körlüğüne uğramayalım.
 • 38
  felipe melo hakkında yazdıklarımla birebir örtüşen bir adam riera. taraftarın burun kıvırması tamamiyle podolski ve arshavin gibi isimlerin ortaya atılmasından dolayı. melo'da gelmeden cambiasso yazılıp çizildiği için, hemen adamı yargılamaya başlayıp, ayağına top değmeden ''bidon'' ilan edenler olmuştu hatta abartıp mustafa sarp'ın brezilyalısı diyen futbola bir meşe odunu kadar uzak insanlarda türemişti. şimdi ise daha lig başlamadan felipe melo taraftarın sevgilisi olmuş durumda. albert riera'ya gelirsek, riera bir sol açık oyuncusunda olabilecek bütün özelliklere sahip, harika bir tekniği ve keita gibi dikine doğru yardıran bir oyun stili var. taraftarın hoşuna gideceğine eminim. fakat bir podolski'yi kesinlikle kendisine tercih ederim ama bu riera kötü olduğu için değil, podolski daha iyi olduğu için. yani podolski gibi über isimler olmayacaksa kendisini marlos'a ve türevlerine yüz kere tercih ederim. bir oyuncuyu izlemeden çok sallamamak lazım diye düşünüyorum.
 • 39
  şu başlığa yazılanlar bile gs taraftarının ön yargılarını kıramadığının göstergesidir. 28 yaşında galatasaray dışında hayatında hiç bir büyük kulüp tarafından istenmemiş beğenilmemiş muhtemelen bundan sonra da beğenilmeyecek (ki nasıl oynadığını kendi başlığında yazmıştım) culio iyi ama m.city espanyol bordo liverpool ve olimpiyakos da oynayan 29 yaşındaki riera kötü oyuncu. :)) tabi ki oyuncuları iyi kötü derken direk oynadıkları kulübe göre değerlendirmek yanlış ama bu kariyerlerinin başında geçerli. en azından 10 senelik süreçte bir allahın kulu görmezmi. hâla neyin culio'su bu? galatasaray göndermek istedi ordu dışında talibi çıkmadı.

  riera'ya gelirsek, sol bek sorunu yaşayan gs için yararlı olabilecek bir oyuncudur. 4-3-3'in ileri ucunda sol açık oynayabilecek biri değildir ama 4-4-2'nin solu veya sol tarafta orta saha-hücum arasında bir bölgede oynadığı zaman yararlı olabilecek biridir. gol özelliği fazla yoktur ama defansa yardım edebilecek güçte, akıllı bir oyuncudur riera. kendisine benitez'in çok zararı olmuştur. ama pas futbolunda topu ayağında fazla tutmayıp hızlı atağa kalkma konusunda takıma verdiği katkılar düşünüldüğünde terim için yararlı olacağı kesin.

  bir de para için geldi eleştirileri var. ne para manyağı adamlarmışsınız yahu! üstelik eziklik de bünyeye yerleşmiş. ülkeye hangi yabancı gelse -para için geldi- demeyi görev biliyorsunuz. anasını satayım ronaldo real sevgisi için mi gitti madrid'e? aguero'nun city dövmesi mi var? tabii ki para için gelecek. aranızda hanginiz oturduğunuz şehirde bir işiniz,eviniz varken başka şehirden gelen (bakın başka ülke demiyorum) iş teklifi olsa, daha iyi şartlar olmadan kabul edersiniz? riera para için geliyor da podolski ne için geliyor düşünmüyor musun bunu? ama tekrar diyorum, bu adam 29 yaşında daha en az 6 sene futbol yaşantısı var. burda iyi oynaması onun kariyerini etkiler. nereye giderse gitsin iyi oynamaya çalışır. ki olimpiyakos-galatasaray maçında bence sahanın da en iyisiydi kendisi.

  galatasaray'a alınması gereken oyuncu olarak- çoğunluk gibi- podolski'nin gelmesini istiyorum. tabii galatasaray'ın var olan kadro matematiğinde sol bekte yaşanan ve yaşanması olası sorunlar gözönüne alındığında podolski'nin gelmesi durumunda sol ortada oynayacak adamın biraz daha dirençli sol beke ve sol açığa yardım edebilen biri olması gerekiyor. geçen sene takımın en büyük zaafı pas hataları dışında takımın hızlı hücuma çıkamamasıydı ve selçuk eboue melo'yu bu anlamda destekleyecek oyunculara ihtiyacımız var. kaleye dikine gidilecek ve gidilmesine yardım edecek oyunculara. podolski olursa mükemmel olur ama olmazsa riera gol atamasa da kaleye gidecek optimal düşünceyi sağlayacak adamdır. arshavin diyenlerin geçen sene arshavin'in ne yaptığına bakması lazım.

  ha bana kalsa alalım oraya ronaldinho'yu. böylelikle hem yaratıcı oyuncu hem sol açık hem de golcüye kavuşmuş oluruz ama galatasaray'ın masa başı taraftarını iyi tanıyorum artık. messi gelse "bizde ara pası veren mi varda messi gol atsın! yandan orta yapacağız kafaları iyi değil" bahaneleri yükselecektir. zaten ona buna kötü diyen adamların eleştirilerine bakın, alt metin yoktur. birilerine benzetip ilkokul seviyesinde ironi yapıp akıllarınca futbolcuyu aşağılarlar. bir futbolcuyu istemiyorsan istemezsin ama lütfedip buraya yazıyorsan nedenlerini yazacaksın. bir futbolcunun gelmemesini istemenin nedeni kendinden önce daha önemli futbolcuların isminin geçmesi gibi salakça bahane olur mu yahu? podolski'yi ronaldinho'yu istedik diyelim. onların ikisi de olmadı o zaman kulüp tarrakları yedi demektir. çünkü bunlardan iyi oyuncuyu nasıl alacağız? kimi istesek bahane hazır demektir "yahu ronaldinhodan sonra bumu olur!" deriz. ya kazara messi'ye talip olsak? hemen kulüple ilişkiyi kesmek lazım o transfer sezonu. çünkü alınacak her oyuncu artık - ya messiye talip olduk bunu alıyoruz- modunda değerlendirilecektir..

  çok uzatmayayım. riera'yı istemiyorsanız çıkıp burda teknik analizini yaparsınız ilkokul zekası dolu ironilere ya da ondan önce istenilenlere göre bir futbolcuya eleştiri olmaz. ha yoksa o anlamda yazacak bir şeyiniz, o zaman yazmak zorunda değilsiniz. anket yapılmıyor burada isterim, istemem, kumda oynasın moduna gerek yok!
 • 40
  kendisinin ne kadar iyi futbolcu olduğunu veya olmadığını bilmek için sayfa dolusu yazılan entrylere gerek yoktur. üstelik o çok uzun entrynin aradan ayıklanan en saçma cümlelere cevap niteliği taşımasına rağmen buna teknik analiz demek te gülünçtür. kendisinin ne olduğunu yıllardır futbol izleyen hemen hemen herkes bilir. uzun uzadıya ne olduğunu yazmayıp bu kritik transfer sürecinde çok ta az zaman kalmışken herkesin kısaca gelsin gelmesin görüşünü yazıp bunun nedenini bir iki cümleyle açıklaması da gayet mantıklıdır. bunları okumak istemeyen de siktirip gidebilir artist artist konuşacağına.
 • 42
  burayı anket olarak gören embesillerin yazacak bir şeyleri olmadıklarında gelsin gelmesin diye papatya falı bakmayı tercih ettikleri. diyecek bir şeyleri olmayınca da ona buna küfür ettikleri ne şahit oluruz başlıklarda. birde sike sürecek akılları olmadan ona buna gider yaparlar. karşı karşıya gelince halit akçatepe kıvamında kekelemek dışında bir ses de çıkmaz kendilerinden.

  kabaetin yiyorsa herkesin bildiği analizi yapacaksın yapamıyorsan çekileceksin ahırına oradan okuyacak bir şeyler öğreneceksin. riera iyi riera kötü falını açacaksın soltaire de yapacaksın.
 • 50
  kendisi hakkında çıkan söylentiler; kulübüne 4, kendisine 2.8 milyon avro ödeneceği yönünde. maç başı ücretlerini de hesaba katarsak, 3 milyonun üzerinde bir ücret alacak. bu güne kadar transfer maliyeti hesaplayan adamlara kızardım ama bu kadar da değil be arkadaş. bilmem kaç tane oyuncunun transferinden maliyeti yüzünden vazgeç, riera'ya yıllık 3 milyon bayıl. hakikaten şaşılacak iş.

  aslında bu işin böyle olacağı üç aşağı, beş yukarı belliydi. transfer için resmi sürenin bitmesine son 2 gün. * bu saatten sonra takımlar büyük ölçüde eksiklerini kapatmış, ve senin düşündüğün adamı çok ekstrem bir olay olmadıkça, zoraki de olsa elinde tutmayı düşünür. en basitinden taraftar baskısı var işin içinde. transfer sezonunun içinde olsalar eyvallah, oyuncu alacağız der geçiştirirler ama şu anda böyle bir durumda yok. haliyle işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor. şu saatten sonra gelen adamdan fayda gelir mi bilemem ama en azından saçmalınacaksa da transfer yapılmasın. biz beceremedik denilsin, gelecek seneye bırakılsın.

  gerçi bununda sinyalleri verilmiş aslında;

  http://twitter.com/...s/108928580616065024