• 405
  19 temmuz 2019 rb leipzig galatasaray maçında kötü oynadı. benim beklentimin çok altında kaldı. ama unutmamak gerek, aynı maçta bizim adımıza sahanın en iyilerinden biri olan donk için zamanında çok küfürler ettik, çöp bu dedik. geçen sezon şampiyonlukta en önemli paya sahip oyuncularımızdan biri olan feghouli için de defelalarca olumsuz yorumlar yaptık ve haklıydık da çünkü aldığı paranın yarısı kadar bile top oynamıyordu o dönem. hatta kendisini eleştirirken "aslında takımın en yetenekli oyuncusu" diye cümleye başlayanlar bile "ne yeteneği varmış bir biz göremedik" minvalinde entrylerle eleştiriliyordu. yani feghouli'yi eleştirenler bile yeteri kadar sert eleştirmedikleri için ayrıca eleştiriliyorlardı. tabii ki adem ile feghouli'yi kıyaslayacak değilim ama adem de buraya gökten zembille inerek gelmedi. birkaç sayfa geriye gidip entryleri okursanız ligin en underrated oyuncusu dendiğini bile görebilirsiniz. elbette tutmayabilir, yetersiz kalabilir vs. vs. ama birazcık destek, birazcık sabır lütfen. zaten kontratına bakınca anlaşılacağı üzere biz de kendisini, gel feghouli'den formayı al diye transfer etmedik. 2 anadolu deplasmanında oyna, 3 kupa maçında oyna falan diye aldık. bunları rahatça yapabilecek kalitesi de var zira dediğim gibi gökten inmedi bu adam, senelerce gözümüzün önünde oynadı. lütfen biraz sabır ve bolca destek, lütfen.
 • 406
  kendisinden hiç bir şey olmayacak futbolcu. sezonun daha ilk hazırlık maçında* nasıl bu kadar kötü oynarsın? hem de takım 2-3 haftadır antreman yapmaya başlamışken bu oyunun asla kabul edilemez. bonservisine verilen 20m euro ve aldığın yıllık 5m euro'nun hakkını nasıl veremezsin? takımın ilk 11'inin en önemli oyuncusu olduğun için acilen kendini toparlamalısın yoksa bu taraftar sana haddini bildirir!!!!

  imza: galatasaray sözlük über analizci scout timi
 • 407
  ilk maçında tabiki asıp, kesmek yanlış olur. ama bir futbolcu ne kadar kötü ya da formsuz olursa olsun, kendini belli eder. adem'de o ışığı almak zor. formanın büyüklüğü altında ezilecek gibi duruyor. çoğu maçta oyuna bile gireceğinden şüpheliyim. geçen seneki muğdat neyse, kendisi de o. çok beklentiye girmeden izlemek gerek.
 • 408
  hazırlık maçlarına pek önem vermeyen birisi olarak bu akşamki maçı* izlemedim, bunun yerine arkadaşlarımla zaman geçirmeyi tercih ettim çünkü kadrolardaki eksikliklerin, futbolculara yapılan yüklemelerin ve antrenörlerin yaptığı ilginç denemelerin sebebiyle bu maçların skorlarının önemsiz olduğunu düşünüyorum. fakat , maçı izlememiş olmama rağmen, adem büyük'e yapılan eleştirilerin büyük oranda haksız olduğuna inanıyorum.

  adem takıma katılalı bir ay bile olmadı ve bugün takımımızla ilk hazırlık maçına çıktı, üstelik yapılan ağır idmanlar sebebiyle - takımdaki diğer futbolcular gibi - yorgun olduğunu düşünüyorum. bu şartlar altında bir futbolcunun hazırlık maçı performansı resmi maçlar için kıstas olmamalıdır. unutulmaması gerekir ki, adem'i birkaç sezondur yedek kulübesinde yaşadığımız eksikliği gidermek için transfer ettik ve kendisinden beklentilerimiz de belli. bu nedenle adem büyük'ün ve takımımızdaki diğer futbolcuların değerlendirilme sürecini bir süreliğine ertelememiz gerektiğini düşünüyorum, değerlendirirken de kendisini transfer ederken beklentilerimizi hesaba katmalıyız. hakkında erkenden olumsuz yargıya varılan pek çok futbolcu bunun baskısını hissederek verebileceklerini de veremez oluyor, ki biz bunu daha önce anadolu takımlarından gelen pek çok futbolcuda gördük. son olarak, transfer olan her futbolcu engin baytar performansı veremeyecektir, engin'in 2011-12 sezonundaki performansı ekstrem olarak nitelendirilebilecek bir performanstı.
 • 410
  hakkında eleştirilerin haksız ve orantısız olduğunu düşündüğüm futbolcu. bazı isimler böyledir ama taraftarı da anlıyorum. adam zaten sıfır kredi ile geldi. tek falsosunda itin bir tarafına sokmaya hazır bizim taraftarlar. adem bana yılda 3-4 maça katkı sağlasın yeter. fazlasında gözüm yok. kadro derinliğine katkı versin ara sıra tamamım ben.
 • 411
  yine bombastik scoutlarımızın sözlükte astığı, kestiği, diriltip bir daha astığı futbolcu. adam kariyerinde çıktığı maçlarda neredeyse iki maçta bir skora katkı vermiş. ligde de en azından üç maçta bir skora katkı versin diye alınan bir adam. biz rb leipzig'e karşı 19 temmuz 2019 rb leipzig galatasaray maçında varlık gösteremedi diye adamı kesenleri okumak zorunda kalıyoruz burada.

  bu sözlüğe engelle butonu değil, izin ver butonu lazım. okunacak 3-4 kişi var çünkü gerçekten.