• 11
  kendi adima kirmizi cizgim olan mac. psv maclariyla alakali basta yonetim ve fatih hocanin, sonra da taraftarin cogunlugunun yaklasimi bana ters gelmisti, hadi bunu kabullendik, beklentiye girmedik, agir bir sonucla da elendik, kadro yetersizdi vs. ama burada karsimizda vasatin vasati bir rakip olacak. bu macin hazir olmak olmamakla ilgisi oldugunu dusunmuyorum, takimin avrupa karnesi dillere destan bir hal almisken, bu maclari kazanamama luksu ve kredisi yok kimsenin benim gozumde. fatih hocaya sevgim saygim sonsuz, halen daha guvenim agir basiyor lakin onun bile kredisi bu turu kaybetmekten fazla degil artik gozumde. rakibimiz tarihi boyunca sadece 2 defa uefa avrupa liginde tur atlayabilmis, bunlar da oneleme turlari zaten. 3. on elemeyi gecememisler bile hicbirinde, bir zahmet burada tecrube farkimizi bari koyalim.
 • 12
  taylan, berkan, aanholt ve cicaldau'nun bu maça yetişmesiyle birlikte mantık çerçevesinde beklentinin olması gereken maçın psv değil bu maç olduğunu düşünüyorum. eğer bu takımı yenemezsek yapılan eleştirilere, çıkarılan yangınlara sonuna kadar katılırım. orta saha takımın beynidir, oyunu kuracağın mevkidir. bu mevki bugüne kadar sadece aytaç ile doldu ki kendisi oyun kuran, pasör bir oyuncu değil. maça kadar yapacağımız orta saha kayıtlarının takımın çehresini çok fazla şekilde değiştireceğini düşünüyorum.
 • 14
  bu maçın ve turun favorisi johnstone'dır. evet kadromuz 2 psv maçı için oldukça kalitesizdi ancak bu 2 maçta oynanan daha doğrusu oynanamayan oyunun tek açıklaması bu olamaz. belirli bir disiplinde oynarsın, mücadele edersin ve taktik uygularsın ancak oyuncuların yetersiz olur ve elenirsin bunu anlarım ama psv maçlarında olan bu değil. hem kadro yetersiz ama daha da önemlisi bu iki maçta da neredeyse planlı düzgün bi' atak göremedik. eğer johnstone ,takım oyununu sahaya yansıtabilen bi' ekipse bizi fazlaca zorlanmadan elerler.
 • 15
  cicaldau sezon basinda takimiyla konferans ligi elemesinde oynadigi icin gruplara kadar oynayamaz deniyor, ayrintisini bilmiyorum, teyide muhtac.

  transferlerden sacha yedlin’in onunde degil, bir tek aanholt eger hazirsa direkt oynar gibi, bir de yetisirse berkan. esas kilit taylan ama ameliyat sonrasi ne kadar hazir acaba?

  taylan hazir degilse, berkan 1 agustosa kadar yetismezse 28 temmuz 2021 galatasaray psv eindhoven maçındaki kadroya ek sadece sol bek ve yedek sag bek var demektir. ortasaha hala bombos.

  galatasaray mevcut ortasahasiyla su anda elemelerde oynayan herhangi bir takima karsi kazanamaz buyuk ihtimalle.
 • 17
  bu maç ve rovansı sonunda kaybedilecek bir turu kadro ya da benzeri bir sebeple açıklamak, bu takımı elemek için üç sene istemek terbiyesizlik olur. benim tahminim galatasaray bunyesindeki kimse bu terbiyesizligi yapmaz ve beceremedigini kabul edip kenara çekilir.
  bunun dışında benim nacize görüşüme göre psv maçlarında izledigim takım bir kac transfer ile adam olmayacak kadar caresiz bir oyun oynadı.
  aslında yıllardır aynı oyunu oynasak da bazı şapkadan tavşan cıkaran oyuncularla bu goruntu perde arkasında kalmıştı. avrupa da bu yetmediği için de hezimetler görmüştük.
  bu sene tavşanı sapkadan cıkarmayı boşver, sapkası bile olmayan oyuncularda kurulu bir kadro var. arda, babel gibi bitmiş 2. okeye dönen adamlar hala 11 de yer bulabiliyor.
  sonuç olarak bu turu ve maçı kazanacak bir gücümüz yoktu, ilk iki maça göre. olur da bu durum gercekleşirse de sonuçları mutlaka olmalı.
 • 18
  takım için hedef maçların ilki. bu maçın rakip bizden daha iyi oyunculara sahip, kadro yetersiz gibi bahaneleri olmaz. bu maçlarda kötü oyun ve allah göstermesin elenmemiz sonucunda kimse de çıkıp bizim kadromuz yetersiz. eylül'e kadar gelenler ve gidenler olacaktır. o zaman daha iyi olacağız gibi kelimeler söyleyememeli. bu galatasaray'ın her ferdine haksızlık olur. bekleyip görelim. şurada 1 hafta kaldı nasılsa.
 • 19
  cicaldau 22 temmuz 2021'de laçi maçında oynadığı için gruplara kadar eleme maçlarımızda oynayamayacak. yani anlamadığım konu da bu 6.5 milyon eur bonservis verdiğin oyuncuyu hadi psv maçına yetiştiremedin, bu maçta da oynamaması için talepte bulunamaz mıydın. cl elemesini geçemeyecektik, fazla para vermeyelim dedik. o maçta oynamamasını istesek daha ne kadar fazla verecektik? elinde orta saha yok, eleme maçları oynuyorsun ama transferini oynatamıyorsun. kimse bu trasnferlerin bir planlama dahilinde olduğunu söylemesin. şunu dahi planlayamazken teknik ekibin kafasında bir oyun planı ve bu plana uygun trasnferler yapılabileceğini zannetmiyorum. parasal imkanlar çerçevesinde taraftar baskısını da azaltacak bazı genç oyunculara yöneleceğiz. hayırlısı bakalım.

  not : uefa oyuncu kayıt kurallarına göre eğer cl, el veya konferans ligindeki herhangi bir elemede oynayan oyuncu grup maçlarına kadar başka takım için oynayamaz. kadroya kayıt edilmiş ama sahada forma giymemişse oynayabilir yazıyor.