• 2
  püskürtülmüş saldırı girişimidir. tüm basında çıkan, o pis ellerinde dolaşan galatasaray logosu ise, tesisi bilenler veya gelmiş olanlar anlayacaktır neresi olduğunu, girişin yani tesisin dış nizamiyesinde yola yakın yerde duran logodur. öyle tesisin içine girme filan olmadı, oldurtulmadı. zira en fazla yapabildikleri kapıya kadar gelip tepinip yalandan iki şekil yapmak oldu, girmeyeceklerini idrak edince geri çekildiler. meşale geldi ama yangin çıkmadı. 3 araç itfaiye gelip nerede yangın diye sordu :)
 • 3
  özetle; kalamış'ta yaklaşık 70 kişi şampiyonluk kutlaması yaptığı sırada, ali koç'un seçim organizasyonuna gelen bazı fenerbahçe kongre üyeleri meşale atıp küfür ediyor. yangın söz konusu değil. atılan meşaleleri güvenlikler yangın söndürücülerle söndürüyor. fb kongre üyeleri sonra galatasaray tarafına girmeye çalışıyor. tesis müdürü ve galatasaray divan kurulu üyesi levent şahinoğlu tüm bunların yaşanabileceğine ihtimal vererek tesisinin dev demir kapısını önceden kapattırıyor. polise haber veriliyor. tesise saldıranlar bir şey yapamayınca tesis dışında bulunan ve tesisleri gösteren gs logosunu söküyor.

  bildikleri tek şey vandallık ve yağmacılık. olayların bu noktaya gelmesindeki en büyük etken de provokatör yağız sabuncuoğlu.

  yağmacılarda biri de fenerbahçe sk kongre üyesi erkan arslan isimli şahıs.
  https://x.com/Cr7Erkan/status/1795902955801006421 https://x.com/...898467220381975?s=46
 • 4
  ali koç'un galatasaray'ın futbol şampiyonluğu üzerine söylediği ve taşşak konusu olan "en büyük rekabet kürekte" vecizesinden sonra yaşanması manidar olan hadise.

  o bahsi geçen "büyük rekabet"in "büyük" olma sebebi galatasaray ve fenerbahçe ismi kadar iki takımın on yıllardır yan yana tesislerde antrenman yapıyor olmasından geliyor.

  yıl boyunca yan yana tesislerde (bazen aynı suyun içinde) antrenman yapan, "neredeyse" aynı yolu kullanarak gidip gelen, üstelik bir galatasaray-fenerbahçe gib bir tarihi üstünde taşıyan sporcuların yaşadığı rekabet; bugünün artık tamamen sidik yarışı ve gerilime dönmüş olan şeyin üzerinde gerçek bir sportif rekabet.

  böyle bir rekabeti bile seçim malzemesi yapmaktan çekinmeyen, yetmeyip "kendine yakın" kongre üyelerinin bu tesislere saldırmasına ses etmeyen bir adam var karşımızda. karşısında aziz yıldırım gibi kuvvetli ve net bir aday varken, "seçim etkinliği"ne kendisine muhalif olan ya da ortada olan kongre üyelerini çağırdığını düşünmek saflık olur.

  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı sonrası yaptıkları, kendilerine engel olmaya çalışan stad müdürüne boyunluk taktıracak kadar meydan dayağı attırmak, kendi yandaşı kongre üyelerini iki gün önce övündüğü rekabetin bir tarafının tesislerine saldırtmak, daha geriye gidersek "gidin hakemleri taciz edin" deyip onlarca taraftarı evde tek başına yaşayan "bir hakemin eski eşi"nin evine sürmek...

  saat başı attığı iftiraları, hakaretleri, kendince laf sokmaları bir kenara bıraktım...

  umarım ali koç denen kişi bir an önce türk sporundan çekilir. başkan olduğu sürece fenerbahçe gün yüzü görmeyecek olsa da, tüm kalbimle dilerim ki bir an önce bu pislikten arınırız.

  yoksa bir gün gerçekten çok kötü bir şey olacak ve ne vebalini taşıyacak ne de hesabını verebilecek kimse bulunamayacak...
 • 7
  az önce halktv’de olaylı derbi ya da gs-fb taraftarları arasında kavga gibi bir başlıkla haberi verilen olay. kesinlikle çok ciddi yaklaşılmalı. bunlar artık terörize olmuş bir güruh. bu olayı ciddi şekilde gündemde tutmalı ve sorumluları yargı önüne çıkarılmalı. tabii bizim kulüp en fazla bir açıklama yapar geçer ya biz yine de yazalım.
  halktv, sözcü vs bilumum muhalefet görünümlü galatasaray düşmanlarını da ebeveynlerimiz ziyarete gelince izliyoruz ama görünen o ki muazzam bir algı yaratma güçleri var. bunla da mücadele etmek gerekir ama nasıl yetişeceğiz hepsine?
App Store'dan indirin Google Play'den alın