• 6
  valla bu sene aman aman umrumda olmayan şey, allah razı olsun fatih terim hocamızdan ve okan buruk hocamızdan, şampiyonluklara doyurdular bizi.

  kulübün kuruluş amacı türk olmayan takımları yenmek değil mi?

  tabi her sene şampiyonlar ligi'ne katılmak için şampiyon olmak çok önemli veya önümüzdeki yıllarda ilk 2'de bulunmak diyelim ama inanın ben şampiyonlar ligi'nde oynadığımız bir maçtan aldığım keyfi lig şampiyonluğundan almıyorum.

  ben bu sene avrupa'da başarı görmek istiyorum; sırf lig gitmesin diye avrupa maçlarına oyuncular yorgun çıkacak ise tüküreyim öyle lig maçlarına.
 • 8
  okan hoca ilk geldiğinde hedefi 23cü şampiyonluk olarak koymuştu. bu hedef dolaylı yoldan hedefin ucl olduğunun belgesiydi.
  şükür ki kendisinin yönetiminde önce 23cü şampiyonluğu aldık sonra ucl hedefine ulaştık. amacımız elbette türk olmayan takımları yenmek ama bunu başarabilmek için önce yerel ligi almak şart. bence bu sene için avrupa hedefimiz tamam. gidebildiğimiz kadar gitmek elbette şart. ama ligi asla ve asla bırakmamalıyız. 2023-2024 sezonu şampiyonu direk olarak ucl ye katılacağı için bu çok önemli. (bkz: 2023-2024 sezonu şampiyonu galatasaray) diyebilmek demek kuruluş amacımız daha sağlam adımlar ile gitmek demek.
  o yüzden (bkz: hedef 24)
 • 9
  lig için endişe edecek bir durum görmüyorum, henüz çok erken. oyuncu kalitemiz ligin oldukça üzerinde, geç kalan transferlerin zamanla takıma uyum sağlayıp seviyemizi daha da yukarı çıkaracaklarını düşünüyorum.

  ancak bu yılki yatırım avrupa odaklı yapılmıştı. bir maçla eleştirmeyin diyorlar; ancak rotamızı belirleyecek maçtan sağ çıkamadık ne yazık ki. daha dengeli ve kontrollü bir oyunla manu ve bayern maçlarında ne yapabiliriz görmek gerekecek. hevesler azımsanmayacak derecede kırıldı bence.

  artık olan oldu diyip kalan maçlarda gerçekten herkesin elinden gelenin fazlasını yapabilmesi ve bu özveriyi gösterebilmesi önemli. tekrar ayağa kalkabilecek miyiz göreceğiz. hazır olmayan oyuncularımız ne ölçekte adapte olacaklar, mauro kısa sürede tekrar fit bir şekilde sahada yer alabilecek mi cevapları belirsiz sorular var.

  benim tedirgin olduğum husus, cl odaklı kurulan bu kadroda, takıma aidiyeti henüz oluşmamış yıldız oyuncuların yer aldığı bu kadroda, cl'ye erken havlu atmamız durumunda bu oyuncuların süper lig'i ne ölçüde ciddiye alacağı. geçen yıl mauro ve dries bu sınavı geçtiler. ancak ziyech, zaha, ndombele gibi ismlerin göstereceği reaksiyonu henüz bilmiyoruz. nötrüm bu konuda.

  sonuç ne olursa olsun lig şampiyonluğu için odağımızı yitirmeden, konsantrasyonu kaybetmeden yola devam edebilmek için takımın tecrübeli ve eski isimlerine, yönetime, teknik heyete iş düşecek.

  özellikle dengeli bir rotasyon tercihi okan hoca için kritik. geniş ve birbirini ikame edebilecek isimlerden oluşuyor artık kadromuz. geçen yılki gibi nerdeyse aynı 11 ile tek kulvarda mücadele dönemi bitti. sürekli aynı isimlerin ilk 11'de olması takım içi huzuru bozacaktır. birçok farklı faktörü ele alıp doğru şekilde yönetebilirsek olumsuz düşünmeyi gerektirecek bir şey yok.
 • 11
  ciddi bir aksilik yaşanmaz ise 2023-2024 sezonunda gerçekleşecektir. ligdeki takımların geneli biraz iyi olsa çok daha rahat olur ama rakipler de her maçını kazanırken kopup gitmek kolay olmuyor. geçen yıl da benzer bir şey yaşamıştık. velhasıl ben bu sezon da geçtiğimiz sezon gibi zorlanmayacağımızı ama kısmen strese girebileceğimizi düşünüyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın