• 69
  ben size senaryoyu söyleyeyim. ilk yarı birkaç onurlu sivas oyuncusu vitesi yükseltip sivas'ı 3-0 öne geçirir. ikinci yarı şikeci bülent, şikeci ali koç'un yaverleri aracılığıyla uyarılır. şikeci bülent gerekli talimatları sahadaki tetikçilerine iletir. devre arası tehdit edilen hakemin de şirazesinin kaymasıyla, kırmızı kart, kendi kalesine gol ve penaltı gibi fenerbahçe maçlarının lezzetini artıran sosları eşliğinde harika bir geri dönüş hikayesi yazılarak, hafta içi yaşadıkları travma atlatılıp tüm taraftar ve medya tekrar bütünleşir. ve bir hafta fenerbahçe'nin şampiyonluk şansının bu maçla birlikte çok yükseldiği konuşulur durur.

  galatasaraylıların akıllarına tabi ki (bkz: 21 nisan 2001 fenerbahçe gaziantepspor maçı) gelir. yine belirtmem gerekir ki bugüne kadar ki hiç bir sezon bu sezon kadar kirli değildi.
 • 70
  bazı takımlar bazı takımlara karşı ekstra motive oluyor. bazılarına karşı da oldukça sallamasyon takılıyor. bu muhtemelen teknik ekip ve yönetimin yaklaşımıyla paralel. bülent uygun daha geçen haftadan biz ligde kaldık bundan sonra kasmayabiliriz diye tohumları attı. normal şartlarda birilerini yaftalamayı da şike vs imalarını da sevmem. ancak fenerbahçe ile arasında zamanında kirli pazarlık geçmişinden dolayı mahkeme ve hapis görmüş birinin fener dümdüz yokuşaşağı düşerken onu hevesle aşağı iteceğine inanamıyorum. şike yapar maçı satar demiyorum ama bir galatasaray maçı gibi motive değildir. oyuncuları da havaya sokmamıştır. o kazanma ruhuyla hazırlanmamıştır bu hafta sivasta kimse. o nedenle rahat bir fenerbahçe galibiyeti bekliyorum. keşke beşiktaş derbisi falan şu hafta olsaydı. fener 2 veya 3 fark atar, yaralarını sarar. biz de beşiktaş bir çelme takar mı diye gelecek haftayı bekleriz.
 • 71
  çok değil 2 sene önceye kadar sivas yine bol bol zorluyordu feneri özellikle rıza çalımbay'ın da etkisiyle. bir ara maç kazanamıyordu fener sivas'a karşı. en basitinden 11 mayıs 2021 fenerbahçe sivasspor maçında şampiyonluktan ettiler feneri dahası var mı?

  geçen sezondan beri fener artık üstünlüğü almış durumda sivas'a karşı. bu maç özelinde sivas sezonun başından beri 8-12 arası takılan, ne üste giden, ne alta düşen, bu sezon öyle ahım şahım akılda kalıcı bir galibiyeti, maçı olmayan bir takım. beşiktaş ve trabzon'u yenmişler ikinci yarıda.

  bu kadar moralsiz bir fener normal şartlarda bu maçta da puan bırakır iyice kopardı ligden. ama sezonun başından beri izliyoruz, düşürmüyorlar yarıştan.

  kendi işimize bakmamız lazım.
  (bkz: 21 nisan 2024 galatasaray pendikspor maçı)
 • 74
  yatacak, maç satacak imalarından hoşlanmam.

  ama karşımızda daha önce yaşanmış örnek var. üstelik failler de aynı. hem sivas hocası hem sivas başkanı fenerbahçe'si için şike yapmış hükümlüler. oyunculara gidip alenen yatın, bu maçı satın diyemezler belki. ama oyun planıyla, kadro tercihiyle, değişikliklerle bir şekilde bu maçı satarlar. bundan şüphe duymak son derece normal.

  bülent uygun'un fenerbahçe'ye yamanması için fırsat aynı zamanda. fener'den puan alır kendisini ispatlarsa göreve gelir deniliyor. alakası yok. bu maçta fener'e çelme taksın, bülent'e işini yaptığı için öfkesinden kuduran fenerbahçe taraftarı ve rambo okan zekalı başkanı bülent uygun'a en az 2 sene kulüpten içeri adım attırmaz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın