• 1
  youtube kanalımızda canlı yayını başlayan olağan divan kurulu toplantısı.
  https://www.youtube.com/watch?v=15J6pfih0Zo

  toplantıdan notlar:
  - dursun özbek: "kemerburgaz'da mevcut durumu görmek için uefa kupasının yıl dönümünde 17 mayıs'ta bir piknik organize ediyoruz."
  - ismail sarıkaya (muhasip üye): " dönem olarak geçen sene bu dönemde 525 milyon tl zarar etmişken, bu dönem 608 milyon kâr açıkladık"
  - ismail sarıkaya (muhasip üye): " 2023-2024 içinde bulunduğumuz sezonda 9 aylık dönem için 760 milyon tl faiz giderimiz oluşuyor. önümüzdeki sezonda faizlerin şimdiki düzeylerde kalacağını tahmin ederek bu rakamın 1 milyar 175 milyon tl'ye ulaşacağını tahmin ediyoruz o yüzden de başkanımızın da ifade ettiği gibi bizim için bu anlaşmadan çıkılması artık zorunluluk haline gelmiş bulunmakta."
  - ismail sarıkaya (muhasip üye): " loca, vip ve kombine satış gelirleri:
  2022-2023: 31 milyon $
  2023-2024: 54,8 milyon $
  2024-2025: beklenen 70 milyon $ ( localarımız 198 adetten 221 locaya, trübin sayımızda 52.468 den 53.798'e çıktı. ) "
 • 2
  - ibrahim göknar: "bankalar birliği anlaşması daha önce 5 yıldan 10 yıla çıktı. şimdi burada çok kritik bir endişemi dile getirmek istiyorum. şimdi biz borcumuzu ödemek için varlığımızı sattık (riva) o dönemde rakiplerimiz hiçbir şey yapmadı. otomatikman bankalar birliğine girdiler, biz de girdik. şimdi endişem şu; biz bankalar birliği ödememizi yapacağız, 2 ay içinde ödüyoruz o anlatıldı. bu bankalar birliği konusu devam ediyor türkiye'de de akşamdan sabaha mevzuat değişir şimdi yarın öbür gün herhangi bir mevzuat ya da herhangi yeni maddeler ortaya çıkarsa, efendim bankalar birliği'ne borcu olan kulüplerin bir kere daha yeniden yapılandırmaya gidelim, ya da faizlerini düşürelim, gibi gibi değil mi? bir takım şeyler ortaya çıkarsa biz ne olacağız. bu son derece kritik. bu benim endişem inşallah ben yanılıyorumdur. sayın yönetimimizin özellikle bu konuda her şeyi çok iyi izlemeleri galatasaray menfaati açısından en önemli konudur diye düşünüyorum."

  not: tam konuşma metni değildir, cümlelerde bazı düzeltmeler yapılarak özetlenmiştir.
 • 3
  ibrahim göknar'ın dediği gibi bankalar birliğini anlaşmasının ileride kulüpler lehine yumuşatılması ihtimalini dikkate almak gerek.

  şu anda faizler yüksek olsa da enflasyonun altında olduğu biliniyor. belki borcumuz olan paranın ayrılarak, yatırım olarak değerlendirilmesi daha mantıklı olur. bu para ile yapacağımız yatırımızın reel getirisi ödediğimiz faizden fazla veya eşit olabiliyorsa bu şekilde hazır beklemek daha mantıklı. ileride diğer kulüpleri kurtarmak için anlaşma şartları değiştirilirse bizde faydalanırız.
App Store'dan indirin Google Play'den alın