• 1
  2.10'luk '91 doğumlu ingiliz basketbolcu. 18 takımlı liga acb'nin 5. sırasında bulunan fuenlabrada bc'de oynuyor. arkadaşları ona "gabe" diyor.

  eurobasket 2017'de grubumuzda bulunan büyük britanya'nın en etkili ismiydi. gerek istatistik gerekse de oyuna katkı açısından müthişti. 5 maçın 5'inde de oynadı ve turnuvayı 16.8 sayı - 11.2 ribaund - 26.8 verimlilik ortalamalarıyla tamamladı (eurobasket 2017'nin en iyi ikinci istatistik performansı). bize karşı da 15 sayısı ve 14 ribaundu var: https://youtu.be/WrVoQx4nVk0

  oyunu biliyor. iowa/abd'de 4 yıl boyunca kolej basketbolu oynamış olması, basketbolun inceliklerinin kendisine öğretilmiş olması bunun temel sebebi. pick and pop, pick and roll, screen vs. hepsi var adamda. hem ayakları çabuk mobil bir uzun hem de iyi yer kaplıyor. ek olarak orta mesafe şutu da var. şöyle bir benzetme (öneri de denebilir) yapayım kendisiyle alakalı; önümüzdeki sezon oktay hocaya verelim bu arkadaşı, hoca da olaseni'den yeni bir luksa andric yaratsın.

  sezon başında takımına pek uyum sağlayamamıştı ancak son zamanlarda kendini buldu. yakın dönemde oynadığı beş maçın istatistikleri şu şekilde (yeniden eskiye):

  malaga'ya karşı, 28 dk - 12 sayı - 1 blok
  estudiantes'e karşı, 26 dk - 6 sayı - 3 ribaund
  obradoiro'ya karşı, 21 dk - 12 sayı - 3 ribaund - 1 top çalma
  yunanistan'a karşı, 32 dk - 11 sayı - 10 ribaund - 2 top çalma
  israil'e karşı, 27 dk - 19 sayı - 8 ribaund - 1 asist - 1 top çalma - 2 blok

  fuenlabrada'da daha çok görev adamı olarak kullanıldığını, büyük britanya milli basketbol takımında üç ana hücum oyuncusundan biri olarak parkede kaldığını belirteyim.

  takip edelim bu arkadaşı: http://gss.gs/Qly