• 17055
  6 mayıs 2017 galatasaray kasımpaşa maçı sırasında ve sonrasında yaşananlar ile ne yazık ki rezilliğin dibine vurmuştur.
  öncelikle gelinen noktayı ortaya koymak adına takımın genel röntgenini çekmek şart. takım içinde gruplaşmalar var ve bu herkesin malumu. ancak tek sorun bu değil. takımdaki bazı isimlerin igor tudor ile sorunları var. ne yazık ki bundan ötürü takımı sabote eden futbolcular da var. takımın puan kaybı durumunda hocanın gönderileceğini umanlar dahi var.

  bu noktada tudor’un neden istenmediğini de ortaya koymak gerekiyor. tudor geldiğinden beri çok sert ve tempolu idmanlar yaptırıyor. bu baştan beri bazı futbolcuların keyfini kaçırmaya yetti. antrenmanlar ağır askeri eğitimleri andırıyor. bunun nedeni takımın bitik olan kondisyonunu yükseltmek. fakat bu tempo 2 senedir doğru düzgün antrenman görmemiş oyuncuların sakatlanmasına neden oldu. takımda yakın zamana kadar sevgiye dayalı ancak disiplinsizlik sınırına yakın bir hava vardı. bu durum tudor ile disiplinli ancak gergin bir ortama dönüştü.

  6 mayıs akşamına döndüğümüzde bruma konusu ile başlayan saha içi krize şahit olduk. gördüğüm ve hocanın aktardığı kadarıyla tudor bruma’yı çağırıp bir şeyler anlatmak istedi. ancak bruma hocanın yanına dahi gelmedi. sonrasında oyundan alındı zaten. bu noktada oyundan almayıp devam edilebilir miydi sorusunu sorabiliriz. fakat hocanın disiplinden tavizi yok. bruma da bu hareketi yaparken çıkacağını tahmin etmiştir.
  maç sonunda başkanın soyunma odasına inmesi çok konuşuldu. aslında normal şartlarda galatasaray başkanlarının yapacağı bir durum değil. futbolcusuna borçlu olursan doğal olarak inip konuşamazsın. ki genelde şartlar hep böyleydi. ancak galatasaray futbolcuları emlak konuttan paralar gelmeye başladığından beri düzenli ödeme alıyor. yani parayı veren başkan düdüğü çalabilecek durumda.

  soyunma odasına inmek ile ilgili yalanlar ;
  - tudor istifa ettiği için inildi.
  - başkan bağırıp çağırdı hatta ağladı.

  başkanı seversiniz sevmezsiniz. (sevmemekte sonuna kadar haklısınız, ben de aynı şeyleri hissediyorum) ama teknik direktörünün yanında durması tüm bu toplam karamsar tablodaki en doğru nokta idi. (bu arada hagi konusuna fırsat bulursam değineceğim.) bu duruşunu korursa galatasaray’ın önümüzdeki sezonunu tudor ile birlikte tudor’un istediği transferler olursa. doğru bir şekilde kurabilirler.

  bugün gelinen noktada futbolcuların nazlanırcasına oynadığı ve istemedikleri teknik direktörleri gönderecekleri gücüne sahip olduklarını hissettikleri bir ortam mevcut. bu tablo değişmez ise galatasaray’ın gelecek sezonu da heba olacaktır. unutmayın galatasaray’ın en başarılı olduğu zamanlar takım maça gitmek için hareket ederken takım otobüsü ardından su döken, dualar eden florya personelinin olduğu zamanlardı. galatasaray bir his takımıdır. maneviyatımızı kaybetmemiz gerekiyor.

  sadece tabloyu yazayım istedim. taraftarın ne hissettiğinin farkındayım. gelen mesajlardaki karamsarlık da can sıkıcı boyutta.
  haber yok mu? var evet. transfer çalışmaları başladı. onları bir başka gün toplu olarak yazacağım.