• 39
  zekeriya alp'in sahibi olduğu alpplas endstriyel yatırımlar a.ş.'nin en büyük müşterisinin fenerbahçe başkan'ı ali koç olması başlı başına zekeriya alp'in mhk başkanlığı görevini özgürce, adilce, kafasında soru işaretleri olmadan yürütemeyeceğinin göstergesidir.

  2018-2019 sezonunda görev yapmış mhk başkanlarına denmeyen kalmadı. istifa ettikten sonra bile peşlerini bırakmayacağız dendi. fenerbahçe aleyhine gerçekleşecek bir kaç hatadan sonra, ve ya istemediği bir kaç hakemin * fenerbahçe maçlarına atanmasından sonra zekeriya bey en büyük müşterisi olan ali koç tarafından silinecebileceğini tahmin etmiyor mu? ya da tam tersi her şey fenerbahçe'nin istediği gibi gider de büyük patronun yüzünü güldürürse kendisine daha çok iş gelebileceği hiç aklına gelmiyor mu zekeriya alp'in? bunlar bir tek benim mi aklıma geliyor? ben dışardan bakan bir taraftar olarak bu ikilinin adaletine, dürüstlüğüne, mhk'nın performansına göre gizli bir ticaret anlaşmaları olmadığına güvenmek durumunda mıyım?

  abdürrahim albayrak'a ait turizm şirketinde çalışan bir müdürün ve ya elindeki araçların önemli bir bölümünü altur'a temin eden başka bir firmanın sahibinin mhk başkanı olmasını diğer kulüpler normal mi karşılardı?
 • 40
  istediğiniz yerde çalışabilirsiniz isterseniz zekeriya alp'in özel danışmanı da olabilirsiniz ama bu durum yanlış bir durumdur ve dünyanın neresine giderseniz gidin bu böyledir. bu durum elbette konuşulup tartışılacaktır. mhk tarafsız olması gereken bir kurumdur ve hakem atamaları yapılırken tamamen adalete göre hareket etmesi lazımdır. böyle bir şeyin olması bu adaletin uygulanması konusunda insanlarda şüpheler uyandıracaktır.
 • 41
  fenerbahçe lobisinin, aslında fenerbahçe düşmanıymış gibi lobi yaparak değirmenine su taşıttırmaya çalışacağı bir başka yetkili kurum başı. tff seçimlerinden önce nihat özdemir'e palavradan nasıl salladıklarını hatırlayın. yaratılmaya çalışılan "tarafsız" olacak algısı seçim biter bitmez galatasaray'a karşı verdiği saçma sapan açıklamalarla son bulmuştu.
  iş bağlantısı meselesine gelince, malum grup ülkenin her yerinde var olan bir grup mesele iş bağlantısı olması değil, türkiye üzerinde başka birisi yokmuş gibi mhk'nin başına iş bağlantısı olan birisinin getirilmiş olmasıdır. tarafsız birisini bulmak zor değil fakat fenerbahçe lobisinin işine gelmiyor.