• 322
    her zamanki diyetimden daha az yiyerek ve birkaç saat süren yürüyüş ve parktaki aletlerle yapılan spor neticesinde 25 günde 4 kilo civarında verdiğim olay. geçtiğimiz ay bir dayımı daha kaybettik. bunun öncesi ve sonrasındaki üzüntü dışında, kişisel olarak da * yine bir tek taraflı aşk zehirine düşünce zaten pek iştahım kalmamıştı. fırsat bu fırsat az yeme, çok spor ile bir miktar düştüm. ancak yine bir 30 kilo vermem gerek. yılların bunalımı ile kendimi çok saldığım için. bu tempoda -az yediğim için bir sorun çıkmazsa- seneye bu zamanlar veya bir ihtimal 2020 yazında tamamen farklı bir görünüm ve beraberinde gelecek özgüvenle fit biri olmayı planlıyorum.

    diyet menüsüne gelirsek; sabah * 1 dilim çavdar-tam buğday ekmeği, tek şekerli çay, biraz peynir, haşlanmış veya sahanda yumurta, domates. öğlen yemeğinde 2 dilim ekmek, salata ve ızgara tavuk-et-köfte veya fishfinger tarzı bir şey. * yanında ayran.akşam ise sadece bir kase çorba. öğleyi geç yediysem eğer çorbayı da içmiyorum. 9 da ise meyve. o da genelde 1 muz ve bazen yanında elma.
  • 324
    düğünüme beş altı ay kala; sabah bir yumurta, öğlen mercimek salatası, akşam da tavuk ızgarayla 16 kg vermiştim. haftada bir gün akşam canım ne isterse yiyordum, tercihim de genelde mantı oluyordu. :) tabi bol bol yürüyüş, soda ve açlığımı yatıştırdığı için yeşil çayla birlikte. spor yapacak vakit olsa onu da yapardım.

    evlendikten sonra "şunu ye de çöpe gitmesin" diyen hanım yüzünden bütün kilolarımı geri aldım, orası ayrı mevzu. :) ocak başı yine başlıyorum :)