• 1
  galatasaray erkek basketbol takımının yeni* uzunlarından biri (1996 doğumlu, 211 cm)*. zach auguste'un takımdan ayrılışı sonrası boşalan zach kontenjanının yeni sahibi.

  https://twitter.com/.../1289469748145610753

  kendisi hakkında çok fazla bilgi sahibi olmamakla birlikte, izlediğim birkaç maçından ve skills videolarından edindiğim izlenime göre luksa andric-jan vesely kırması bir kardeşimiz. pace and space ve run and gun karışımı akışkanlıkta bir basketbol oynayacak olan takımımız için profil olarak doğru isim kağıt üstünde.

  https://youtu.be/XrN6ookWIHk

  yapılan hamleler belli ki bir plan dahilinde yapılıyor, öyle "bunu da alalım, şunu da kapatalım" şeklinde değil. ayrıca alex hamilton (hankins'le takım arkadaşıydı rishon'da), greg whittington derken israil ligini güzel sömürüyoruz. euroleague nasıl bizi hortumluyorsa biz de israil'i temiz vakumluyoruz.
 • 2
  bir süredir görüşmeleri sürdürülen listedeki isimlerden biriydi.
  kolejde division ii'de mvp olmuşluğu var.
  nymburk'ta ilk kez avrupa gördü ve çabuk uyum sağladı eski kıtaya.
  çekya ligi bittiği için, maccabi rishon forması giymeye başladı play-off ile birlikte.
  burada finale kadar çıktılar. euroleague takımı maccabi tel aviv'e kaybettiler.
  galatasaray'ın bu sezonki en önemli transferi alex hamilton ile aynı takımda oynadılar.

  tarz olarak yeni nesil mobile bir center.
  run & gun (koş koş at) basketboluna uygun.
  selefi zach auguste ile kıyaslarsak, ondan daha iyi blokçu ancak, auguste daha iyi ribauntçuydu.
  211 cm ve fena sayılmayacak bir atletizmi var.
  hoşgeldin zach!
 • 3
  --- alıntı ---

  takımımız galatasaray doğa sigorta, maccabi rishon forması giyen pivot zach hankins’i kadrosuna kattı. coronavirüs pandemisi öncesi era nymburk’ta oynayan zach hankins, basketbol şampiyonlar ligi’nde çıktığı 16 maçta 11.1 sayı, 6.8 ribaund, 0.8 asist, 0.8 top çalma, 1.6 top kaybı, 2.3 blok ve 16 verimlilik puanı ortalamaları yakaladı.

  hankins basketbol şampiyonlar ligi’nde maç başına 7.9 iki sayılık atış kullanıp 4.8 isabet bularak %61.1 atış oranı yakaladı. birleşik amerikalı pivot maç başına 2.4 serbest atış kullanıp 1.4’ünü sayıya çevirdi ve %60.5 serbest atış isabetiyle oynadı.

  (trend basket)

  --- alıntı ---