• 1996
  iş ahlakı sebebiyle her zaman başarılı olmasını istediğim yetersiz topçu. savunma özellikleri üst düzey olsa da özellikle orta açamaması çok büyük dezavantaj oluyor. oyunu genişleten bir bek olmadığı için hücumda sıkıntı yaşıyoruz ancak bazı özelliklerine de değinmek gerek. öncelikle half space'e etkili koşullar yapabiliyor ve içe kat edip şut atabiliyor. kanatta beceriksiz olduğu kesin ama kendisinin hücum özelliklerini içe kat eden ve half space e kaşın bir bek olarak tanımlamak hücumda da verim alabiliriz.
  edit: bu arada kendisinin çok iyi bir stoper olabileceği de kanaatindeyim. boyuna rağmen iyi de zıplıyor.
 • 2000
  japonlarla calisan herkes onlarin ne kadar yuksek is ahlakina sahip olduklarini bilir.

  belki odadaki en akilli, en bilgili, en kivrak zekasiyla sorunlari cozebilecek adam japon arkadasiniz degildir, ama en cok calisacak olan odur. bunlar elbette kisiden kisiye degisebilen ozellikler, lakin toplum olarak, kultur olarak ve hatta inanclari geregi boyledir japonlar. bunu aralarinda yillarini gecirmis bir insan olarak yaziyorum.

  bu yuzden nagatomo'yu yetersizliginden dolayi elestirebiliriz ama sanmiyorum ki elinden geleni yapmamak ile suclayabiliriz. elinden geleni yapmayan yarim duzineden fazla kagit uzerinde cok kaliteli adam var takimda. geldiginde de kapasitesi belliydi, yasinin ilerlemesi ve cok daha onemlisi *takim olarak iyi calistirilmamamizdan dolayi* dususe gecmesi de surpriz olmamali. boyle olacagi da belliydi, alinirken de, alinmasi kutlanirken de. bu basligin o zamanki mesajlarina bakabilirsiniz.

  kaldi ki, sadece galatasaray'a degil, turkiye'ye gelip de potansiyelini zorlayan kac oyuncu var? %99'u daha da iniyor topcularin. nagatomo da oyle oldu. bu bizim beceriksizligimiz.