• 1907
  defansif anlamda hala çok iyi bir bek ama hücum anlamında özellikle bu sezon sıfır katkı veriyor. bunun bir sebebi de bana göre esasen sağ ayağını kullanan bir oyuncu olmasına rağmen sol bekte oynuyor olması.

  mariano'nun kötü form durumunu düşünürsek, inter'de birçok kez sağ bek olarak görev alan nagatomo'nun sağ bek olarak oynatılmasından yanayım. bu şekilde savunmasının yanında ters ayaklı kalmayacağından en azından oyun kurulumunda ve hücum performansında artış olacağını düşünüyorum.

  sol bekte de marcao oynatılırsa, son zamanlarda en istikrarlı oyuncularımızdan donk da yedek kalmaz ve savunma anlamında daha derli toplu olabiliriz. nagatomo-luyindama-donk-marcao savunma hattı devre arasına kadar idare edebilir bence.
 • 1908
  2019 2020 sezonunda da sol bekte hücuma da destek oluyor aslında.
  ama babel topu alıp dönüyor, adamın önüne salmıyor topu. adam boşuna koşu yapmış oluyor. ya da babel topu attığında çoktan önüne iki üç kişi gelmiş oluyor. nagotomo da üst düzey bir adam olmadığından 2-3 kişinin arasından çıkamıyor.
  sorun bence geçen sezona göre düşünülenin aksine defansif katkısının daha düşük olması.
  bu sezon en çok haksızlık yapılan adam bu adam. mariano ile bir tutuluyor ama şu an mariano'dan kat be kat daha fazla katkı veriyor.