• 1831
  18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında 10 tane orta yaptıysa hiç biri bel hizasını geçmedi ve hiç biri isabet bulmadı. iyi görüntüsünün sebebi sağ bekte sabri sarıoğluna rahmet okutan bir mariano'nun olması.

  ayrıca bizim sol kanadımız, sağ kanadımıza göre daha fazla felç oldu. dennis denilen adam aynı fake ile sol kanadımızla kimle eşleştiyse yatırdı. hatta bir ara luyindama 3 kere falan yattı kalktı.

  mariano'ya göre kendisi 5 kere daha fazla bektir. şuan şampiyonlar ligi seviyesinde bir bek değildir. ligimizi idare edebilir.
 • 1832
  hücum katkısı her geçen gün daha da azalıyor. aklıma şöyle bir çözüm geldi yuto için. bazı takımlar hücuma çıkarken bek oyuncularını üçüncü bir stoper gibi konumlandırıyor ve orta saha oyuncularının daha öne gitmesine imkan sağlıyor. bunu city'de sık sık görüyorduk. bu sene de gökhan gönül ile beşiktaş bunu yapıyor. gökhan'ın yaşı nedeni ile git gel yapamayışı bu şekilde kapatılıyor.

  biz de yuto'yu üçüncü stoper gibi konumlandırırız çıkışlarda ve nzonzi göbekten daha çok çıkar, lemina ise zaten sol iç oynadığı için sol taraftan babel'i destekler. olmayacak bir çözüm yöntemi olduğunu düşünmüyorum. bu hem de beklerimizin arkası boş kaldığı için yediğimiz kontralarda elimizi güçlendirebilir. tabi bunu hocanın 4-1-4-1 dizilişinden vazgeçmeyeceği varsayımı ile söylüyorum. eğer 4-4-2'ye dönersek bu çözüm gereksiz olabilir. ek olarak da hocamız her zaman beklerinin hücuma katılmasını ister. bu senelerdir oynattığı futbola tamamen aykırı bir çözüm de olabilir.