• 1713
  terim yollamaz kendisini.

  sık sık çalışkanlığını, bireysel çalışmalarını övüyor. bir de kendisi getirdiği ve verim aldığı için yollayan taraf olmak istemez. yuto gibi oyuncuları defoları da olsa yarattığı pozitif etki nedeniyle takımda tutma yanlısı olur genelde.

  ha, beklerin şu anki oyunda defoları olduğunu birçok kişi yazıyor. nasıl devam edecek takım orası da önemli. beklenen sitem değişikliği olursa göze batmaz belki de.
 • 1716
  kendisine teklif olsa dahi gitmek ister mi?

  yıllık 2 milyon euro kemiksiz maaş alan futbolcunun takımda kalması gayet normal. şampiyonlar ligi, banko 11(mecburiyetten bana göre) gibi durumlarda söz konusu. ayrıca istanbulda güzel bir yaşam...

  galatasaray’ın 2018-2019 sezonunda belki de en verimsiz bölgesi yuto’nun bölgesiydi. sakatlık sorunu, asya kupası derken verdiği katkı biraz daha düştü.

  galatasaray’ın bu sene en çok sıkıntı yaşayacağı bölgelerden biri sol bek olacak tekrardan. hücum katkısı belirli düzeyin üstünde bir sol ayaklı sol bek bulunması elimizi rahatlatacaktı. ya da kolarov gibi oyunun iki yönünü de oynayan bir adam bulucaktık. bu ne kadar mümkündü? oyuncular gitmeden imkansızdı. transfer döneminin kapanmasına 10 gün kala hem mariano hem de yuto’nun gitmesini beklemek biraz abes. son 10 gün kala yeni bir bek alıp takıma adapte etmek daha da abes. kaç gün kaldı şurada şampiyonlar ligi maçlarına? ben hem yuto’nun hem de mariano’nun bu sene kalacağını (devre arası da ayrılacaklarını düşünmüyorum) ve performanslarının 10 üzerinden en fazla 6 düzeyinde olucağını düşünüyorum. umarım yanıltırlar...
 • 1718
  stoperde sayısal eksikliğimiz varken 3'ü yabancı 5 bek oyuncusuyla sezona başlamak hata olacağından gitmesinde sıkıntı olmayacak japon futbolcumuz. bu dediğim mariano hatta iyi bir yeklifte linnes için geçerli. bu 3 yabancı bekten birini gönderip güvenilir bir stoper almış olsaydık şimdi daha rahat olurduk.
 • 1719
  galatasaray'ın bana göre zayıf bek ikilisinden en göze batanı kendisi. duruşuna, karakterine, çalışkanlığına lafım yok kimse yanlış anlamasın. fakat gerek fiziki olarak, gerek topu oyuna sokma eksiklikleri düşünüldüğünde şampiyonlar ligindeki en büyük ikinci dezavantajımız gibi duruyor. en büyük dezavantajımız ise hala takıma uyan bir sistem ile oynamama ısrarımız.
 • 1720
  mevcut kadromuzda yerine oynayabilecek hiç bir oyuncunun defansif olarak yerini dolduramayacağı oyuncu. nagatomo kendisinden cüsseli, çok güçlü ve çok hızlı bir kanat oyuncusu ile karşı karşıya kalmadığı sürece savunma zaafiyeti yaşamayan bir oyuncu. hem ffp hem de takımın gençleşmesi açısından sözleşmesinin son senesinde gönderilmesi doğru bir hamle olabilir. ama yerini kimle dolduracağımız çok önemli. çünkü eldeki bekler özellikle de şampiyonlar ligi maçlarında nagatomo'nun yerini dolduramazlar.
 • 1726
  kendisini çok eleştiren, mariano'yu ise pas ve hücum kabiliyetinden dolayı öven biri olarak 19-20 sezonuna mariano'dan iyi başladığını soyleyebilirim.

  çok mu iyi, elbette hayır.

  ancak mariano o kadar kötü başladı ki yuto'ya laf söylemeye dilim varmıyor.

  satılırsa da sadece yuto gitmez, çünkü kendisini 3m'a bile satsak yerine adam almamız zor ffp'de eksiyi kapatır bu meblağ.

  hoca da sol tarafı linnes, ömer bayram, emre taşdemir üçlüsünden birine bırakmaz.

  yuto + linnes gider 7-8m arası bir gelir alınır,kalan 4-5m'a da genç ve tempolu bir bek alınırsa hem kontenjan 1 kişi boşaltılır, hem seneye yapılacak bek operasyonunun bir kısmı tamamlanmış olur.
 • 1728
  kendisi ilk gönderilecek isim mi gerçetken 2-3m euroya gönderip sezona sadece sol bekte linnesle başlamak var emre taşdemirin hala ne olduğu belli değilken üç kulvarda yarışacak takımdan gönderilecek bir oyuncu değil.performansı da o kadar kötü değilken gönderilmeye bu kadar can atılmasını anlamadım.