• 1670
  süper karakter süper insan. entelektüel ve çok çalışkan. sporculara örnek atatürk'ün tabiriyle zeki, çevik ve ahlaklı. sahada futbolcu, mutfakta aşçı, sokakta beyefendi, spor salonunda samurai. *

  bir de kitabı var sağlıklı beslenmeyle ilgili sanırım.

  ama bunların yanında bence şampiyonlar ligi seviyesi için maalesef yetersiz. sol bek bölgesine daha iyi bir hücümcü bek alsak çok iyi olurdu. nagatomo'ya da teşekkür edip vedalaşabilirdik. sözleşmesinin son senesinde bonservis bile kazanabilirdik.

  https://www.transfermarkt.com.tr/...ewerb/TR1/verein/141

  lig maçlarının yarısını kaçırmış sadece 17 maç oynamış geçen sene. bu sene ne yapar bilmiyorum ama ben böyle albert riera tarzı bir bek istiyorum ki asıl mevkisi sol açık olmasına rağmen çok iyiydi sol bekte. en azından oyun kurulumunda. naga, defansta pire gibi ama yetmiyor.
 • 1671
  albert riera başlığını görünce öncelikle kendisine değinmek istedim. nagatomo yarım sezonluk futboluyla bana türkiye liginin ne kadar kalitesiz bir lig olduğunu görmemi sağladı. inter'in facia yıllarında kadroda yer aldı ve inter taraftarının beğenmediği bir futbolcuydu. italya'da kadroya giremeyen nagatomo bir anda türkiye liginin en iyi sol beki oldu. ayrıca 2016-17 seoznu başında inter ligimizin o dönem en iyi sol beki caner'i almış ve hazırlık maçları sonunda sezon başlamadan inter kendisini apar topar geri göndermişti. yine inter'in burun kıvırdığı nagatomo türkiye liginde yarım sezonda her maç 10 üzerindem 8-9'luk bir performans verdi.
  asıl demek istediğim bu performansları göz önüne alarak avrupada'da ki yerimizi sorgulamamız. maalesef takımımız türkiye'de büyük. avrupa'nın en iyi dört liginde ilk altı kalitesinde bir takımımız yok.