• 1604
  evlat kontenjanında olmasından dolayı sözleşmesinin son gününe kadar kulupte kalacak hatta bir yıl daha sözleşmesini uzatabilecek futbolcu.

  bazı futbolculardan neden kopamıyoruz, neden illa futbolu bizde bırakması gerekiyor anlamıyorum. an itibariyle ilk 11'imizin yaş ortalaması 29,6'dır.

  senle yollarımızı ayırmak istiyoruz dendiğinde yüksek japon ahlakı ile istenmediğim yerde durmam diyecek karakterde bir adam.
 • 1608
  profesyonellik abidesi japon futbolcumuz.

  sahip olduğu dna kodları sebebiyle formu düşse dahi hepinizden çok kendi dert eder. toparlamak için elinden geleni yapar. ilerleyen yaşı sebebiyle fizyolojik kapasitesi el vermedi diyelim, harakiri yapar; yine de hak etmediği ücreti yatarak almaz. tüm kadro içinde en son endişe ettiğim topçudur.
 • 1609
  formunun düşmekte olduğu, galatasaray için yetersiz olduğunu düşünenlerin, fatih terim'le aynı fikirde olmadığı oyuncumuzdur.

  fatih terim'in kampta attığı gol sonrası kendisiyle alakalı ''müthiş bir adam'' dediğinin haberlerini bugün bütün ulusal basından okuyabilirsiniz.

  hoca memnun biz memnun. gerisi fasa fiso.
 • 1610
  fm'cilerin vedalaşmamız gerektiğini söylediği samurayımız. adam hem şampiyon oldu, hem de asya kupasında final oynadı. nasıl düşüş bilmiyorum. gs'de forma sayısı düşük çünkü kış döneminde asya kupası oynadı. talihsiz sakatlık üstüne geldi. normalde kendisinin geçirdiği sakatlığı geçiren kaytarıp sezonu kapatırdı. sakatlıklardan döndü. iş ahlakı olan bir oyuncu.

  taraftar tepkileri oyunun önüne geçti. biraz sol bekimizde bir japon efsanesi izliyoruz. tadını çıkaralım. bugün nasıl drogba, seri için araya giriyorsa; 5 sene sonra nagatomo bizim için gönüllü elçi olur. bu japon bir futbolcudan fazlasıdır. sezon sonu performansına göre devam edilip, edilmemesini tartışırız.
 • 1613
  yuto gönderilmeli mi, gönderilmemeli mi sorusunun cevabı bir başka sorudur. oynayacağımız yeni model futbola (19-20sezonu), yuto uygun mudur değil midir?
  cevap hayırsa kendisinden rica edilmeli ve kulüp aranmalıdır. eğer uygunsa bence başarısız olmayacaktır. kendisi fizik kalitesi yüksek bir futbolcu. pozisyon bilgisi de üst düzeyde. edin visca'ya sorarsak o daha iyi anlatır.
 • 1614
  asıl problemin kendisinin değil de alternatifi diyebileceğimiz futbolcuların performasına güven duymamamız olduğunu düşünüyorum. nagatomo'nun yaşlandığı ve performansının düştüğü bariz ancak yerine kullanabileceğimiz emre taşdemir ve allah korusun ömer bayram içimize sinmediğinden kafamızda soru işareti oluşturuyor. linnes'in de sezon içerisinde mariano'nun yerine direk olarak kullanılacağını düşünüyorum. bu sebeple, umarım emre güzel bir kamp dönemi geçirir ve iyi bir alternatif olarak kafalardaki soru işaretlerini azaltabilir.
 • 1615
  17-18 sezonunun ikinci yarısında takımda en fazla güven veren oyuncumuz kendisiydi. ancak bana göre sözleşmesinin son yılına girerken iyi bir teklife satılabilecek oyuncu. sanırım kendisi gitmek istemiyor bu durumda sözleşmesini uzatıp 2 sene daha devam ederiz gibi duruyor. fatih hocanın da o bölgede şimdilik yeni bir heyecan istediğini sanmıyorum. (bkz: ömer bayram) (bkz: emre taşdemir )
 • 1616
  hayatımda ilk defa duyduğum( bir çok kişi de keza ilk defa duymuştur) tehlikeli bir hastalık olan akciğer sönmesi sıkıntısını şampiyonlar ligi maçı esnasında yaşayıp, sıkıntılı tedavi süreci sonrası tekrardan sahalara dönen ve en iyi şekilde görevini yapan japon kardeşimiz. hiç birşey için değilse bile hattari hanzo ustanın keskin kılıcının hatrına bizdeki yeri ayrıdır:)
 • 1621
  hayatımda gördüğüm en standart oyuncu. kötü oynadığı maçlar da dahil sınırlarını zorlayarak mücadele ediyor ve her vakitte her dönemde vücudunu fit tutabilecek bir çalışma azmine sahip. türkiye için son derece yeterli bir bek fakat hedefimiz şampiyonlar ligi ise kesinlikle kendisinden daha iyisine ihtiyacımız var. oyunun defansif yönünü son derece iyi ve verimli oynamasına rağmen hücum performansı kötünün bir tık üstünde ve bu oyunun bazı dönemlerinde tıkanmamıza, oyunun akışını sürekli mariano' nun kanadına yöneltmemize neden oluyor. çünkü mariano' nun hücum özellikleri ve oyun kurabilme yeteneği nagatomo' dan çok daha iyi. yerine daha iyisini alabilecek durumdaysak kesinlikle ilk teklifte gönderilmeli. fakat gönderildikten sonra ne yapacağımız belirsiz ise, bizi ligin sonuna kadar yedekleriyle birlikte götürebilecek bir oyuncudan vazgeçmek anlamsız olur. sonuç olarak bence nagatomo avrupa seviyesinde vasat bir bek. ancak kendisini gönderip yerine iyi bir bek alamazsak vasat nagatomo yerine rezalet emre taşdemir performansı izlemek zorunda kalırız. daha iyisi alınacaksa gönderin, alınmayacaksa vasat>rezalet, türkiye ligindeki bütün beklere kendisini tercih ederim.
 • 1623
  kendisinin dahi istenmediğini gördüm ya bu ortamda.

  takımdaki en sempatik insanlardandır. formunda düşüşler çıkışlar olabilir ama her zaman elinden gelenin sonuna kadar vermektedir. kendisinin elinden gelen de türkiye sınırları içerisinde hiç bir sol bekten gelmemektedir.

  ffp kıskacında dahi olmasak kendisinin takımda kalmasından yana oy kullanırdım. her takımın karakterini sahaya yansıtan, bayrağı taşıyan adamlara ihtiyacı vardır ki kendisi bunun için mükemmel bir adaydır.

  özetle hem yetenek hem performans olarak türkiyede en iyi sol bektir, galatasarayımızda bugune kadar izlediğimiz en iyi sol bek performanslarından birini vermektedir. karakter olarak da çok düzgündür ve takımla bütünleşmiş bir isimdir.

  şahsım adına takımda en azından 1 sene daha kalmasını dilerim.
 • 1626
  her sene sezona oyuncu gömerek başlamazsa şampiyon olamayacağımız totemini yaptığına inandığım arkadaşların eleştirdiği futbolcu.kendilerine %100 katılıyorum. bence de devri geçti; kendisini satıp alaba'yı almalı, büyük maçlar için ise arkasına tecrübesi ile fark yaratacak marcelo'yu kulübemize katmalıyız.

  olm fatih hoca'ya 100 milyon euro bütçe versen ucl final takımı kurar, elalem 1 tane adama veriyor o parayı. tamam biz en büyüğüz diyoruz da bunun türkiye için %100'ü doğru olsa da, avrupa geneinde %70'i duygusal.

  galatasaray'ın rasyonel futbol seviyesi ve beklentileri dikkate alındığında her kulvar için son derece yeterli bir sol bektir. 2019-20 sezonu için kendisinden korkmaya gerek yoktur. elbette sözleşmesinin biteceği 2020-2021 sezonu için adam bakalım, bakmayalım demiyorum ama hani şu anda bana takımda kırmızı alarm veren bölge neresi diye sorsan 6. bölge falan olur sol bek. daha luyindama a.k.a beygir reyiz'in bonservisi alınmamış, stoperimiz ahmet çalık; siz düşmüşsünüz nagatomo korkusuna.

  hani ffp olmasa kimi alalım diyeceğim, litvanya 2. liginde şahane sol bek var falan diye düşecek insanlar buraya. bu sene sol bekimiz kendisi olacak, bu lafları da kütür kütür yedirecektir. muslera 4 senedir falan yapıyor; nago da bir sene yapar.
 • 1627
  galatasaray'ımızın son 1,5 senedir yokluğunda sürekli sıkıntısını yaşadığı, varlığında da genelde hep memnun olduğu futbolcusudur, sol bekidir kendileri efendim. yıllardan beri , özellikle de sol bek özelinde, sanki dünya karmasına oyuncu göndermişiz de en son elimizde hala nagatomo kalmış gibi eleştirilmesini pek doğru bulmuyorum. bu adam gerçekten canını dişine takıp sahada her zaman mücadele ediyor. tribünden bizzat şahit oldum ki kendisi, rakibi kendisinden hızlı da olsa, kuvvetli de olsa, uzun olup boy dezavantajı da yaşasa 90 dakika elinde avucunda ne varsa sahaya döküyor. üstelik de iyi ki galatasaray'ımızda oynuyor dedirtecek bir karaktere sahip. yaş konusu elbette ki bir handikap yaratabilir ama şampiyonlar liginde de ligimizde de son derece yetecek performansı bu sene de bizlere verecektir bence. gerisini sonra konuşuruz.