• 1519
  2018-2019 sezonu genelinde martin linnes‘ten neyi daha iyi yaptığı düşünülerek ısrarla oynatıldığını anlamadığım oyuncu. ne hücumda daha iyi ne savunmada. arkasına kolay da adam kaçırıp hücuma da sıfır katkı yapıyor. geriye pastan ötesini deneyemez durumda. ve takımın rakip tarafından kestirilebilen düz oyununda kendisinin payı büyük oluyor bu sezon. linnes ise farklı şeyler deneyen bir oyuncu olarak takıma hareketlilik katıyor.

  evet linnes mariano’dan da daha iyi durumda, kesinlikle ikisinden de daha çok oynamayı hak ediyor. hadi mariano-feghouli-belhanda uyumu deyip mariano’yu kesmiyoruz onu anlıyoruz bir nebze de bu arkadaşın kesilmemesi için hiçbir neden yok. tamamen adaletsizlik.

  19 mayıs 2019 galatasaray başakşehir maçında da maalesef linnes yerine sahada olacağını ve edin visça karşısında bizi zora sokacağını düşünüyorum.
 • 1521
  savunma olarak aksadığı maç sayısı ya bir ya ikidir. o da özellikle asya kupası ve sakatlık ile geçen süreçten sonra olmuştu.

  böyle bir sezonda gayet yeterli. bundan önceki beklerin iki maçta bir kademe hataları yaptığını ve ne kadar sık tehlike yaşadığımızı unutmamak lazım. yuto kesinlikle bu işi iyi yapıyor. q7 ve visca gibi adamları nasıl kitlediği çabuk unutuluyor. her takımın belalısı bu adamlar.

  hücum konsuna gelirsek henry pek bekiyle oyun oynayarak hücuma çıkan bir oyuncu değil. onu farklı kullanıyoruz. hücum katkısı garry varken daha fazlaydı mesela yuto'nun. sağ kanat + henry ile oynanan kısıtlı hücum aksiyonları bile şu ligde bizi şampiyonluğa götürdüyse gerisi çok da önemli değil zaten. nagatomo'nun sadece saha dışındaki yaşamı bile başına önemlidir takım için.