• 367
  gitmek isteyen bir futbolcuyu tutmamak lazım. 22 bunun için güzel bir yaş. üstelik fransa ligi 2.sine gidiyorsun.
  yusuf'un lille'e gitmesi gerekmiyormuş büyük takımlara transferi için. güzide basınımız böyle düşünüyormuş. sizin yüzünüzden türk futbolu bu halde. biz mükemmeliz. biz harika bir ligiz. harika futbolcularımız var. yusuf için 15 çok az. 30 olmalıymış.

  adamı bir salın artık.
 • 368
  yabancı esnekliği ile türkiye futbol sektörü 20 yıllık net ithalatçı halinden net ihracatçı bir konuma gelmiştir. yusuf yazıcı bunun en yeni örneklerinden biridir. tff vatanseverler tarafından yönetiliyorsa ülkenin döviz pozisyon açığını kapatmaya başlayan bu sektör ile ilgili saçma bir karar almazlar...
 • 369
  bu sezon da trabzonspor'da kalip, iyi bir sezon gecirmedigi takdirde "simardi, daha fazla kazanamadi diye mutsuzlasti vb" elestiriler yiyecek. gitti takdirde "vefasiz adammis, takimin ihtiyaci varken gitti, seneye gitse daha fazla para kazandirirdi" diye elestiriler yiyecek. agzi olanin konustugu ulkemizde kimseyi memnun edemeyecek malesef. elbette agzi olan konussun da, agir konusuyor bizde anasini satiyim, ortamiz hic bir zaman yok, yeter ki adam gommeye malzeme versin bize. kendi kulubumuzde de yasiyoruz bunu, ister genc oyuncu olsun ister tecrubeli, duzgun ayrildigimiz adam yok, arkasindan illaki soven, hakaret eden, iftira atan var (taze ornekler : ozan kabak, sneijder, gomis). bu yuzden milleti memnun etmeye calisacagim diye kariyerini 2. plana atmaz umarim, benim sahsi fikrim gidip kendini gelistirmesi yonunde, lille kotu bir opsiyon gibi gorunmuyor bunun icin. bu tarz genc yetenekli oyuncu satisina ihtiyaci var ulke futbolunun, hem maddi hem de itibar yonunden.