resim
Yusuf Demir
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:19
Boy:1.73
Uyruk:Avusturya
 • 834
  futbolcunun yetenekleri, kariyeri ve özgüveni doğru orantılı olmalı. potansiyeli var ama futbol dünyasına henüz ispat ettiği hiçbir şey yok yusuf'un. kariyer anlamında henüz net bir şey ortada yok iken, sahip olduğu çok yüksek bir özgüven var. özgüven güzel bir şey ama altı dolu olmak ve manasız bir hava ve ego yaratmamak kaydıyla. bu noktada sıkıntısı var yusuf'un. bu sıkıntının biraz takım olarak da yaşadığı şehir olarak da, hiç bir alt seviyeye düşmemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. sırasıyla futbol oynadığı şehirler viyana, barcelona ve istanbul. çok güzel şehirlerin, en büyük takımlarının kadrosunda yer aldı yusuf. henüz bunu hakeden bir durum söz konusu değil. istanbul'u ve galatasaray'ı önce bir hak etmesi lazım. burnunun sürtmesi lazım özetle, bunun için de bir basamak alt bir şehre ve takıma gitmesi lazım. gider mi peki? 19 yaşında viyana, barcelona ve istanbul yapmış havalı bir genç bunu kolay kolay kabul etmez. ama bu soruya vereceği cevapla da kariyerini şekillendirecek yusuf. ya hatalarından arınıp bulunduğu yerin kıymetini bilecek ya da geç kalacak ve en fazla emre mor olacak. karar kendisinin.
 • 837
  galatasaray'da süre almayan futbolcu.
  hakkında sakatlandığında viyanadaki doktoruna görünmek istemesinin teknik heyet tarafından hoş karşılanmaması yüzünden oynatılmadığı iddia edilen futbolcu. icardi'ye tedavi için arjantin'e gitmesine izin verildi kendisine izin verlmedi diye bozulmuş.
  böyle giderse kendisinden pek bir performans alamayacağız galiba kendisi bilir.
  kazımcan ağır sakatlıktan 1 ayda döndü kadroda yer alıyor yusuf efendi kadroya giremiyor.
 • 838
  yine maç kadrosuna alınmamış futbolcumuz. görülen o ki kendisiyle olamadık, olamıyoruz. kendisi hakkındaki sıkıntının ne olduğunu da anlayamadık. bana göre bu çocuk yeteneklerine ihanet ediyor çünkü hocası herkese forma şansı veren bir isim. yusuf gibi bir yeteneğe forma vermemesi düşünülemez. umarım bir yolu bulunur da böyle bir yetenek heba olmaz. zamanında barça'nın yeni messi olur umuduyla transfer ettiği bir çocuktan bahsediyoruz.
 • 841
  sergen hoca’nın çalıştırdığı bi anadolu takımına kiralık verip adam etmelik oyuncu.
  yanlış hatırlamıyorsam sene başında en büyük yatırım yaptığımız oyuncu kendisiydi, rotasyonda kendisine yer dahi bulamadı. yaşı daha çok genç umarım kafasını toparlar/sakatlığını atlatır. kendisine ihtiyaç duyacağımız günler de gelecek.
 • 844
  rapid wien hariç hiçbir yere kiralanamayacağı için yararlanmak zorunda olduğumuz, yüksek potansiyelli oyuncumuz. bu çocuğun şöyle bir 4-5 maç banko oynaması hatta mümkünse hiç çıkarılmadan, kusacak olsa bile oynaması lazım ki maç kondisyonu ve kendine güveni gelsin. ondan sonra herkesin özellikle de teknik heyetin kafasında daha net bir resim olur ki şu an bunun için oldukça müsait bir ortamımız var, o da şu. artık tüm galatasaraylılar, takımda sakat ya da cezalı yoksa ilk 11’den banko 9 ya da 10 oyuncuyu sayıyor. değişiyorsa bir sol bek bir de sağ açık değişiyor. oturmuş bir takımın varsa, kötü oynayan 1 hatta bazen 2 oyuncuyu kaldırabilirsin. işte o değişen sağ açık da, yanında mertens, önünde icardi, arkasında torreira ve boey’le gayet de yusuf demir olabilir. bi’ denemek faydalı olabilir ama tabi teknik heyet daha iyisini bilir.

  kiralanma mevzusuna gelirsek; kendisi bu sezon rapid wien ve galatasaray’da oynadığı için, fifa kuralları gereği 3’ncü bir takımda oynayamaz. bu çok açık bir kural. sezonun geri kalanında oynayabilmesi için tek şans var, o da rapid wien’e dönmesi. dolayısıyla sözlük ortamında hala hangi mantıkla ‘kiralanması gerek’ diye entry giriliyor, hiç anlamıyorum.
 • 845
  galatasaray için türkiye'nin en büyüğü olmanın bedellerinden biri vardır ki o da böyle zaman zaman kendi aleyhine çalışan bir sosyal medya gücüdür. yusuf demir, türkiye'nin en büyüğüne geldiğinin bilincindedir ama aynı zamanda, avrupa'nın saygıyla andığı bir avrupa kulübüne geldiğini de muhtemelen hissetmek istiyor.

  ben şahsen yusuf'ta bir motivasyon sorunu seziyorum. bir şampiyonlar ligi müziğine hangimiz hasret kalmadık ki kaç senedir? yusuf hakkında düşünürken ilk geldiğinde verdiği ilk röportajı bile olumsuz bağlamlara oturtmaya çalışıyoruz ama gerekli araştırmalar yapılırsa bu çocuğun avusturya'dan beri, böyle bir karakter olduğu anlaşılıyor. mesele sanki biraz daha farklı. sanki uçuşa geçmiş ve türkiye'ye en büyüğün kim olduğunu hatırlatmaya ant içmiş bir galatasaray'da, lig ve kupa meydan okumalarıyla yetinmek istemiyor yusuf... keşke böyle olsa...

  bunun ötesini, bundan başka bir olasılığı, hele hele olumsuz, zayıflıklara dayalı olasılıkları kabullenmek istemiyorum.
 • 846
  kendi futbolcumuzu gömmekte üzerimize yok. bu çocuk bir yatırım, belirli yetenekleri var. yetenekleri konusunda hadi bizim teknik ekibe güvenmiyorsunuz, barcelona'ya güvenin.yusuf'un henüz açığa çıkmamış yetenekleri için belirli bir miktar para ödendi. ve eminim ki 19 yaşındaki çocuk için bu para bugün için ödenmedi. gelecek için ödendi, vaat ettikleri için ödendi. daha 19 yaşında potansiyelini yansıtsaydı zaten yusuf'u, sami yen'de değil ancak youtube'dan izlerdiniz.

  sözün özü, taraftarların yusuf'u rahat bırakması ve teknik heyete güvenmesi gerekiyor. ancak bu şekilde 6 milyon dolar ödediğimiz bu 19 yaşındaki çocuğu 30 milyon dolarlık bir yıldız haline getiririz.
 • 847
  neyi beğenilmedi de sabah akşam sosya medyada eleştiriliyor anlamadığım yetenekli futbolcu. yahu daha adamı izleyemedik bile, havaalanından geri kovanı mı ararsın, antrenmandan kovanı mı ararsın, emre mormuş vs vs mi ararsın. henüz performans vermemiş adama sabah akşam sallayarak yaptığımız ya da yapmaya çalıştığımız şey nedir bi bilen anlatsın ya. uzun yıllar sözleşme imzalanmış adam bi huzur verin kardeşim takıma iyi giderken. bugün 30 milyona satan haindir denilen sacha boey'i bizim taraftara kalsa sene başında 1 milyona satacaktık. bi bilinmezde de negatif basmasanız nolur abi ben anlamıyorum ya. aynı şeyi geçen maç daha 30. dakikada mataya yaptılar adam çıktı 2 tane salladı maç sonu kral oldu. bi sakin arkadaşlar ya. bi dinginleşin bu kadar negatiflik yorar sizi de bizi de.
App Store'dan indirin Google Play'den alın