resim
Yunus Akgün
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:22
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 2189
  geçen sezonki performansının yanından geçmeyen oyuncumuz. lakin bunda oynadığı oyuncular ve kendisine verilen rolün önemi var. tabii bir de artık büyük takım oyuncusu. aldığı nefesi bile analiz ediyor artık rakipler.

  geçen sene balotelli'nin neredeyse sahte forvet gibi oynayıp çok sık geri geldiği ve 10 numara gibi oynadığı, onun arkasındaki boşluklara ise başta yunus olmak üzere bjarnason, assombalonga'nın kaçtığı ve skor yaptığı fazlaca an vardı. oyun kuruculuk rolü ise diğer kanattaki vargas'a ve orta sahadaki gökhan inler'e veriliyordu. bu demek değildi ki yunus oyun kurulumuna yardımcı olmuyordu ancak onun ana görevi balotelli'nin uydusu gibi hareket etmekti ve çok da verimli oldu. belki de en doğru kullanımını montella bizlere göstermişti.

  bizde ise hem oynadığı oyuncular hem de rolü çok farklı. öndeki oyuncularımızdan mertens hariç hiçbiri sahte forvet oynayabilecek ve 10 numara özelliğine sahip oyuncular değil. mertens ise balotelli kadar fiziksel yoğunluğa ve güce sahip değil. kanat oynayabilen oyuncularımızdan rashica ve yusuf ne kadar oyun kurucu kanat rolüne uygun bilemiyorum ama kerem ve barış profil olarak kanat forvete daha uygun oyuncular. dolayısıyla kanat oyun kurucu rolü bizde yunus'a kalmış oluyor. bizde de adana'daki gibi geniş alanları bulamayınca bocalıyor. yapmak istediği hiçbir şeyi yapamıyor. geçen seneki şutörlüğü bile geriye gitmiş durumda.

  bunun nasıl çözüleceğini bilemiyorum. takımda çok kaliteli oyuncular var ama bunlardan bir bütün yaratmak çok zor çünkü hem yabancı sınırı var hem de oyuncuların farklı farklı özellikleri var. aklıma gelen tek çözüm dünya kupası için verilecek arada tüm oyuncuların bir arada olacağı dönemde yapılacak çalışmalar olabilir. başka da bir çözüm gelmiyor. ya da yunus birden bire müthiş bir seviye atlayacak ve formunu yükseltecek.
 • 2190
  okan hoca ile biraz phil foden izlemesi gereken futbolcu. sahada nerede konumlanıyor, nereye koşu atıyor, topla nerede buluşuyor dikkatle analiz edip yunus üzerinde denenmesi gerekir diye düşünüyorum. çünkü yunus hücum enstrümanları geniş bir oyuncu. tekte oynayabilir, dar alanda çalım becerisi var, azımsanmayacak derecede bir kilit pas yeteneği var ve son olarak şut’u var. topla nerde buluşup nerede vedalaşacağı veya şut atacağı belli olan bir rolde çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
 • 2191
  kerem ile ikili olarak anılmanın zararlarını gören futbolcumuz. kerem kötü oynadığında kendisi için de otomatikman kötü oynadı diye bir algı oluşuyor. ama bence yunus belli bir standartı tutturdu takım olarak iyi olduğumuzda da kendisi de o iyi oyuna paslarıyla çalmlarıyla ayak uydurdu. aksadığı olmadı öyle. genç olduğu için istekli olduğu için tercih hataları olabiliyor, tolere edilebilir şeyelr bunlar ama diğer tarafta kerem olunca yunus iyi de oynasa skor çıkmadıysa kötü oynadı gibi bir algı oluşuyor genelde insanlarda. bence 2022-2023 sezonunun ağustos ve eylül ayı bölümünde gayet kabul edilebilir, iyi bir performans gösterdi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın