resim
Yunus Akgün
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:22
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 1776
  yeni sezon için en önemli transferimiz. şaka maka bizim oyuncumuz olmasa ve adana'da bu performansı verdikten sonra talip olsaydık en az 5m€'lar istenirdi kendisi için.

  kerem-yunus kanatları hem genç, hem yerli, hem skorer, hem ters ayaklı, hem birebirde etkili. tam bir ben istedim bir göz allah verdi iki göz durumu. umarım bu ikiliden maksimum verimi alacak bir hocayla çalışmayı akıl eder bizim liseliler.
 • 1777
  toplu oyunda hemen hemen hiç yok.
  hepimiz biliyoruz ki, 2022-2023 sezonunda çok eleştirilecek.

  - burası adana değil kardeşim
  - adanada böyle değildin?

  kendisi büyük yetenek, muazzam yetenekte bir oyuncu değil.
  galatasaray kadrosunda olabilecek, yerli, skora yakın, ters ayaklı bir kanat oyuncusu. hatta bence morutan'dan daha potansiyelli, daha iyi.

  kendisine bu gözle bakmalıyız, faydalanma yoluna bakmalıyız, gözümüzde ne çok büyütmeli, ne de yerin dibine sokmalıyız.

  kendisi hakkında ciddi ciddi bunu sürekli hatırlatmak istiyorum. çünkü tepetaklak olabilir performansı, belki çok yüksek de olabilir, sakin kalmak lazım.
 • 1778
  gelecek sene piyasası varken satılmalı.
  lige hangi hocayla başlarsak başlayalım yunus'un bizim oyun yapımıza uygun olduğunu düşünmüyorum.
  en başından beri yunus açık alan oyuncusuydu. adana demirspor'a karşı oynanan oyun başka bize karşı oynanan oyun başka.
  kaldı ki yunus bu şekilde stabil oynamaya devam ederse bize döndüğü senaryoda en iyi görevi dybala tarzı hücumcu olmalı.
  kanat olarak bize uygun bir yapısı yok yunus'un.
  geri dönüşleri sıkıntılı, kapanan takımlara karşı sıkı pres karşısında topsuz koşuları yetersiz.
  alan bulması gerekiyor kaliteli topsuz koşu için.
  kaldı ki 16 mayıs 2022 galatasaray adana demirspor maçında aanholt'un boşalttığı yerleri delik deşik etti.
  anadolu takımlarının da bize karşı nasıl oynadığı aşikarken bu çocuk hiç edilmeden elden çıkarılmalı.
  her oyuncudan performans almak zorunda değilsin.
  5 milyon avro üstü bir fiyata bence yunus gönderilmeli.

  edit: yazım hataları düzeltildi.
 • 1779
  16 mayıs 2022 galatasaray adana demirspor maçına kadar adana demirspor'da son 4 ay boyunca, "0 gol 1 asist" ile oynamış hücum oyuncusu. şimdi ölüp bitiyoruz mesela ama şunu galatasaray'da yapmasına imkan verir miyiz? önce bir onu düşünelim, ona göre beklenti oluşturalım derim.
  gelsin oynasın ama mucize beklenmesin, sonra asması çok daha kolay oluyor. morutan'ın da nasıl başlayıp devamında insanların gözünde nerelere indiğini biliyoruz. devamlılık tahmin ettiğimizden daha zor bu işlerde.
 • 1780
  kesinlikle gelecek sezon kanat rotasyonunda olması gerekiyor. her an skora etki etme potansiyeline sahip ve yerli. kerem'in olası satışından sonra 2 sol kanat 1 de sağ kanat transferi yapılıp kanatlarda forma rekabeti oluşturulması gerekiyor. yunus'un bu rotasyonda öne çıkması ise en büyük dileğim. performansında dalgalanmalar olsa da kendisine karşı sabırlı ve ısrarcı olmamız gerekiyor. en önemli şey yunus iyi bir galatasaraylı. bunu her röportajında, galatasaray adını her anışında gözlerinin parlayışından anlayabiliyorsunuz. belli ki yıllardır galatasaray'ın as oyuncusu olabilmenin hayalini kurmuş. berkan gibi yunus gibi oyuncular forma için her şeyini verecek oyuncular. bu oyuncuların yanına doğru, kaliteli profesyoneller eklemek en önemlisi.
 • 1786
  galatasaray futbol takımının 2022-2023 sezonu ilk 11’inde sağ açık pozisyonunun tartışmasız sahibi. bu konuda ekstra kelime sarfiyatına hiç gerek yok.

  2021-2022 senesinde adana demirspor’da müthiş iş çıkardı. buradaki başarısı çok net bir ölçü bizim için çünkü adana demirspor’un oyun anlayışı savun-kontra atak yap olmadı hiçbir zaman. oyunu domine etmeye çalıştılar, büyük takım mantalitesiyle oynadılar, sıklıkla orta sahaları konya ovasına döndü vs. aynı bizim gibi. yani yunus’un bu sene performansı bizim için ölçüdür.

  tabii ki performansı sene içinde dalgalandı. futbol takım oyunu nihayetinde. vargas sahada hayalete döndüğünde, balotelli küçük emrah moduna bürünüp sahada elleri belinde dolaşmaya başladığında, 38’lik gökhan inler orta sahayı tek başına tutmaya çalışırken soluksuz kalıp dili yere değdiğinde tek başına musa’nın kızıldenizi yarması gibi defansı yarıp gol atma, asist yapma şansın olmuyor.

  özet: kendisini bulmuşuz, pamuklara saralım. bin tane eksik yeri var takımın, oralara odaklanalım.
 • 1787
  topa hakim olduğumuz, dar alanda oynamak zorunda kaldığımız oyuna adapte olması için zaman verilmesi gereken futbolcu. yunus akgün boş alan buldukça etkili olan bir profil, geçtiğimiz sezon kerem aktürkoğlu da öyleydi. top kullanımı hiç fena değil oynatıldıkça zamanla gelişim gösterecektir. bu sezon galatasaray çoğu maçta direkt hücum edebileceği oyunlarda elbet oldu fakat kerem dışında bu oyuna istikrarlı katkı verecek ikinci bir oyuncumuz olmadı. bu konuda çok ciddi katkı sağlardı.
  yunus akgün'ün cezasahası koşuları, kutudaki etkinliği ve bitiriciliği yaşına rağmen çok olgun ve iyi durumda. düzenli forma şansı verilmesiyle beraber ayakları yere iyi basıyor, ikili mücadelelerde kaybolmuyor.
  benim gördüğüm eksiklerinden biri takım savunmasındaki sorumluluklarını çok aksatıyor. orada biraz daha tek yönlü bir rol içerisinde. mesela sezon başında kerem'de böyleydi süre aldıkça teknik direktörün direktifleriyle komple bir oyuncuya dönüştü.
  galatasaray futbol takımında herşeyden önce bu oyuncuların gelişimine katkı sağlayabilecek, oyuncuyu sisteme dahil edecek bir teknik ekip olursa yunus birkaç basamağı daha atlar ardından avrupa yapması hiç şaşırtıcı olmaz.