resim
Yunus Akgün
Takım : Adana Demirspor
Mevki : Sağ Kanat
Yaş : 21
Boy : 1.73
Uyruk : Türkiye
 • 1383
  süper lig 2021-2022 sezonunda uygulanacak sahada en az 3 yerli oyuncu bulundurma zorunluluğunun da etkisi ile bu sezon rotasyonda yeteri kadar süre alacağını düşündüğüm altyapımızdan yetişen futbolcumuz. kendisine güvenip sağ kanada transfer yapmayalım demek elbette büyük risk fakat sezon içerisinde alacağı süreleri iyi değerlendireceğini düşünüyorum, umarım kendisini kiralık göndermek gibi bir düşüncemiz yoktur.
 • 1384
  yunus kiralık gitmeden önce de kaybettiği topun arkasından koşmayan, bekine yardımcı olmayan bir oyuncuydu ve bu tarzı yüzünden genel bir "umur eksikliği" imajı oluşturuyordu bende. taraftarın da kendisi hakkında en önemli eleştirilerinden biri buydu. geçen sezon adana'daki birkaç maçında sahada olduğu periyotları izledim ve bu konu hakkında herhangi bir şey yapmış olduğunu düşünmüyorum -daha çok izleyen arkadaşların aksi bir fikri varsa belirtsinler lütfen.

  hal böyleyken yunus'tan herhangi bir beklentim yok benim. kadroda kalır mı, rotasyona girer mi bilmem ama bir şekilde katkı sağlarsa hoş bir sürpriz olur, o kadar.
 • 1386
  adana demirspor forması altında alt ligde geçirdiği 1 sezonun ardından ikili mücadelelerde çok daha diri gözüken oyuncumuz. yere biraz daha sağlam basmayı öğrenmiş ancak hala çok kopuk. oyun içi tembelliği olduğu gibi devam ediyor. 45 dakikalık süreçte 2-3 hareket görüyoruz yunus'tan onun dışında kayıp oluyor genelde. mevcut haliyle hamle oyuncusu olarak kalır malesef.
 • 1388
  hocanın bu sene şapkadan çıkaracağı tavşan kendisi olabilecek sol ayaklı sağ kanat oyuncusu. alt yapıda yunus bizim hücum liderimizdi. bizim şu an eksikliği yüzünden bas bas bağırdığımız hücum lideri aynı zaman da nitelik olarak olduğumuz eksik sağ kanat bölgesinde yani.

  yunus çevik ve kolay hızlanan bir oyuncu ancak max hızı fazla değil. bunun onu dar alanda oynamaya ittiğini düşünüyorum. son tercihlerde ise her zaman başarılıydı. bu sayede gol asist sayıları her zaman fazla olmuştur. defans ve süreklilik olarak çok eksiği vardı. ads macerasının kendisine çok şey kattığını düşünüyorum. aynı zamanda şunu belirtmek lazım kendisini eksik hissettiği ve oynayarak gelişmek istediği için kiralık transferini kendi istedi. genel olarak bilinen as takıma çıkan alt yapı oyuncuları kiralandığında öfler pöflermiş. cezalandırıldıklarını düşünürmüş. yunus böyle vizyonsuz değil. kendini geliştirmek istiyor.

  açıkçası top yunus'ta şu an. kendisi formayı isterse hoca ona o formayı verir. mevcut genç yerlilerimizden kerem hariç formaya en genç oyuncu bence yunus. iyi çalıştığını da düşünüyorum. bu durumu hocanın psv maçında oyuna sokarak ödüllendirdiğini düşünüyorum. formayı alırsa galatasaray'ın milyon €'larını kurtaracak.