• 1179
  galatasaray sözlükte kendisine karşı olan fetişizme asla anlan veremiyorum. adam en az 4 senedir a takımla antremana çıkıyor. defalarca resmi maç veya hazırlık maçı özelinde kendisine şans geldi. olmuyor işte yapamıyor. topsuz oyunda yok. top ayağına gelince de rakiplerine karşı fiziksel olarak eziliyor. bu adam altyapı'ya dar a takım'a fazla geliyor. yıl olmuş 2020 hala fatih hoca şans vermedi deniliyor. kendisine tanınan süre kadar başka bir oyuncuya zaman tanınmadı. kabul edin olmuyor.
 • 1180
  elit u-19 liginin en iyi oyuncusudur.

  son 3 dakika oyuna girip ahmet çalık'a top şişirerek oynadığımız maçta fark yaratamadığı için yunus adına burdaki futbol uleması arkadaşlardan özür dilerim.

  4 yıldan fazla a takımda antrenmana çıkıyormuş, yanlış bilgi. bu sezonun bile büyük bir kısmını akademid geçirdi, geçmiş seneler de benzerdi.

  20 yaşına henüz girmiş bir çocuk için olmuyor kabul edin deniliyor, kabul etmiyorum arkadaş. kaç tane maça ilk 11 çıkıp oynadı ki bu değerlendirmeyi yapabiliyorsunuz?
  fizik olarak eziliyormuş, lig sonuncusuna karşı oynanan maçta rakibine fizik olarak ezilmeyen tek galatasaray oyuncusu söyleyebilir misiniz bana?

  akademiden her çıkan oyuncu jadon sancho, phil foden, jason greenwood olmak zorunda mı?

  genç oyuncuların temel eğitimlerini kulüpte kalarak almasını isterim hep ama yunus akgün'ün oynayabileceği bir kulübe 1 yıl kiralanması gerektiğini düşünüyorum artık, bu taraftar mentalitesi ile bu bakış açısı ile oyuncu yetiştirmemiz mümkün değil. daldaki armutlar eldekinden daha değerli maalesef.

  keşke sağ kanatta ömer bayram'ı zorlamak yerine yunus'i oynatsaydık...
 • 1181
  kariyerinde; galatasaray formasıyla çıktığı lig maçlarının sayısı 14. bu maçlarda aldığı süre toplam 185 dakika.

  türkiye kupasında çıktığı maç sayısı 8. bu maçlarda aldığı süre 584 dakika. skora katkısı 4 gol 2 asist.

  kendisinden olur mu olmaz mı bilemem.

  ancak her daim avrupa kulüplerinin takip ettiği bir isim, potansiyeli olduğu ortada. biz kullanmıyorsak ki aldığı süre ortada, en azından satışını sağlayıp avrupa'da ne yapacak görmek gerekir. yoksa ligde 185 dakika oynayabilmiş bir adam hakkında "bundan süper yıldız olur", "bundan olmaz" demek en büyük futbol yorumcularının veya gözlemcilerinin bile yapabileceği iş değil.
 • 1184
  az da olsa aldığı dakikalarda, benim eksik olarak gördüğüm yetenekten ziyade efor. gerek hazırlık karşılaşmalarında, gerekse oyuna sonradan girdiği zamanlarda, topsuz oyunda rakip kovalamayı pek tercih etmiyor. oysa ki, bana göre hücumcu bir altyapı oyuncusunun formayı istemesi en çok mücadelesinden anlaşılır. altyapı takımında belli bir tarza alışkın olabilir ama a takımda şans bulmak için öncelikle mücadeleden kaçmaması gerekiyor.

  fatih hoca, pek bir şey gösterememesine rağmen, kendisinin üstünde durduğuna göre mutlaka bir yeteneği vardır ama üst düzey yetenekli oyuncular bile 90 dakika içinde bazen en fazla 3-4 dakika topa dokunabiliyor ve sönük kalabiliyorken, kendisi bulduğu 5-10 dakikada yeteneğini doğal olarak gösteremeyebilir. ancak, topsuz oyundaki eforunu görmek için 5 dakika bile yeterli olur.

  kısacası, mohamed salah'ın bile oyunun iki yönünde eforlu oynadığını varsayarsak, mutlaka bir şekilde eforu oyununa eklemesi lazım.
 • 1186
  hazır başlığı azcık hareketli bende bir iki cümle yazayım. çok iyi futbolcu çok kötü futbolcu girmeyeceğim ama bizim altyapıya bakış açımız çok entersan ve köhne. eğer altyapıdan gelen oyuncu bir kaç dakika içinde süper star olduğunu ispat etmezse ondan futbolcu falan olmaz. zaten altyapıdan gelenler için inanılmaz bir fizik fetişizmimiz var. bunun fiziği bunun fiziği diye diye saçmalıyoruz. belki sözlükte en çok kullanılan sözcük fizik olabilir. evet altyapıda harika olabilir ama a takımda belirli bir süre oynamadıktan sonra kendisini ispat edemez, güvenemez sonrada bundan futbolcu olmaz oluyor. sen çalıştığın yerde çok iyisindir yeni bir birime yada başka bir şirkete gittiğinde hemen alışıp harikalar mı yaratıyorsun? illa bir uyum süreci vs. gerekiyor. altyapımızdan da olsa bu süreci biz taraftar olarak vermiyoruz ki. ya çıkacak 9-10 'lu maç oynaycak yoksa olmaz. herkes messi, ronaldo değil. herkes süper yetenekli , süper mental olgunlukla doğmuyor. biz taraftar olarak sabır göstermediğimiz sürece 2-3 tane altyapı oyuncumuz hariç kimseyi beğenmeyeceğiz. çok uzattım altyapımızdan yada dışarıdan gelen gençlere belirli bir süre sabır ve anlayış göstermezsek oölüp bittiğimiz avrupa takımları olmayacağız. tanım: altyapımızdan yetişen kanat oyuncusu.
 • 1188
  sonu aydın yılmaz gibi mi olur, kiraya göndeririz orada kendini ispatlar arda turan gibi mi olur, yoksa suat kaya gibi bundan olmaz denilip süper ligde bir takıma satılır ve orada kendini aşar tekrar 4-5 sene sonra aramıza mı döner?

  tek bildiğim bu çocuğun hikayesinin artık tıkandığı gerçeği. kendisiyle ilgili bir karar verip ona göre aksiyon almak lazım. yunus akgün nasıl kurtulur muhabbetinden çıkmış oluruz hem de.
 • 1189
  kendisine gerekli değerlendirme yapılabilecek sürede ilk 11 şansı verilmemiştir.
  yeteneği var mı?
  evet var?
  mental sorunları var mı?
  evet var ama üstüne düşülüp düzeltilemeyecek şeyler değil.

  yani çocuğa kurulmak, olmayacak yaftasını yapıştırmak hiç doğru bir tutum değil.

  emin nasıl oynayıp hata yapa yapa bir şey olacaksa, yunus da aynı şekilde olacaksa olur. kimse bir altyapı futbolcusu dan 10-15 dakikalık maçın sıkıştığı zamanlarda harikalar bekleyemez, öyle yetişen bir futbolcu yok ne galatasaray'da ne de başka bir takımda.
 • 1190
  kendisine oldukça fazla şans verilmiştir.
  bir oyuncuya şans geldiğinde ufacık da olsa bir kıpırtı gösterecek ki şans vermeye devam etmek için bahane oluşsun.
  ben yunus gibi bir örnek hatırlamıyorum açıkçası, yani en ufak bir kayda değer iş göstermeyip bu kadar uzun süre alan bir genç oyuncu olmamıştır. olması da hakkaniyetli değil.

  anlıyorum, herkes gençler daha çok fırsat bulsun oynasın istiyor. ama gençler vitrine çıkanlardan ibaret değil. aşağıda sırasını bekleyen de bi sürü genç var. bırakın sonradan girme sürelerini, ciddi sayıda ilk 11 fırsatı dahi bulmasına rağmen, bir tane oyun zekası, ara pası, çalımı, şutu, driplingi hiçbir şeyi gösteremeyen çocukta ısrar etmek diğerlerinin hakkına girmektir.
 • 1191
  keske galatasaray'ın degil de epl, la liga, bundesliga gibi liglerdeki başa oynayan takimlardan birinde oynasaydi diye ic gecirdigim genc yetenegimiz.

  bizim ulkemizde bu tur futbolcularin sure almasi imkansizdir. ancak yedegin yedeginin yedeginin yedeginin yamasi sakatlanacak da o zaman sure bulacak. bu ligdeki bir cok hoca da bu dusuncede. başa oynayan takimlar anlaminda soyluyorum bunu.

  ne oynadi arkadasim bu adam? kac mac ne oynadi? oynatildi mi? kac dakika oynadi? yok sans verilmis de yok bilmem ne de, umarim sunu soyleyen adamlara ayni bu cocuklara yapilanlar yapilir da, biz size sans verdik diye kapinin onune konulurlar. sonra sozluk aglama duvarinda gorursem kahkahalarla ozelden mesaj atarim.

  burada maalesef bu riski alabilecek ta*ağa sahip teknik adam yok. ozellikle buyuk kuluplerimizde taraftar baskısı, yönetim baskısı, maç başı fetişi futbolcu baskısı gibi sebeplerden ötürü gençlere sans veremiyorlar. bunları futbolcular kimseye soylemez. gizli sozlu kurallar vardir. kol kirilir yen icinde kalir hesabi. atalay babacan ile birlikte avrupa'da oynayabileceği kuluplere kiralik olarak gideceklerine dair sezon basinda verilen söz hala gecerli. bi oynasinlar bakalim. o zaman olmazlarsa hep beraber toplanak çöp diyek nasil fikir?
 • 1192
  bugüne kadar bir ışıltısını goremedigim altyapı çıkışlı oyuncumuz. belki de ben gorememisimdir. alt yapıdan çıkan oyuncularla ilgili dikkatimi çeken bir durum, bu arkadaşta da var. alt yapıdan cikan her oyuncu yıldız olmaz, ama nedense bizim alt yapimizdan çıkan her oyuncu a takımda oynamaya başladığında kendisni yıldız sanıyor. hadi biz her çıkanı abartiyoruz kabul ediyorum ama onlarda kendilerini abartıyor. yunus akgun'u izlerken a takima çıkmış, kendini ispat etmek isteyen bir oyuncudan çok, ben zaten iyi oyuncuyum bu dakikalarda oyuna girecek adam değilim havası var. benim böyle bir gözlemin oldu, kendisi de böyle düşünüyorsa kendine yeni bir yol cizmelidir.