• 1045
  18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçında oyuna girdikten sonra birçok olumsuz etkiye imza atmış genç futbolcu. olumlu bir hareketi olmaması yanı sıra, beş dakika içinde biri sarı kartlık iki faul yaparak hatalarıyla takımı da doğrudan etkilemiştir. yunus akgün geçen sene bu günlerde sinan gümüş'ü idol olarak belirlediğini söylediği an kendisiyle alakalı beklentilerimi sıfırlamıştım; parlak bir kariyeri olacağını sanmıyorum, umarım yanılırım.
 • 1046
  maçı * izleyemedim, eleştirenlerin haklılık seviyesini bilemem, ama neden hep aynı şeyler oluyor?

  dikkat çeken gençlerimiz, neden böyle, zihnimiz merdaneli çamaşır makinesiymiş gibi onay/veto mekanizmamıza giriyorlar?

  bunu yunus özelinde yazıyorum, ama birçok gencimiz söz konusu aslında. kendi tavrıma da özeleştiri getirmek istiyorum; ozan'la ilgili bunları konuşmadan aldı, yürüdü, gitti mesela. "olacak genç oluyor mirim"... demek mi çözüm?

  ozan gitti.

  bizim evimiz nasıl peki? sadece bu gençlerin parlamasını ve patlamasını bekliyoruz; yunus, en son ne zaman oynadı geçtiğimiz sene?

  genç insanların hayalleri ve moralleri de emin olun, biz taraftarlar gibi anlıktır.

  amatör gençlerde şampiyonluğa oynadığımız sene, kelimenin tam anlamıyla 'direkten dönen' bir şampiyonluğumuz vardı. şampiyon olan takımı 2 hafta önce 5-1 yenip şampiyon olamamıştık. şahsen benim için futbol orada bitti. istanbulspor transfer edecekti vs. bütün 'hayaller', suya düştü.

  her genç için de böyledir. bizim bu çocukları sistemli bir şekilde takımımıza adapte edebilmemiz gerekiyor. ve bunu her sene yapmamız gerekiyor. yunus, parladığı anda oynamalıydı. kahrını çekebilmeliydik bence. şimdi de bir maç geliyor ve "şansını nasıl kullanıyorsun bakalım" diye arenada dövüşen gladyatörlere baş parmak gösteren çük kafalı hükümdarlar gibi haklarında hüküm veriyoruz.

  yunus suçlu/hatalı bile olabilir bu arada.

  ama biz çok mu masumuz? günü kurtaralım derken yıllarımız, geleceğimiz gidiyor. sanki.
 • 1047
  kötü futbolcu, kötü bir futbolcudur. bunu dramatize etmeye hem ihtiyaç yok, hem de bunun yeri galatasaray değil.
  galatasaray ışık görsün, istek görsün, azim görsün, kararlılık görsün, adanmışlık görsün; gerisi çok kolay.
  ama daha baştan o güçlenmeye başlayan ışık sönüyor, peşinden de istek kayboluyorsa söylenecek söz kalmamış demektir.
  yetenekli ancak kötü mü iyi mi olduğuna kendi karar verecek olan futbolcu özetle.
 • 1048
  ham yeteneği iyi dedik, altyapıdan geliyor sahip çıkalım dedik ama yok be kardeşim.
  daha saçını traş ettirmeyi öğrenemedi.
  uzatıyor musun, kısaltıyor musun ne yapıyorsun çocuk?
  daha saçını bile kontrol edemiyor, biz de bekliyoruz ki sahaya çıksın aslan gibi oynasın.
  heyhat!
  galatasaray futbolcusu olamayacak bu çocuk.
  en iyi ihtimalle gidecek bir anadolu kulübünde oynayacak.
  avrupa'da falan hiçbir aklı başında takım almaz çünkü.
 • 1050
  sene sonuna kalmadan devre arasında müşterisi var ise derhal elden çıkartılması gereken, geleceği pek parlak olmayan vasat altı topçu.
  18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçının son 10 dakikası filan oynanırken nzonzi'nin ceza sahası dışından topa vurur gibi yapıp pas çıkartmayı düşündüğü bir pozisyonda hemen ilerisinde olan yunus ne yaptı dersiniz? nzonzi'nin feykini yiyip topa arkasını döndü. ben eminim nzonzi kendisine pas atacaktı fakat yunus'un arkasını döndüğünü görünce mavi ekran verdi adam. maçı izleyenler muhakkak fark etmiştir o pozisyonu.
 • 1052
  galatasaray futbol takımı teknik heyetinde bulunanların kendisinde ne gördüğünü merak ettiğim kötü futbolcu. muhtemelen antrenmanlarda kendisinden büyük abileri bu bebeye dokunmuyorlar, bu da messi gibi gözüküyor, fatih terim de kulübede onca oyuncusu varken bu arkadaşı oyuna alıyor. ama yok kardeşim, olmaz senden, 38 senede ben senin gibi ne büyük dedikleri yetenekler gördüm de olmadı, senden hiç olmaz. olan zaten arda turan gibi ozan kabak gibi daha ilk maçlarında ne olacaklarını belli ediyor. barcelona gibi dünyanın en büyük 2-3 kulübünden birinde daha 17 yaşındaki ansu fati gibi adam tek başına maç alıyor, sen daha 10 dakikalığına girdiğin rakibin 10 kişi olduğu bir maçta ayakta duramıyorsun. o yüzden boşver, lokeren’e falan git.
 • 1054
  elimizde bulunan diğer kanat oyuncularına göre nispeten hızlı ve dikine oynuyor.18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçında skor rahatlayınca kendisini de denemek istedi fatih hoca ama bence emre morun yerine gitmeliydi orta sahada çok zayıf kaldık sonrasında taraftar yine rahat maç izlemesin sendromuna giren diğer futbolcular ile birlikte saçma bir futbol oynadı. seri de kötü oynadı girdikten sonra, belhanda baştan beri kötü oynadı. 10 dk. da harcamaya gerek yok. özgüven çok cabuk yitirilmesine rağmen zor toplanıyor.