• 447
  kendisini izlediğim kadarıyla ya ciddi bir sıçramayla a kalite bir futbolcu olacak ve sadece türkiye'de değil, avrupa'da da ses getirecek, ya da emre çolak bile olamadan silinip gidecek bir futbolcu izlenimi veriyor. ortası yok gibi. fiziği ve kendine güveni artarsa, kafasındakileri sahaya dökebilirse büyük yıldız olacak, dökemezse maalesef kaybolur gider.
 • 449
  fatih hoca kendisini kanatsiz oynamamizdan mutevellit 10 numara pozisyonunda deniyor fakat yunus bu pozisyonda oynayamiyor, performansi cok dusuyor. a takima ciktigindan beri iyi performans gosterdigi ve kotu performans gosterdigi maclari 2'ye ayirirsak kotu oynadigi maclarin tamaminda forvet arkasi pozisyonunda oynadigini fark edersiniz. yunus'u 10 numaraya atarsaniz orta sahalarin stoperlerin arasinda kaybolur, fiziksel defolari da daha cok belli olur ama kanat oynadigi zamanlarda ise hem kendisi daha rahat ediyor, ne yapacagini biliyor hem de izlerken keyif veriyor.

  5 aralik 2018 galatasaray keçiörengücü maçında bir tane bitirici forvetimiz olsaydı silik hali bile muhtemelen 3 asistle falan bitirecekti maçı. 1 şutu da direkten döndü.
 • 450
  kendisini ozan ile karşılaştıramıyorum, çünkü ozan jenerasyonuna göre çok farklı bir seviyede ve 18 yaşındaki olgun oyunu, potansiyelinin en tepeler olduğunu gösteriyor.

  ancak, celil ile karşılaştırırsak yunus'un celil'den yetenek olarak çok üstün olmasına rağmen ve celil'in oynadığı bölge sebebiyle fırsat bulabilmesinin daha zor olduğunu gördüğüm halde, yunus'dan daha çok fırsat bulacakmış gibi geliyor. çünkü, sahaya topsuz oyunda kattığı enerji ile celil'in zamanında yekta'nın olduğu gibi rol oyuncusu olarak fırsat bulabileceğini düşünüyorum.

  yunus ise, top ayağındayken gerçekten yetenekli ve yüksek bir potansiyelli bir oyuncu (sinan gümüş'ün en potansiyel vaat ettiği zaman gibi hatta onun daha da ötesinde) ancak, topsuz oyunda takıma uyumlu ve tam anlamıyla konsantre değil (ne yazık ki sinan gümüş gibi). neyse ki bu çözülemeyecek bir sorun değil ve fatih hoca gibi bu konuda gereğini yapmaya zorlayacak biri var.

  topsuz oyunda da ozan gibi olgun oynamaya başlarsa, takımımızın büyük bir yıldızı olacaktır. yapamazsaya girmek istemiyorum, çünkü başaracağına inanıyorum ve ozan, gökay, atalay, recep, yunus, abdussamed, ali yavuz, ahmet, hiçbirinin geleceği ile olumsuz bir öngörüde bulunmak istemiyorum. bu yeteneğine inandığımız gençler, hepsi de iyi yerlere gelecek.
 • 452
  mevkisi dışında oynadığı bir ya da bir kaç maçla yargılanmaması gereken iyi bir kanat oyuncusudur.

  alt yapılardan beri izleyenler bilirler; hem gol vuruşları olan, hem de koşu yoluna pas atabilmeyi ve pas şiddetini ayarlamayı bu ligde en iyi yapabilecek oyunculardan birinden bahsediyoruz. özgüven kazandığında yapabilecekleri beni hiç şaşırtmayacak, potansiyelini biliyorum çünkü. fatih hoca da bildiğinden olsa gerek takımın eksik kaldığı bölgelerde deniyor onu.