• 209
  2017-2018 yaz transfer döneminde feghouli'yi kanat, belhanda'yı 10 numara diye düşünerek almıştık.

  şu an ikisi de benzer karakterde futbol oynuyorlar. feghouli de belhanda da sahada 8 numara ile 10 numara'nın görevlerini üstlenmeye çalışıyorlar. üstelik bu tarza benzer bir de emre akbaba'mız var takımda. tamam üçünün de birbirinden farkları var ama aynı anda sahada yer alacakları bir düzen yok.

  emre akbaba önümüzdeki sezonlarda gelecek yabancı sınırından ötürü zaten gönderilemez. ben bu ikiliden birinin gitmesi gerektiğine inanıyorum. ikisine birden ihtiyaç duyduğumuzu da sanmıyorum. zaten fatih hoca da aynı anda ikisini birden değerlendirmiyor.

  al ittihad güzel teklifler yaparken değerlendirmeliyiz. biz değerlendirmezsek beşiktaş veya fenerbahçe değerlendirecektir.

  edit: ben benzer tarzda çok oyuncumuz var diyorum. satarsak yeri nasıl dolacak deniliyor. gerçekten ciddi bir türkçe problemimiz var.
 • 210
  benzer karakterde gozukmelerinin tek sebebi, takimda topla, "hucuma yonelik oynama yetenegi" bulunan yegane iki adam olmalarindan dolayidir. 5 ayda forvet transferi sorununu cozememis yonetimin, kalan kisitli zamanda forvet yaninda bir de 8, 10 veya 7 numara arayisini tamamlayabilecegini dusunmek ise oldukca safcadir.
 • 211
  şu an takımın en önemli oyuncuları arasındalar diyebiliriz. bu sezonki hedeflerimize ulaşmamızda kendilerine şu an ihtiyacımız var ve takım için ciddi bir önem arz ediyorlar.

  geçmişe takılı kalmanın da anlamı yok. evet feghouli uzun süre yoklara oynadı, çok kızdık çok eleştirdik ama son zamanlarda formu yükseldi, 12 ocak 2019 rb leipzig galatasaray maçında göze batan ender isimlerdendi. belhanda’dan pek haz edilmiyor ama beğenseniz de beğenmeseniz de mevcut kadro şartlarında kendisi olmazsa olmaz.

  takım için önemliler dedik çünkü; hücum yükü, üretkenlik bu arkadaşların omuzlarında. kaldı ki öyle transfer konusunda başarılı bir yönetimimiz de yok. 1 yıldır forvet gelemedi takıma, 13 günde bir kanat bir orta saha mı alacağız? satsan yeri hemen dolacak mı? hadi sattın diyelim avrupa’da mücadelemiz devam ediyor. zaten bazı mevkilerde zaruri eksiklerimiz varken, bir de bu arkadaşlar giderse; kimi kayıt ettirip de kimi oynatacağız? hadi yine sattın diyelim, bu arkadaşların ikamesini mevcut şartlarda ekonomik olarak nasıl sağlayacağız? ara transfer sezonları bilindiği gibi maliyetlerin normalden biraz daha fazla olduğu dönemlerdir. ayrıca gelenin gideni aratma durumu da var. transfer işi öyle çocuk oyuncağı değil. nokta atışı olması şart, sonra uğraşır durursun işte ffp de bilmem ne de adam akıllı forvet getiremezsin 1 yıldır.

  artık toparlamak gerekirse bu şartlar altında satılmalarının hiçbir mantıklı izahati yoktur; şu an satılmaları demek takımın omurgasını hepten kırmak demektir. kendilerine olan teklifler belirlenen rota çerçevesinde(artık teknik ekibin kafasında ne gibi düşünceler var, nasıl bir yapılanma var, gelecek sezon altyapıya mı yöneleceğiz, maliyetleri düşürmek için büyük bir revizyon mu olacak, bunları bilemiyoruz) 2019 - 2020 transfer döneminda değerlendirilmelidir.