• öncelikle transfer tamamlandığı için artık hoş geldin ve dilerim çok başarılı olursun diyelim. umarım takımımıza faydalı olur ve aldığı paraları hak eder.

  (bkz: #2190698)

  sözleşme detaylarına bakıldığında ise hem bonservis hem yıllık ücret olarak verilen rakamlar gerçekten inanılmaz derecede yüksek. bu durum sadece belhanda özelinde değil genel olarak çok can sıkıcı. bu rakamlarda ne kadarı komisyon, ne kadarı bir orta doğu ülkesine gelme bedeli rayiç olarak merak etmemek elde değil.
 • 10 eylül 2017 antalyaspor galatasaray maçında göstermiş olduğu sönük performansa rağmen, ben hala kendisininden bu sene verim alacağımızı düşünüyorum.

  ilk 4 haftadaki durumu böyle selçuk, ozan tufan, veya volkan şen falan tipi bir kötülük değil. adam doğru yerlerde bulunuyor, doğru pozisyonda topu da alıyor, kumaşı da belli ediyor kendini ama bir kopukluk var. bu sırtı dönük kaptırdığı toplar büyük sıkıntı fakat, zamanla ortadan kalkacağını düşünüyorum.

  son olarak renktaşların neredeyse tamamının değindiği basit oynama konusu. oldukça yerinde bir tespit, üzerinde baskı hissettiğini düşünüyorum, bunu da teknik ekip ve takım arkadaşları ona destek oldukça aşacaktır. zoru yapmaya çalıştığı pozisyonlarda yapmak istedikleri, aslında bakınca, saha görüşü, ve baskıyı kırmak için modern futbolun olmazsa olmazı hızlı yön değiştirmeler açısından oldukça iyi bir akla sahip olduğunu gösteriyor.

  mağrip insanında değişik bir duygusal yapı var gözlemleyebildiğim kadarı ile. kendisinin biraz üstüne düşülmesini, babacan bir tavır ile sahiplenilmesini falan bekliyor olabilir. bilmiyorum, buradaki sorun öyle kalitesizlik, yatmaya gelmişlik falan gibi gelmiyor bana. veriler haricinde konuşuyorum, ki hiç bir veri de bence bu yönde değil zaten, hissetiğimi söylemek gerekir ise kesinlikle art niyetli olduğunu düşünmüyorum, bu adam bence gerçekten burada iyi bir şeyler yapmak istiyor.
 • kendim düşünüyorum, tüm yazılanları okuyorum, akıl yürütüyorum ve vardığım sonuç 22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçında istediğimiz skoru almak, fener'in ve aykut'un negatif yönde bozmaya yönelik oyununu kırmak ve bu maçı bizim için kolay kılmak adına en kritik pozisyonda kendisi bulunuyor.

  orta sahada oyunu kilitleyip kanatlara açılmamızı engellemeye çalışacaklar. konyaspor maçı çok kişide işaret fişeğini yakmıştır. evet atlattık, ama bir süre bizi etkiledi. kilitlenen oyunu kanatlara yayma, baskı görecek fernando ve ndiaye'yi bir an önce rahatlatıp, tekniği ve yeteneğiyle hücuma yönelik organizasyonları başlatma konusunda kendisine büyük iş düşüyor.

  son olarak tamamen hissi, kendisinden gol de bekliyorum.
 • nice kepaze oyuncular gördük, şu adamın konuşulduğu kadar konuşulmadı. evet, performansı gayet eleştiriye açıktır fakat bu kadar vurun abalıya bana fazla geliyor. ondan sonra adamlar;

  http://www.milliyet.com.tr/...2543918-skorerhaber/

  böyle haberler yapınca vay i..e basın. eleştiri ayrı şey, yapılmazsa olmaz, ama sen kör göze parmak yoktan yere ateş yakacak kadar kendi içinde hareketlenirsen, onun adı işte allanıp pullanıp belhanda krizi olur.

  selçuk hak etti ise alır formayı, ama balık hafızalı da olmamak gerek. bu haberlerin sonu selçuk'un belhanda'yı yemesine kadar gider, yazmış olalım, inşallah ileride demiştim demek durumunda da kalmayız.

  haim fresco devreye iyi girmiş bu sefer* doğru demiş, henüz süreklilik arz etmemiş, kronikleşmemiş ve iyileşme emaresi göstermemiş bir durumda olmayan oyuncuyu harcamayalım, kenetlenelim.

  bol bol puan tablosuna ve istatistiklere bakıyorum, hatta tekrar ve tekrar bakıyorum, herkese de tavsiye ederim. bol bol bakın ve şu soruyu kendinize sorun, şu haberler nasıl olur da bu takım için çıkar?
 • https://twitter.com/...s/932318729391759361

  kendisinin söylediklerinin eleştiri dozunu anlamak için konuşmayı izlemek lazım, ben henüz izleyemedim, net bir yorumda bulunmak istemiyorum. fakat "çok sert" diyememekle birlikte, bu açıklamalar eleştiridir.

  "fakat maça iyi hazırlanmadık, her zaman oynadığımız gibi oynamadık, farklı bir oyun anlayışıyla çıktık."

  bu cümlenin nasıl bir konuşmada geçtiğine bakmak lazım. bu hali ile okuyunca kibar bir şekilde hocayı silkelemiş bir güzel. bir futbolcunun önemli bir mecrada çıkıp böyle konuşmasını ben hiç bir zaman doğru bulmuyorum, hele yarışın tam ortasında. gel gelelim sadece fikire odaklanırsak, söylediklerinin hepsinin altına imzamı atarım.
 • mevcut kadro derinliğimiz düşünüldüğünde 2018-2018 sezonu devre arasında satılmaması gerektiğini düşündüğüm oyuncumuz.

  şampiyonluklar ilk 11 ve kulüben güçlü değilse gelmiyor. ben kendisin formayı geri alacağını da düşünüyorum bu arada, olur da alamazsa sene sonuna kadar kulübeden vereceği katkı bile yeter.

  şampiyon olalım, maddi durumumuzun resmini yeni gelirler ile net bir şekilde çizelim, ondan sonra ayrılacaklar, gelecekler konuşulmalı diye düşünüyorum.
 • kendisi her maç bu takımda olmasının faydasını gösteriyor. öyle iki üç maçlık değil, her zaman da faydalı.

  satılık mal gibi her gün sana bedel biçenlere inat, bu takıma çok daha fazlasını da katacağına şüphem yok.

  daha önce yazmıştım, herkesin aksine lakayıt veya gamsız değil, magriplere has bir duygusallığı var, kuzey avrupa'lı veya latin futbolculardan farklılar duygusal stabilitede.

  bu adamın kazanılması, sarı kırmızıya kazandıracaktır. hepimiz aynı geminin yolcularıyız, köstek yerine desteği hak ettiği gün gibi aşikar.

  edit: o ne pas be adamım, o ne pas be yavrum.
 • her şey yoluna girmişken, hak ettiği şekilde taraftarı da arkana almışken 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçında gördüğü kırmızı kartın gerçekten tarifi yok.

  panayır gibi gecede dizlerimi yumruklattı bana. hoca dövse yeridir.

  duygusal diyoruz falan da bu duygusallık değil, artık başka bir şey, söylemeyeyim. bu takım için bu kadar önemli bir adamın bu davranış problemini çözmemiz lazım.

  ilave: kızanlara hak vermekle birlikte, bir akbabalık ortamı da oluşmadı değil, bence biraz yavaş beyler&bayanlar.

  ilave2: hakan özmert denilen herifi de unutmayalım. seni ben unutmayacağım.

  ilave3: kendisini yemeye hevesli olmaya gerek yok, kenetleneceksek belhanda da bu kenetlenmenin dışında değil. kendisini yalnız bırakmamalıyız.
 • sene başından beri benim fikrimce her zaman faydalı bir adamdı, gitgide daha da iyi günlerini göreceğiz. eksik olan şey taraftarın kendisini göstererek sahiplenmesiydi, 23 şubat 2018 galatasaray bursaspor maçı ile bu da tamamlanmış oldu, çok da güzel oldu.

  daha önce de belirttiğim gibi bu adamda enteresan bir duygusallık hissediyorum ben, aidiyet aradığına da neredeyse adım gibi eminim. kendisi bunu istediğini belli etti, tribünler bağrına basınca da 3 puanın üstüne 1 puan daha almış kadar sevindim.

  3 mart 2018 karabükspor galatasaray maçında da aynen devam, senin oyunun bu maç ve sorasındaki maçlarda fark yaratan faktörlerden biri olacak, desteğe devam.
 • 29 nisan 2018 galatasaray beşiktaş maçında iyi oynamadığını ve yanlış top kullanımlarının başımıza bela açtığını inkar edecek değilim.

  yanılmıyorsam akhisar maçı için cezalı duruma düştü, sıcağı sıcağına yazayım, gerçekten kötü oldu. ben özellikle son şki haftalık formunu beğenmesem bile bu sezon ilk 11'de kesinlikle olması gerektiğini düşünenlerdenim.

  bu maç saç baş yoldurttu ama selçuk ile deplasman daha büyük risk.

  kalan üç haftada gerçi kim ne yapmış umurumda değil, sen de selçuk da çıkın oynayın işte, hadi lan hadi aslanlarım benim.
 • üç maçlık cezası bittikten sonra ilk 11'e dönmesini dört gözle bekliyorum.

  iyi futbol iyi futbolcular ile oynanır, iyi futbolcudur. elimizde takımı rahatça ileriye taşıyan, dikine oyunla oraya yerleşmemizi sağlayan başka bir oyuncu olur o gün ilk 11 'den gider ama şu an başka oyuncu yok bu saydıklarımı yapabilecek.

  kim ne derse desin ben fernando'nun, selçuk'un al canım o yana, ver gülüm bu yana paslarını görmek istemiyorum galatasaray'da. asıl gamsızlık bunlardır.
 • 3 ekim 2018 porto değlasmanında hiçbir ilave katkı veremedi bu yöndeki eleştirilere katılırım ama sözlükten uçmaya varacak küfürleri haledecek kadar kötü değildi bence değmez uçmaya, vasattı dersen ona da katılırım.

  şu açıdan ben bugün kendisine kızgınım, daha doğrusu iki açıdan, birincisi sen bu maçta ekstra yapmayacaksan ne zaman yapacaksın, maçtan önce yazdım mevkin ve bu maç özelinde tam ekstra işler için kendini yırtman gereken maçtı standart oynadın, mevkinden ötürü bu yönde kızgınım, ikincisi ise maç sonu ben futbolcuların tavırlarına genelde takılmam herkesin meşrebi farklı, ama tam nasıl anlatayım bilmiyorum beni rahatsız etti biraz, yani bilmiyoeum öbür maçta son dakikalarda gelen schalke golü üstüne bu maç takımın oynadığı oyun alınan skor falan birleşince insan en sevdiğini görse bile o kadar rahat mod değiştiremez. maç bu kadar tazeyken o görüntü bende hiç olumlu etki bırakmıyor.

  ben bu maçtan önce çok şey bekliyordum kendisinden, ekstra bir katkı katmadıkça taraftar ile yıldızının barışması zor ki artık bu ekstra katkı şl deplasmanında takımı sırtlamak veya inönü, kadıköy deplasman galibiyetini tek başına almak standardına geldi artık.