• 12137
  gereksiz kırmızı yemedi diye savunulmuş oyuncu, evet.

  gereksiz kırmızı görmedi dediğimiz adam geçen yıl fener maçında oyundan çıkarken deniz türüç'e tokat atıp kırmızı yedi. yani o pozisyonda deniz malı sakin kalıp kırmızı yemese seriyi bitiremeyebilirdik. hani daha gereksiz kırmızı kart nasıl olur bilemiyorum.

  (bkz: 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı)

  edit: maç eklendi.
 • 12138
  halen neden belhanda üzerinden tartışma dönüyor anlamıyorum. adam kendisi resmen açıkladı sezon sonu gideceğini. daha halen kavgası dönüyor. 2 ay sonra bu adamı görmeyeceksiniz.

  şampiyonluk yolunda iken halen isim tartışmak, sözleşme üzerinden polemik yaratmak çok saçma. allah korusun bir korona krizi patlar belhanda'ya ihtiyaç yok derken elzem ihtiyaç olur. hoca da zaten farkında olarak ilk 11 başlatmıyor ancak diri tutmak adına ikinci yarilar da oyuna aliyor.

  kritik dönemde taraftar olarak yeni krizler çıkarmak yerine krizleri kapatmamiz gerekiyor. belhanda için saatlerce konuşsak yada yazsak ne farkeder ki neyi değiştirebilirsiniz bu dakikadan sonra. konsantrasyon derken sözde değil gerçekte görmek gerekiyor. bunun ilk adımları da takımı bir bütün olarak görüp eksisi ile artısı ile kabullenip desteklemek gerekli.
 • 12139
  22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçında 70. dakikada gördüğü gereksiz kırmızı kartla takımı eksik bırakmış ve 8 puan olan farkı 11 yapıp fenerbahçe'nin fişini çekmemizin önüne geçmiştir.

  bardağın dolu tarafından bakacak olursak igor tudor'un çöküşünü başlatıp ne kadar yetersiz olduğunu erken anlayıp fatih terim'i getirmemize ve belki de tarihimizin en kritik sezonunda şampiyon olmamıza vesile olmuştur.

  ben eskiden uygun bir maaşa sözleşmesinin uzatılması gerektiğini düşünüyordum fakat gerek emre kılınç ve gedson'un başarılı performansı gerekse ihtiyaç halinde ömer, feghouli ve arda'nın orada kullanılabilecek olması nedeniyle bu fikrimden vazgeçtim. emekleri için teşekkür ederim.
 • 12140
  yıllık 1.7 milyon euro ile yeni teklif yapıldığı söylenen futbolcumuz. belhanda'ya 1.7 milyon euroyla yeni sözleşme yapılacağına afrika'dan, balkanlar'dan, fransa'dan adı sanı duyulmamış dört tane topçu getirin bir tanesi tutarsa daha az maliyetli olur. hem de ilerde belki para kazandırır. ben artık bu arkadaşın oyundan çıkarken tepki göstermesini, duran toplarda arıza çıkarmasını izlemek istemiyorum. madem scout sisteminizi bu kadar övüyorsunuz getirin 4-5 tane bulun getirin içlerinden biri parlar da 10-15 milyon euroya satarsınız, tutmayan maliyetsiz transferleri de elden çıkarmak kolay olur. yıllardır futbolculara kendi piyasasından kat be kat yüksek paralar verip bir daha bu paraları verecek kulüp bulamadığı için kadroya demir atan emekli generallerden bıkmadınız mı? bakın tekrar söylüyorum madem scout sisteminiz bu kadar iyi 4 tane futbolcudan bir tanesi galatasaray seviyesinde çıksın bu başarıdır. kadro kapasitesi falan sınırlı diyorsanız da bir alt lig'den veya süperlig'den bir takımla anlaşma yapılabilir, avrupanın büyük kulüplerinin yaptığı gibi
 • 12142
  2021-2022 sezonu itibarıyla kendisiyle yollar muhakkak ayrılmalıdır.

  zaten bu sene de ayrılmazsa artık, allah korusun siroza kadar giderim ben, arkamdan ağlarsınız.

  madem lafı açıldı, azıcık anlatayım durumu. bizim ortalama 130 kilo çeken "minik" bi' grubumuz var maçları birlikte izlediğimiz ve maç eşliğinde içeceğimiz içki miktarını kendisinin ilk 11'de oynayıp oynamamasına göre şekillendiriyoruz çoğunlukla ve bu hikaye gerçek bir hikaye.

  belhanda 11 başlamıyorsa 5'er bira ya da adam başı bir ufak alıyoruz. belhanda 11 başlıyorsa 5'er biranın yanına muhakkak bir votka ya da extra ekliyoruz. rakıysa iki kişi 1 litreyi çok rahat aşıyor.

  kendisiyle yolların ayrılacağı gün, maçları birlikte izlediğim ekibimizle üstsüz bir şekilde halay çekip instagrama atacağımıza dair sözümüz var.

  kendisine, ilerideki kariyerinde başarılar dilerim. seni izlemek tam bir zulümdü atlasların * maradonası. seni hiç özlemeyeceğiz.
 • 12144
  valla konuşmak istemiyorum. çünkü, fatih terim bu adamda yıllardır bizim göremediğimiz ne görüyorsa, gidiyor en kritik maçta tak diye bu ruhsuz, takımı bozan, mücadele ediyormuş gibi yapıp her atağı zora sokan, defansımızı diken üstünde bırakan adamı ilk 11'e koyuyor.

  "2 sezon şampiyon yaptı" denilen sezonlarda takımda kendisi yerine adam gibi bir oyun kurucu olsa montla şampiyonluk kutluyor olurduk. biz bu adamla değil, bu adama rağmen şampiyon olduk 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında. bunu toplasan 4-5 maç hariç tüm maçları 90 dakika izlemiş birisi olarak o kadar net ve açık söylüyorum.

  benimkisi düşmanlık değil, bir şey yapsa sonuna kadar destekleyeceğim. iyi oynadığı 1-2 maçta "hadi lan her maç şöyle oyna" diyorum içten içe ama yok. 1 maç sonra 180 derece dönüp takımın içine ediyor.

  bu adamın takıma katkısı, zararının çeyreği kadar bile değil. fatih terim'in bunu görmesi, neden bilmiyorum ama 3 senesini aldı. eldeki değer, kazanalım diye diye belki de geçen sezon şampiyonluğu verdik, önceki sezonlarda kıl payı şampiyon olabildik. adam oyuna girdiği gibi rakibi pozisyona sokuyor ve biz hala oynatıyoruz. gerçi taraftarın bile bunu görmesi 2 seneye yakın sürdü, fatih terim'e boşuna kızıyoruz sanırım.
 • 12145
  kendisi 31 yaşına yeni bastı. eğer gücüyle oynayan bir forvet, stoper, aşırı teknik bir oyun kurucu, kaleci vs olsa tamam uzatılsın ama orta sahada enerjisiyle oynayan bir 8,5 maalesef 20li yaşlarında olmalı. ki bunu bizzat 32 yaşında olan biri olarak söylüyorum *

  kavuşmayı bilmek güzel ama iyi vedalaşmayı da bilmeli, daha fazla tadı kaçmadan.
 • 12150
  şurada (u: https://open.spotify.com/..._NNuzQcimDifbZEVhlQ) arkadaşlarımla kaos futbolu podcastinde konuşurken programımızın fenerbahçelisi oğuz çok güzel söyledi bu hafta;

  bu adam montpellier‘de şampiyon olurken takımın iki amiralinden biriydi. diğer amiral ise olivier giroud‘ydu...

  şampiyonluk sonrası giroud arsenal’in yolunu tutarken belhanda dinamo kiev’e gitti. ya belhanda’nın vizyonunda bir sorun vardı ya da belhanda'da...

  ki kalbur üstü lig veya takımlardan hiç biriyle anlaşamadı...

  o dönemin tüm transferleri* gibi verdikleri katkının çok üzerinde para harcanmış bir d.ö. * kazığıdır kendisi... tudor mudor derken hepimiz çok da temiz yedik bu kazığı...

  afiyet olsun...
 • 12152
  son 3 senenin 2’sinde şampiyon olmuş. son senesinde covid nedeniyle belki de şampiyonluğu kaçırmış bir takımın her sene 30’dan fazla maça çıkmış oyuncusu.

  öyle bir yazılmış ki sanki kendisine rağmen şampiyon olduk. arkadaşlar lütfen biraz mantık.

  tamam, adam baya sıkıntılı ve benim de sevmediğim bir futbolcu ama bu kadar gömülecek bir adam değil. öyle yorumlar yazılıyor ki neredeyse tarık çamdal ile bir tutulacak.

  bu arada avignon doğumluymuş. adam eski papalık sayılabilecek bir yerde doğup, sert müslüman olmuş.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!