• 10880
  bazı yönlerden yetersiz bulmama ve aldığı maaşı hak etmediğini düşünmeme rağmen taraftarın haksızlık ettiğine inandığım futbolcu. önceki entrylerimde de savunduğum üzere bu adama haksızlık edilmesinin en büyük nedeni uzun süre takımda pas dağıtan ve arkadaşlarından top isteyen tek oyuncu olmasıydı. her oyuncu topu el bombası gibi belhanda'nın ayağına kitliyor ve belhanda da çoğu zaman iyi pas seçenekleri bulamıyor. zaman zaman belhanda'nın da saçmaladığını inkar etmiyorum. ama bu kadar kötü görünmesinin en önemli nedeni top kullanma konusunda sorumluluğu kendisiyle paylaşan oyuncular olmamasıydı. bu yüzden feghouli'nin formda olduğu dönemlerde belhanda da vites yükseltmiş gibi görünüyor. halbuki belhanda hep aynı oyunu oynuyor. bu sezon daha iyi görünmesinin nedeni ise taylan, emre, arda, omar, saracchi gibi pas trafiğine katılmayı seven oyuncuların sayısının artması. bu adamların yerine geçen sene nzonzi, nagatomo, mariano, babel, selçuk'un oynadığını düşününce değişim daha net görülüyor. belhanda hem top kullanma sorumluluğu azaldığı için takım savunmasına daha fazla yardım edebiliyor hem de daha hareketli oyuncularla oynadığı için topu daha verimli kullanıyor.
 • 10882
  maaşında indirime gitmesi ve sözleşme uzatmamiz gereken futbolcu. zaten satmaya da çok sıcak değiliz şu ara hem performans acisindan hem de yerine adam alinamayacak olmasi konusunda nerdeyse hemfikir olmamiz sebebiyle. 2 milyondan 3 sene daha imzalasak da seneye satarız belki. ya da satmayız bilemedim. çok kafa karıştırdı şu ara sahada yaptiklariyla.
 • 10883
  performansındaki artışın sebebi etrafındaki oyuncu kalitesinin artışı veya taraftar baskısından kurtulması olarak açıklanan futbolcumuz.

  ben ise bu durumun en büyük sebebinin oyun planımızın değişmesine bağlıyorum. belhanda'nın en büyük problemi pas oyununa uygun bir 8 numara olmamasından kaynaklanıyordu. rakip sahaya yerleşip, yatay şekilde paslaşıp pozisyon arayan bir takımda maç içinde bazen 2 metre yanındaki adama pas atamayınca doğal olarak herkesten büyük tepki alıyordu ama belhanda böyle bir topçu işte. maç içinde harika hareketler yapıp, aynı zamanda yanına pas veremeyen bir futbolcu izletebiliyor.

  tam tersine sürekli hızlı hücumlarla direk kaleye gitmeye çalışan bir takımda ise belhanda tam bir aranan kan. çalım atma, hızlı top sürme, topu dikine kritik noktalara atma konusunda bizim gibi takımların verebileceği bonservis çerçevesinde en iyi 8 numaralardan biri. aynı şekilde bu kadar tempolu oynayan takımda defansif özelliklerini de eksiksiz yerine getiriyor.

  kısacası belhanda geçiş oyununu gayet güzel oynayan ama pas oyununda saç baş yoldurabilecek bir 8 numara. onun bu oyun planında gayet başarılı olacağını düşünüyorum, bu saatten sonra yerini doldurabilecek kadar bonservis verme lüksümüz yok.
 • 10886
  yeni sözleşme için mi oynuyor diye düşünmeden edemiyorum. fiyatını tam olarak bilmesem de kendine istanbul'da birkaç milyona mal olan bir villa almıştı. e şimdi bu boğaza sıfır villanın keyfini sürmeden gitmek istemiyor. bunun için de ücretini düşürüp sözleşme uzatmanın peşindedir. ancak zannımca tüm çabalarına rağmen satılacak futbolcudur. bence sayılmalıdır da. öyle isteyince oynayacak futbolcu istemiyorum.