• 10316
  kendisi hakkında çıkan 150 bin ceza haberi doğruysa ki manu haber vermişse doğru olma ihtimali yüksek, başımıza daha beter bela olmasını beklediğim futbolcu.

  şubatta oynanmış maç, ceza vermeyi şimdi mi düşündünüz? yapılan alenen mobbing. buna benzer bir uygulamayı dursun da yapmıştı zamanında. sneijder’e falan ceza kesmişti yalandan.

  hayır adam zaten ruh hastası, işi inada bindirip seni daha zor durumlarda bırakmak için herşeyi yapar bu saatten sonra. neden savaş açıyorsun?

  bir şeyi de doğru düzgün yönetin yahu. her elinizi attığınız yerde bir falso. 10 milyon verdiğin, 2 kere şampiyonluk yaşadığın adamın değerini pul yapın, bedavaya gönderin şimdi.
 • 10317
  biricik kankası manu lonjon üzerinden yönetimi eleştirmem. eleştirecek çok şey vardır da, manu kankası ile bir araya gelip ısmarlama haber yaptırması aracılığıyla tenkitte bulunmam. biz ne kadar uzlaşmaya, yol aramaya çalışsak da kesinlikle sorun çıkaracaktır diye düşünüyorum. bugün manu'nun bu haberleri yapması hiç de garibime gitmedi.

  transferi konusuna gelince de ne olursa olsun elden çıkarılmalı. gerekirse maaşı da karşılayıp 5 milyon € bonservis aldığımızı gösterelim. onla da gider bonservisi ile genç orta saha alır, düşük maaşa da kapatırız. limit konusu kapımıza dayandığında en azından elimizde genç-düşük maaşlı bir orta saha bulundurmuş oluruz. yoksa 2020-2021 sezonuna belhanda ile başlasak hem sorunlarla uğraşmaya devam edicez hem de sene bitti mi elimizde bir şey olmayacak.

  öyle gitmiyorsa koy kenara süründürlük bir durum yok maalesef. kontratında yer alan 1 yıllık sözleşmesi bile 28 milyon tl'ye tekabül ediyor. başlı başına bir masraf. bir şekilde bu arkadaşla yol bulunmalı. bu noktadan sonra galatasaray forması ile her geçireceği vakitin zarar olduğunu düşünüyorum.

  https://twitter.com/...058590632026113?s=20

  --- alıntı ---

  galatasaray souhaite se séparer de younes belhanda.
  le club vient de lui infliger une amende de 150 000€ ( !!!) pour avoir été expulsé le... 23/02/2020 lors du derby face au fenerbahce.

  --- alıntı ---
 • 10318
  kendisi ile ilgili sağlam bir duruşumuz olduğu sürece ki verilen 150bin euroluk cezayı bu yolda atılan altın değerinde bir adım olarak görüyorum, çok rahat elden çıkarabileceğimiz, bonservis kazanacağımız oyuncumuz.

  şimdi vay şöyle ücreti yüksek vay böyle zordayız demeden önce sürece belhanda'nın gözünden de bakmak lazım.

  belhanda'nın aklındakiler:

  ben zaten kesin olarak ayrılacağım. bonservisim elimde olursa gittiğim kulüpten kafadan galatasaray'dan önümüzdeki sene alacağım parayı imza parası olarak alırım. 3,5m euro her türlü cepte. dahası arap yarımadasında da en az 3 yıllık 4m eurodan sözleşme yaparım. emekli olurken gider ayak 15m euro atarım kasaya. (bu yıllık 4m euroyu minimum ücreti olarak hesap ediyorum. büyük ihtimalle 6m falan alır.)

  özetle galatasaray'a bonservis kazandırırsam en az 12m, kazandırmazsam en az 15m çakarım diyerek 3m euronun hesabını yapıyor.

  gel gelelim kendisinin planına çomak sokmak çok kolay. seneye seni düşünmüyorum, 5 ekime kadar süren var, bulursan ekime, bulamazsan 2021 ekime kadar yolun var derim. 12 ağustosta başlayacak kamp başta olmak üzere hiç bir kampa, antrenmana dahil etmem. bundan 10 ay sonra tarihler 2021 haziranı gösterdiğinde 1 senedir ayağına top değmemiş biri olarak bu sene kovaladığı en az 3m euro imza parası + 3 yıllık en az 4m eurodan sözleşme yapma şansı sıfır. hiçbir arap kulübü hazır olmayan oyuncuya para dökmüyor.

  kendisi bize şimdi rest çekerken zorda olduğumuzu bilerek davranıyor. eğer fenerbahçe gibi limit problemimiz olsa o zaman harbi kucağındaydık ama elimiz olabildiğine rahat. kamikaze yapacağım derse giden galatasaray'ın 3.5m eurosu olur ama kendisi en az 12 mi alsam 15 mi hesabı yaparken, bu rakamları rüyasında bile göremez. göklerden gelen bir emir varmışçasına verilen 150bin euroluk cezasıyı artık bu hesabın bizim tarafımızdan da yapıldığının işareti olarak görüyorum. etkisini de sanki kendisinden kesmişiz gibi g.tü yana yana soluğu twitter'da alan manu lonjon'dan anlayabiliyoruz. böyle devam bundan sonra kimseye yağmurlu havada su yok.

  edit: ha sen antrenmana alırsan, kampa çapırırsan ve belhanda'ya forma verirsen adam hem kalır hem 3.5m eurosunu alır hem seneye imza parasıyla, yüksek ücretten yeni sözleşmesiyle gider ki belhanda'nın sanırım en çok isteyeceği şey bu. biz de hem olası bonservisten hem 3.5m eurodan olmuş oluruz.