• 10289
  bizden aldığı yıllık ücreti , dünya üzerindeki hiçbir kulüpten alamayacak futbolcudur. bu adam ve feghouli 1 kuruşunu bırakıp gitmezler. bu futbolcuya bu kadar yüksek maaş verirsen, ona bonservis verip talip olacak kulüp bulamazsın.
  keşke bonservis kazanabilsek. ama ne belhanda, ne de feghouliden coronavirus doneminde bonservis kazanabileceğimizi zannetmiyorum.
  yeteneksiz yönetim, yüksek yıllık maaş, taraftarın degerlerini çöp ilan etmesi, kulübün ekonomik durumu, yabancı sınırı bonservis alamamamızın nedenleri.
 • 10292
  satamıyorsak sözleşmesini uzatmamız gereken futbolcu. akılcı davranıp indirimli bir sözleşmeyle 2+1 gibi bir opsiyon düşünülebilir. hiçbir şekilde bedava gönderilmesine izin verilmemelidir.

  bunu söylüyorum ama o kadar basiretsiz bir yönetim var ki üzerine para verip yollasalar şaşırmam. hatta korkarım bu ciddi bir ihtimal.

  orta saha pozisyonunda görev yapan oyuncu eksikliğimiz var. belhanda’dan başka 11’e yazacağımız adam kalmadı takımda. bir dolu maç oynayacak takım önümüzdeki sene. o yüzden herkese sahip çıkıp performansları yukarı çekmek gerek. bu sebeple ederini buluyorsa pek tabi hiç bekletmeden satalım ve yerini dolduralım. yok eğer bulmuyorsa ki bulmayacak gibi, yeni ve daha uygun kontratla devam edelim kendisiyle.

  seyircisiz oynanan maçlarda nispeten o da toparladı. ayakta kalan isimlerdendi. iyi bir başlangıçla ve özellikle indirimli kontratla taraftarla barış sağlanabilir diye düşünüyorum.
 • 10293
  kesinlikle 2+1 yıllık yeni bir sözleşmeyle kandırıp maaşının düşürülmesi gereken orta saha. bu aldığı maaşla ne kimse talip olur ne belhanda bir yere gider.

  mevcut maaşıyla olacak olan durum, bonservisine sahip olduğumuz adamı bedavaya kaybetmek olacak. önümüzdeki yıl avrupa, lig, türkiye kupası derken takım muhtemelen +50 maça çıkacak bu yoğunlukta kendisi makul maaş alan iyi bir alternatif olabilir.

  bilhassa maaşı düştükten sonra önümüzdeki senelerde de bonservisi ile kolayca elden çıkarılır. 3.5 milyon euro alan belhandayı satamazsın ama 2 milyon euro alan belhandayı gayet satarsın. umuyorum yönetim mantıksız sosyal medya taraftarının gazıyla kendisinden sırf kurtulmak için para kazanmadan bırakmaz.
 • 10294
  4 milyondan bir kuruş aşağı satılmaması gereken oyuncu. orta sahada adam yok, seneye oynayacağımız maç sayısı malum. sakatlanmaz, naz yapmaz, taraftarın kendisinden nefret etmesi performansını etkilemez, hoca oyna derse her koşulda çıkar oynar. pipetle beslenir gene oynar. gamsız görüntüsü ve saçma sapan pasları yüzünden haklı olarak eleştiriliyor ama hiçbir zaman bilerek oynamadığını ya da maç sabote ettiğini düşündürmedi bana kendisi. elimizdeki değerdir, öyle ya da böyle iki sene şampiyon olan kadronun en kilit adamıdır, bedavaya defolup gitsin diyecek kadar da gömmeyelim adamı. en kötü ihtimalle bir sene daha faydalanılır, sözleşmesi bitince teşekkür edilip vedalaşılır kendisiyle.
  gitmesini ben de istiyorum ama bu fiyatın bir kuruş altına asla. şahsi fikrim karakter konusuna bakarsak pembe kafayla, üç haftalar topçusu (eli belinde motifin adı) gitmeden belhandanın adının bile anılmaması lazım.
 • 10295
  iyi bir bonservisle gönderilemiyorsa takımda kalmalı, oynatılmalı ve hatta gerekirse ücreti kayda değer biçimde düşürülerek sözleşmesi uzatılmalıdır.

  taraftarın büyük bir kısmı kendisinden nefret ediyor. ben kendisinin sahada koyduğu ruhundan, yani gamlılığından ve özverili karakterinden dolayı kendisine karşı pozitif olan azınlıktanım. herkes görüşünü belirtmekte, sevip sevmemekte özgür. ancak şöyle bir gerçek var ki, profesyonel hayatın gereklerinden dolayı kulüp, bazı konularda iyice şımarıklaşan taraftara göre yönetilmemelidir.

  geçen sene mbaye diagne'nin gönderilmesi için yapılan yanlışlar senelerdir kendisine karşı da yapılıyor. taraftarla veya yönetimle veya hocayla arası bozuk ya da herhangi bir sebeple ayrılmak isteyen bir oyuncunuz varsa bunun üzerini örterek kazanabileceğiniz kadar bonservis kazanmalısınız. sosyal medyanın sınırlarının fevkalade genişlediği şu zamanda, herkesin görüp okuyabileceği platformlarda "ayranım ekşidir" diye bağırmamalısınız. yoksa maicon'da olduğu gibi yok paraya koparıp alırlar elinizden. karşınızda bulunan, sizden oyuncu alacak olan kulüpler salak değil, onların da gözetmesi gereken menfaatleri var. bu işin artık anlaşılması gerekiyor.
 • 10296
  maaşını karşılayana bırakılması gereken futbolcu. bütün futbolcular covid-19 nedeniyle maaşında indirime giderken, kankası feghouli ile birlikte "ben mi çıkardım kardeşim covid'i?" diyerek indirim kabul etmemiş ve kulübe ihtar çekmişlerdir. yeni sözleşmeyle maaş indirimini filan hayatta kabul etmez.

  baktık olmadı, ffp'nin etrafından dolaşmak için 1 yıllık maaşını ödemek karşılığında kiralayabiliriz de.
 • 10297
  kendisinin muadili mensah. zaten şuan ki yönetim ve ekonomik şartlar düşünülürse başkasının alınabileceğini düşünen varsa sakin kafayla tekrar düşünsün... mensah için gerekli olan tutar 4 milyon euro ve belhanda için 4 milyon euronun altındaki her kuruş reddedilmeli.

  belhanda' yı sevmiyorum. belhanda' yı beğenmiyorum. herkesin övmek için yeni kavramlar yarattığı dönemde de ne sevdim ne beğendim. ancak önümüzde bazı gerçekler var. gelecek sene 40 lig, 10 türkiye kupası, 9 avrupa maçı oynamamız neredeyse garanti. önümüzde en az 60-70 maçlık bir serüven var ve bize bu yolda eşlik edecek orta sahamızda şuan için 1 tane ilk 11 oyuncusu yok. taylan, ömer vs. çerez. ancak iyi kadroda rotasyon oyuncusu olurlar. sevmesem bile belhanda şuan kadrodaki tek orta saha. ve yine sevmesem de hakkını vermek gerek bu adam her türlü sahaya çıkıyor. tamam sahada bir halt yapmadığı çok maç oldu ama her şekilde bu adam sakatlanmadan topunu oynadı. fiziksel olarak hiç kötü olmadı. gelecek sene muhtemelen 5 maç kart cezası, kırmızı karttan oynamaz ama 55 maç garanti oynar. elimizdeki değerin kıymetini bilelim toplarına girmeyeceğim ama belhanda' yı bedava gönderip yerine tapusu bizde olmayan kiralık topçu kesinlikle istemiyorum. milletin sakat, çürük, defolu topçularına bel bağlamaktansa belhanda' yı tercih ederim.

  ya düzgün bir fiyata yerine birini alabileceğimiz bir fiyata satılsın ya da dursun kadroda. herkes gömerken fatih hoca madem sahip çıkıyordu yine sahip çıksın ve yararlanmanın yollarını arayalım.
 • 10298
  ffp olduğu sürece kendisini bedava göndermemiz bana göre yanlış olur. çünkü, mevcut yönetimin younes belhanda'yı gönderse daha iyi veya benzer standartlarda bir oyuncu transferi yapması veya kaynak oluşturması çok zor geliyor bana.

  bonservis kazandırmayacaksa yıllık ücretini düşürsün ve sözleşmesini uzatalım. (bu yıl 2.5 milyon euro sonrasında 2 milyon euro gibi) yeni alınacak futbolcularda vergi ücretinin %15 değil %40 olacağını düşünürsek, elimizdeki oyuncuların maaşlarını düşürüp, faydalanmak daha mantıklı gibi duruyor.

  ancak, her ne kadar sözleşmesi uzatılsın desem de younes belhanda'yı 8 numara olarak izleyecek sabrım kalmadı. kalacaksa forvet bile izlemeye razıyım ama 4-1-4-1'de oyun kurucu rolünde yaptığı basit pas hatalarını görmek istemiyorum artık. 2019-2020 sezonunun son maçlarında ne güzel 4-4-1-1 gibi oynadık. umarım yeni sezonda da aynen devam eder ve eğer gitmezse santrfor arkasında emre akbaba ile dönüşümlü kullanır fatih hoca.
 • 10299
  para kazandirarak ya da bedava farketmez, her türlü gönderilmesi gereken oyuncumuzdur.

  kendisinin oynadigi maclari kirmizi kart görecek diye istim üzerinde izlemeye mecalim kalmadi artik. tehlikeli bölgelerde lakayit bir sekilde kaptirdigi toplar ve yaptigi pas hatalari da cabasi.

  oldu da gönderilemedi kesinlikle kanat rotasyonunda kullanilmali, orta sahada oyun kurucu ya da 8 numara pozisyonunda oynatilmamalidir.
 • 10301
  30 haziran 2017 tarihinde galatasaray futbol takımı'na katılmıştır. kap bildirimine göre bonuslar hariç senelik 3'350'000 euro maaş karşılığında oynuyor. galatasaray'da oynayacağı 4 sezon için aynı meblağ üzerinden anlaşma yapılmış, herhangi bir artış yok.

  bu maaşın karşılığı 30 haziran 2017 tarihinde yaklaşık 13'200'000 türk lirası iken, 3 ağustos 2020 tarihi itibariyle aynı maaşının karşılığı 26'800'000 türk lirasıdır.

  bonuslar hariç, maaşı durduk yerde iki katına çıkmıştır.
 • 10302
  öncelikle maaş konusunda yazmak cok mantikli değil. zira sporcular burada 3 milyon'a oynarken italya'da 2'ye oynamayi secebilir. ya da los angeles'ta 1.5 m dolar bile oyuncuya cekici gelebilir orasini bilemeyiz. umarım hem bizi hem oyuncuyu tatmin edecek sekilde sonlanir transferi.

  son 3 yılda 2 sampiyonluk kazanmış, ülkemizin en büyük takımı galatasaray'da 10 numaralı formanın sahibi. bu titr ve tanımla pazarlanması gereken oyuncumuz.
 • 10305
  geride bıraktığımız sezonda yönetimin ve fatih terim'in, takımı ve transfer sürecini yönetmede başarısız olduğunu savunan taraftarımızın dahiyane transfer fikirlerine konu olmuş futbolcudur. çoğu cm efsanesi olan bu arkadaşlar sezon başında falcao, lemina, andone, nzonzi ve babel için övgüler yağdırırken, sezon sonunda kadroda kiralık oyuncu çokluğu nedeniyle yönetimi eleştirmekte bir beis görmemiştir. keza hoca'da aynı kişiler tarafından sezon başında kalburüstü sezon sonunda çöp olan bu kadroyu doğru oynatamadığı için, sezon içinde yaşanan bir çok talihsiz durum göz ardı edilerek yerilmektedir. verseler halbuki bu transfer bütçesini taraftarımızın deneyimli ellerine, ne avrupa zaferleri göreceğiz hep birlikte.

  bu yazının amacı kimsenin eleştirilemez olduğunu öne sürmek değil elbette. başkanın da yönetimin de fatih hoca'nın da hataları vardır ve bundan sonra da olacaktır. bu hatalar onların galatasaray için önemini düşürmez. daha iyi bir yönetim ve teknik direktör alternatifi var mı ortada? yok! ama biz, galatasaray taraftarı zaten doğuştan gelen yönetim kabiliyetine sahibiz. üstelik futbol bilgimiz de, değme teknik direktörlere taş çıkartır.

  başkasının boynuna asılı davulu çalmak ne kadar da kolay.

  yöneticiliği ve takım çalıştırmayı geçtim. taraftar olarak bizim hatamız yok mu peki? fert fert ayırt edilemiyor oluşumuz, anonimliğimiz bizi dokunulmaz yapıyor. tribünlerde, maç esnasında kaç kez futbolcu yuhaladık, küfürler ettik. şimdi ardından güzellemeler dizdiğimiz selçuk inan, takımımızın kaptanı bizim yüzümüzden formasını çıkarmadı mı? mesaj kutusu geçmişe yönelik kurcalansa ne kadar "faydalı" transferler önermişiz, hangi "işbilen" idarecilere destek vermişiz, finansal olarak "şahane" kontratları desteklemişiz hepsi çıkar, tabi yazdığımızın arkasında durmayı becerebildiysek.

  atalar ne de güzel demiş; iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır diye.
 • 10308
  kendisini 2 milyona satarsak başarıdır. bu maaşı araplar bile anca öder. kendisini satamıyorsak sebebi şişkin maaşıdır. hala daha siz burda cenk ergün güzellemesi yapın. ilk başta 450.000 euro önermiş sanıp ya bu ne lan şaka mı dediğini sonradan olum ne 450’si 4.5 milyon euro deyince daha büyük kahkaha atıp ya ben de 450k’ya kızıyorum ilahı manu felan dediğine %100 eminim. tabi 4.5m’i görünce muhtemelen ilk uçakla sözleşmeyi imzalamıştır. kendisi suçlu değil kendisine bu maaşı verenler suçlu. bugün maaşı 2.5 milyon olsaydı zaten geçen sezon 7-8 milyona göndermiştik kendisini.