• 10195
  yine, yeni, yeniden taşlama şenliklerine konu olmuş taklacı. şimdi sen özellikle son iki şampiyonluktaki etkisini uzun uzun anlatsan da formsuz zamanında puan kayıplarının sebeplerinden biri olduğundan bahsetsen de ayrıca kaybedilen puanlardan tek başına sorumlu olmadığını dillendirmeye çalışsan da kafalar değişmediği için hiçbir şey değişmeyecek. denedik çünkü, anlatmayı denedik ama pek bir işe yaramadı. bizler kötüye kötüye demesini bildik, kendisini artısıyla eksisiyle kabul ettik; ama kötü diyenler iyiye iyi demesini bilemedi.
  özellikle kendisinin takıma faydası olduğunu düşünenlerin “derdi galatasaray olduğu için” oyuncunun iyi gününde de kötü gününde de fikrini beyan ettiği görülürken kendisinden haz etmeyen, ben demiştimci tayfanın; maç önü, maç sırası, maç sonrası hatta zaman zaman alakasız bir anda başlığını hortlatarak organize şekilde saldırdığını ve performans verdiğinde de sessiz kaldığını görmek fazlasıyla sinir bozucu.
  neyse, yine çeneye vurdu; sene sonu umarım yollar ayrılır. sürekli aynı şeyleri okuyup meydana gelen kısır döngüden gına geldi çünkü.
 • 10198
  2019-20 sezonu bitiminde kiralık sözleşmeleri bitecek seri ve lemina'nın ardından, futbolu bırakacak selçuk inan'ı, artık çoğunlukla stoperde değerlendirilen ryan donk ve daha çok forvet arkası oynayan emre ve taylan'ı düşününce orta saha olarak elimizde kendisi ve ömer bayram kalacak. kendisinden ben de yüzde yüz memnun değilim ama selçuk-bilal orta sahasını da özlemedim açıkçası.
 • 10200
  https://twitter.com/...597583641362433?s=19

  olay tamda burada işte.. galatasaraylı bir hesap böyle bir video yapıyor ve bakınca göreceksiniz yayılması için galatasaraylılardan destek istiyor. video da bir dakika ve uzun olsun diye pozisyonları başından almış adam normal pas veriyor, top kapıyor vs. galatasaraylı bir taraftar bunu yapıyor ardından 5 dakika sonra bu adam niye şut çekmiyor yaaa diyor. real madrid maçında %100lük iki gol pozisyonu hazırladı, 30 dakika sonra yuhalandı. yahu bu adamlar fifa oyuncusu değil ki. robot da değil. etkileniyor, özgüveni düşüyor. sen taraftarım deyip, oyuncuna böyle video hazırlarsan sonra şikayet etmekte ne hakkın var? profil fotoğrafına bakın,jailson'un tokadı. bunu fenerbahçeli adam yapmaz. taraftarlığı çok konforlu bir noktaya koymuşuz biz türkiye'de. futbolcudan %100'ünü vermesini, verirken hep doğru kararları verebilmesini, veremezse istediğimizi diyebilmeyi, dersek bundan etkilenmemesini, etkilenir ve reaksiyon verirse de 'ben taraftarın bunu bana nasıl der amaaa' mağduruyetini koruyabilmeyi istiyoruz.

  seneye maliyetlerden ve metal yorgunluğundan dolayı iyi bir teklifle gitmesini istiyorum. ama bu tezatlığı görünce söylemeden edemedim..

  edit: şunu da söylemeden edemeyeceğim. bu videonun 15 dakikalık hali sezon başında seri'nin bir maçından yapılabilirdi. seri'ye de destek olunmadı ama sırf köstek de olunmadığı için şuan takımın en iyisi. belhanda seri kadar teknik bir oyuncu asla değil. lafı başka yerden anlayacaklar gelmeden hemen söyleyeyim. ama şu da var: geçen sezon şampiyonluk maçı olan başakşehir maçında 15 dakikada 1 gol 3 asist yapıp alan da aynı kişi, bugün başakşehir maçından kendisine yönelik böyle video yapılan da. belhanda artık bitti, bitirildi. gelecekte bu başkasına olmaması için düşünülmesi gereken bir şey var bence burada.
 • 10201
  bu adamı övenler gerçekten ironi mi yapıyor yoksa ciddi mi hiç anlayamayacağım. bu adama verilen fırsat başka birine verilse harikalar yaratabilirdi. bu adamda bizim göremediğimiz ama beğenenlerin gördüğü ne var merak ediyorum. umarım iyi bir miktara satılır da kurtuluruz. bunu demek de neden yanlış anlamadım. gerçekleri söylemek neden yanlış olsun? zamanında taraftara sövmedi mi bu adam? fatih terim'in de neden kendisini bu kadar kolladığını anlamıyorum.

  3 metre yakınına pas atamayan topçu, hatırladığım tek iyi performansı 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında sergilemişti, cidden iyiydi o maç.
 • 10202
  iki adam kahvede otururlerken biri bizim oranın kayısısı meşhurdur demiş. diğeri sen nerelisin deyince kayseriliyim demiş. lan, demiş saçmalama, malatya'nın kayısısı meşhurdur kayseri'yi hiç duymadım demiş. başlamışlar tartışmaya. tartışma bir türlü sonuca ulaşmayınca malatya kayısısı meşhur diyen kalkmış kahveyi terk etmiş. diğer insanlar kayserilinin yanına gelip, ya bir şey demedik, araya girmek istemedik ama malatya kayısısı meşhurdur birader demişler. kayserili de tabii ki malatya kayısısı meşhur, ben de biliyorum bunu ama başta kayseri diye laf ağızdan çıktı bir kere dönmek olmazdı demiş.

  bu sakar futbolcunun fanları da bir kez başta belhanda'yı savunup onu beğenmeyenleri futboldan anlamamakla itham ettiler ya, belhanda kendi kalesine top sürüp gol atsa, o pozisyonda bile belhanda'yı bir şekilde savunurlar artık.
 • 10203
  galatasaray futbol takımına çok büyük katkıları olmuş futbolcudur.ama tersten.yemin ediyorum sözlükteki pek çok arkadaşın daha fazla katkısı olmuştur takıma.ne bileyim sözlük sinerji ekibi olsun*,totemci yazarlar* falan.daha çok etki etmişlerdir maçların sonucuna.lakayıt,vurdumduymaz,gamsız adamın teki.istatistiklerini söylemiyorum bile.pardon pardon. asistin asistinin asistini
  yapıyordu di mi? hele hele şut çekmeyen 10 numara mı olur arkadaş.rica ediyorum gitsin
 • 10204
  kendisi yerine bu sene lincoln oynasaydı şampiyon olurduk. pandemiymiş, hocanın astronomik aldığı cezalarmış, hakem hatalarıymış, muslera ve defans hattının olmamasıymış veya forvetsiz maça çıkmakmış bunları geçiyorum. sadece belhanda ve lincoln değişikliği yapabilsek bu sene şampiyon yazardık.

  en kötü 18. ye 17. ye kaybettiğimiz puanları yitirmezdik. yine burada çok eleştireni olurdu(belhanda kadar fanı yoktu reisin.). derlerdi ki anadolu yıldızı yine attı gollerini boş beleş takımlara ama puanlar bizi potada tutardı ve şampiyon olurduk. bir ara sneijder içinde istatistik vardı, yok ilk 6 ya asist yapamıyormuş 17 asistin tamamı 6- 18 arası takımlaraymış. sanki 18. sıradakini yeninde 2 puan veriyorlar 4. yü yenince 4 puan veriyorlar. al işte bu sene yenemedin, feneri falan yenmene rağmen nal topluyorsun.

  her seferinde söylüyorum sen galatasaray taraftarısın, bırak artık vasat seviciliğini. bu gözler ne oyuncular gördü. hadi lincoln ve sneijder üst düzey. sasa ilic olsa yerine şampiyon olurduk. kendisi gittikten sonra kıyaslayacağım futbolcu fatih terim 2. dönemi felipesi olacak. hangisi daha verimli gibi gözüküp daha verimsiz oynuyordu acaba?

  aşağıya bir belhanda anketi bırakıyorum.

  https://strawpoll.com/bfr99qs2c