• 9345
  gözümde bu takıma en büyük faydası; takıma kim olduğunu, ne olduğunu hatırlatmak olan futbolcu.

  şimdi fatih hoca avrupa ile makas açıldı derken biraz da bunu kastediyordu bence. ingiltere'nin ikinci lig takımları bile çift haneli bonservis ücretlerini rahat rahat görürken; biz bu adama sırf 10m para gömdük ve geri dönüşünü almak zorunda olduğumuz için ettiği küfürleri bile sineye çekebiliyoruz(yönetim ve teknik ekip olarak). biz buyuz çünkü. 10m para verdiğin adamı tekrar satıp imkan varsa kâr etmek yoksa da minimum zararla satmak zorunda olan ekonomik açıdan kötü durumda olan bir takımız.

  hepsinden öte, fatih hoca'nın doğrularını övdüğüm gibi yaptığı yanlışları eleştirmekten hiç çekinmedim. belhanda özelinde ise konu çok ayrı bir yere gidiyor. kendi içimde çelişiyorum resmen. bir yandan "ulan kulübün efsanesi, sayısız başarısı olan adam belhanda'nın oynadığı topu görmüyor mu nasıl sabrediyor? hadi onu geçtim yıllarca emek verdiği kulübün taraftarına, kendini en çok sevenlere küfreden adamı nasıl tutuyor hala?" diyorum. sonra bi empati kuruyorum, diyorum ki; "oğlum sana bana kalsa 10m para gömülen adamı bi çırpıda takımdan gönderip kulübün olmayan parasını da hiç edeceğiz. hocanın da eli kolu bağlı kulübü zarara uğratmamak adına neleri sineye çekiyor." diyorum.

  anlayacağınız bu adamı bu kadar umursamayalım. dertsiz başa dert bu adam. iki ucu izmir körfezi. gelişiyle olay oldu, baştan koktu zaten. bu saatten sonra bu adam için sinir yıpratmaya değmez. iyi oynarsa satarız diye sevinelim, kötü oynarsa sövelim. ama stattakiler içinden sövsün, değeri düşebilir*
 • 9346
  gitmesini dört gözle bekleyen biri olarak şunu söyleyeyim. taraftarın bu adam bize küfür etti demesi düpedüz şımarıklıktır. bu adam geldi, daha formayı giymeden küfürler yedi, instagram hesabını kapattı. kötü gidişte sahada ıslıklayacak yerli topçu bulamayan taraftarın hep ilk ıslıkladığı küfür ettiği futbolcu oldu. ya bu adam sinan gümüş’ün golüyle kazanılan konya maçında sahaya ruhunu koydu. basmadık yer bırakmadı. tek başına galatasaray orta sahasıydı resmen. o maçta bile 90+ da atamadığı bir pas yüzünden ıslık ve küfür yedi. sosyal medyada zaten hakkında sürekli ırkçı olarak adlandırabileceğimiz şeyler yazılıyor.

  neymiş taraftara küfür etmiş. ah kıyamam ya. çok mu zorunuza gitti? valla ben hiç üzerine alınmadım. 2 senedir bu adama söven, ırkçılık yapan, bu adamı kazanmak için bir gün bile çaba harcamayan, dahası dün bir yazarın da dediği gibi sneijder ile altıncılığı belhanda ile şampiyonluğa tercih edenler alınabilir üstüne.

  adama 2 sene boyunca saldır, bel altı vur ama o cevap verince bize küfretti. hayırdır ya? stres topunuz mu bu adam sizin? hakem hatalarıyla yarışa tutunan feberbahçenin aleyhine olan ilk hakem kararında aziz yıldırım’ın yaptığı basın toplantılarından farksız şu tavrınız. tek taraflı erdem istemeden önce siz de erdemli olmayı deneseniz?
 • 9349
  yönetim ve fatih terim'in ortak kararı belhanda'yı en az zararla göndermek, bu çok açık. fakat bu iş uzun sürebilir, belki de sezon sonuna sarkabilir. bu süreç devam ederken çok kritik lig maçları oynayacağız. belki belhanda'ya da ihtiyaç olacak. fakat görüyorum ki bu arkadaşa bilenen birçok taraftar var, meşhur ben tümer'e küfür edeceğimvideosundaki arkadaş gibi.

  çok güzel bir başlık açılmış galatasaray bir his takımıdır diye. evet, doğrudur taraftar ile takım bütünleşince her zaman şampiyonluk gelmiştir. taraftara rağmen hiçbir takım şampiyon olamaz zaten. belhanda'ymış, selçuk'muş, vs. pire için yorgan yakılmaz. kişisel tatmin uğruna takım ve taraftar bütünlüğünü zedeleyecek hareketlerden kaçınmaktır bize yakışan.
 • 9350
  (bkz: galatasaray sözlük/#2843722)

  ocak 2020'de gitmeyecekse artık taraftarın üzerine çok oynamaması ve onun da aldığı paranın hakkını vermesi lazım. bir şampiyonluk daha alırsak belki sene sonu bir miktar bonservis kazandırabilir. sonuçta bize 2020 yazında da para lazım.

  belhanda kalıyorsa zaten başka orta saha da alınmaz. el mecbur ihtiyaç halinde oynayacak. allah lemina'ya, seri'ye sakatlık vermesin :(
 • 9352
  https://twitter.com/.../1217808824142368769

  kendi taraftarina küfür eden futbolcu*. biz kendisine buradan küfür etsek, para kazanmadigimiz bu sözlükten ucuruluruz. bir de 3. yilinda 3. sampiyonlugun mimari kendisiymis gibi de göndermeler yapiyor.

  bu karaktersiz futbolcuyu el üstünde tutan taraftarin yüzünden futbolumuz gram ilerlemiyor.

  schalke 04, kiev gibi takimlarda tutunamaz böyle adamlar ama bizde prens oldu.
 • 9355
  öyle veya böyle sezonu birlikte tamamlayacağımız oyuncu.
  istediği oyuncak alınmayan çocuk şımarıklığını bırakıp destek olmak zorundayız. yoksa at gözlüğü olmayan hiç kimsenin kendisinden memnun olmadığı aşikar.
  kendisiyle veya kendisine rağmen ne derseniz deyin, iki senedir şampiyonlukta vardı. yine olacak ve yine şampiyon olacağız.
 • 9357
  artık fikren galatasaraydan kopmuş( iyiydi kötüydü tartışmasına girmek istemiyorum çünkü o çok netameli bir konu) , fakat cenk ergün zamanı yapılan iddialı sözleşmesini sonuna kadar sömüreceği belli olan oyuncu...
  şu anda istediği böyle idare edip düşük tempo , kendini zorlamadan , süresini tamamlamak. yapılması gereken linnes’e yapıldığı gibi direk kadro dışı bırakıp yabancı hakkını boşaltıp ülkesinde fas milli takımına veremeyeceği katkıdan dolayı , tekrar gitmesi için motivasyon yaratmak. bu coğrafyadaki milli takım hassasiyetinden faydalanılmalı , yoksa sevilmediğim yerde kalmam sağduyu ve gururuna sahip değil. ben değerinin düşeceğini zannetmiyorum çünkü 2 ayrı ligte alınmış şampiyonlukları var. uluslararası tanınan bir oyuncu.
 • 9358
  alacaklarını almadan gitmek istememesi cok doğal olan, benim de cok bayilmadigim oyuncumuz. kim yaklasik 4 milyon euro'dan vazgecip basıp gider bana bir izah etsin... 4 milyon euro degil, 400 tl icin adam bıçaklanan son derece kötü bir ekonomideyiz. evet umursamaz tavirli, taraftarla kavgali vs. ben de gitmesini isterim ama şu şartlarda gitmek istememesini doğal karşılıyorum. bence yedeğe çekilip yerine taylan oynatilmali. kendisi de ikinci yarilarda yorulmus rakibe karsi hamle oyuncusu yapilmali. sözleşmesi bitince de vedalasmaliyiz. ama neden gitmiyor diye sorup da adama ırkçılığa varan sövmelere girmeyelim lütfen. gerek yok.