• 9303
  futbola olan ilgisi yüzeysel seviyede kalmış insanlara hitap eden bir oyuncu değil kesinlikle. o yüzden sevenini de, sevmeyenini de anlamak gerekiyor.

  misal emre akbaba'nın 14 gol 10 asist gibi bir istatistikle oynadığı 17/18 sezonu, belhanda 3 gol 8 asist ile oynamış.

  şimdi görünürde tartışmaya açık bir şey yok. soldaki oyuncu kesinlikle daha iyi. zira bir futbolcudan alabileceğiniz en realist veridir skor.

  fakat işin teknik analizine girdiğinizde, yukarıdaki istatistiklere sahip oyunculardan 24 gole etki eden değil, 11 gole etki eden oyuncu ofansif anlamda ligi tamamen altüst etmiş bir istatistiki veriye sahip.

  hatta öyle ki işin teknik drektörlük kısmında da emre asla belhanda'nın rakibi olamamış. zira bunlardan birisi ceza sahasını doldururken, diğeri bek ve kanat arasını dolduruyor. birisi boş alanda top beklerken, diğeri rakibin kucağında oynuyor. 10'muş 8'miş yok 8.5'muş tamamen keşmekeş. emre'yi nerde oynatırsan oynat skor alırsın. belhanda'yı da nereye koyarsan koy, alacağın istatistik yine kilit pas, dribling, ara pas.

  dolayısıyla mevcut sistemi değişmediği sürece belhanda'dan daha iyisi hiç bir zaman olmadı bu takım için. kendisinin yokluğunda galatasaray'ın değil puanlar, puan dahi alamıyor oluşunun tek sebebi kendisi tarzında bir oyuncuya aç olan sistem yüzündendi en başından beri.

  dsg şanzımanlara benzetiyorum ben kendisini. uygun şartlarda kullandığınızda, gerçekten verim fışkırıyor. ama ne zaman kaldırması gereken yükten fazlasını verdiysek, o an elimize aldık adamı.

  burada onu ıslıklatan ne oynadığı futbol, ne de başka bir şey. eline aldığı şanzımanla gaza basmaya çalışan fatih terimdi her zaman.
 • 9305
  selçuk inan 2014 2015 sezonunda 4 gol.atip asist yapmıyor, 2015-2016 sezonunda 11 gol atıp 3 asist yapıyor, 2016-2017 sezonunda 6 gol atıp 3 asist yapıyor. son 2.5 sezondur zaten bitik durumda ama ondan önceki üç sezonunda da düşüş başlamış ve begenilmiyordu. belhanda'nin 3 gol 8 asistlik ve bol top kayıplı, kırmızı kartlı oyununu niye beğenelim. kendisi ben 8 numarayim dediği için selçuk ile kiyasladim. sürekli sampiyonluklarda payı olduğu konuşuluyor ki illa vardır ama belhanda hiç gelmeyip yerine başka bir oyuncu da almış olsak şampiyonluklar da payı olurdu. belhanda'nin şut eksikliğini falan geçtim, vereceği pasta topun şiddetini ayarlamayi bilmiyor. bilmediği için de en son örneği brugge maçında olduğu gibi bir çok kontra atagi başlamadan bitiriyor. mental yönden zayıf. oyunda kayboluyor. geldiğinden bu yana beğenmedim, umarım devre arası yollarımız ayrılır.
 • 9306
  ne adammışsın, seni tartış tartış öldük be abicim...

  2017 yazında ismi bizimle anılmaya başlanan ofansif futbolcuydu. 2.5 yıldır bizimle. o dönemden sonra takıma katılıp, en çok entry girilen başlıklar listesinde yanına yaklaşabilen yok. 9,316. entry bu. (ilk 210 entry transfer oluş sürecinden önce)

  bana kalırsa kendisi çöp değildir. aynı zamanda ise kısmen mevkisiz bir futbolcu. önünde üç skorer, arkasında da 1 süpürücü bir de skor da üretebilen bir ortahasayla oynasa yüksek verim alırsın. yani imkanın varsa tüm takımı üzerine kur sonra arkana yaslan. çevre ve top kontrolü, tabela üretememe gibi eksikleri; tempo, dribbling, çift yönlü oynayabilme gibi artı özellikleri var. pres yapmak isterseniz cuk oturabilecek donanıma da sahip.

  kendisinin idman kaçırdığını, deplasmana gitmek istemediğini ya da takım içinde huzursuzluk çıkardığını hiç görmedik desek yeridir. sahada olduğu zaman sorumluluk almaktan kaçtığını da düşünmüyorum şahsen, genelde başarılı olamadıysa da. (bunun hem kendisi hem de takım kaynaklı etkenleri var)

  sezonun ikinci yarısı için ise takımda kalmaz umarım. kendisini sevmediğim ve beğenmediğim için değil tamamen tarzına ihtiyacımız olmadığını düşündüğüm için gönderilmesi gerektiğini söylüyorum. gitmek isterse 3-5 milyon € + maaşında azcık indirime gitmesiyle alıcı bulabilir kalitesiyle. (daha az maaşı neden kabul etsin, tabi bu da var)

  muhasebeci taraftar ya da transfer delisi değilim açıkçası, saha içine bakarım hep. ffp belası yüzünden rakamlara bakmak zorundayız artık. kendisine ödediğimiz bonservis+ maaş’ın karşılığını alamadık bu çok net bir kere.

  sene sonunda kiralıklar falan da gidince kim kalacak kim gelecek mechul iken, kendisinin bu ocak ayında, zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralanması gerektiğini düşünüyorum. yazın kendisinden gelecek parayla ihtiyaca göre transfer yapılmalı.

  edit: 9,316. entry.
 • 9307
  galatasaray'da belhanda yıllık 4,5 milyon euro maaş teklifi gelmesi halinde ayrılığa sıcak bakacağını bildirdi. (futbol arena)
  https://twitter.com/.../1217443001561243650

  dünya üzerinde bu şahısa 4.5 milyon euro verecek enayi bir kulüp bulamayacağımız için sözleşmesi bitene kadar başımıza bela olmaya devam edecek tıpkı cezayirli kankası feghouli gibi. bunları satamadığımız için topçu alamıyoruz. bir daha böyle dolgun maaşlar ile sözleşme yapmayız inşallah.
 • 9308
  arap kulüpleri çok rahat 4.5 verir ama araplar geldiğinde 6 istiyor. işte böyle oyuncuların kucağına oturunca acayip sinirin bozuluyor. bazen bir entry yazalım yazarlık gitsin içimiz rahat etsin diyorum ama değmez bu tip adamlara.

  bu adam net 3.350 alacak ile sezona başlıyor. şl gidersek 500 bin uefaya gidersek 250 bin ek geliyor, her 25 maçına 250 bin, 3 puan alınan maçta 15 bin 1 puan alınan maçta 5 bin euro, kulübün kazandığın her 25 puan da 100 bin verilecek.bunun çerçevesinde geçen seneki maaşına bakalım.
  3.350+500+250+345*+500*
  toplamda 4.950.

  evren göz'ün zamanında açıklamasına göre imaj hakkı falan var ama ne kadar doğru bilmediğimden hesaplamadım.

  böylesine bir maaş alan adam halen bizden bir şeyleri koparmanın peşinde ve biz belhanda'nın adamın ayağına pas atınca oley çekiyoruz. geçen yönetime olan eleştirim de tam olarak buydu bunun aynı karakterinde olan babele 3 milyon euro maaş veriyorsun en azından bunun yaşı 29 babel 33 yaşında. falcao'ya 5 milyon sponsorlar ile 7 milyon euro. ondan sonra bu adamların canı nasıl isterse bizim transfer dönemimiz öyle şekilleniyor işte.
 • 9309
  kankisi tivittirdaki meşhur haberci manu lonjonun dediğine göre bu devre arası hiç bir yere gitmeyecek futbolcu. hepinizle bahse girerim demiş.
  bu arada fatih hocanın içeride aradığı köstebeklerden biri de kendisidir. fransa'daki gazetecilere arkadaşı aracılığıyla içeriden haber pasladığını düşünüyorum
 • 9310
  çöp değildir, ama kendisi yılda 5m euro edecek bir futbolcu da değildir. 2m euro veriyor olsaydık ne bu kadar tartışma yaşanırdı taraftar arasında, ne de satmakta bu kadar zorlanırdık. geçmiş olsun, sözleşme süresini doldurur ve seneye bonservisi elinde imza parası alarak arap yarımadasına gider.

  (bkz: dursun özbek)
  (bkz: transfer sihirbazı cenk ergün)

  burada abdurrahim albayrak gitsin haldun üstünel gelsin, cenk ergun gelsin diye her transfer dönemi kafa ütüleyen ergenlere bir sözüm var: yılda 5m euro verdikten sonra her futbolcuyu ülkeye getirirsiniz, abdurrahim albayrak beceremediğinden mi transfer yapmıyor/yapamıyor zannediyorsunuz.
 • 9312
  bugünlerde kendisi ile ilgili hissettiklerimi, söylemek istediklerimi, kafamda kendisi ile yaşadığım hayali tartışmaları meşhur teamspeak kavgası özetliyor.

  https://youtu.be/gsv99-wDbVc

  feghouli ve belhanda'nın sözleşme şartlarının hazırlanmasında kimin emeği varsa, burnundan gelsin, haram zıkkım olsun. bu oyunculara da kızamıyorum zaten. en fazla isyan edebiliyorum. adamların kapı gibi sözleşmesi var, oturtmuşlar kucağına galatasaray'ı, keyiflerine göre oynuyorlar, keyiflerine göre küfür ediyorlar. isterlerse gazeteci arkadaşlarına haber sızdırıp, parmağında oynatıyolar kulübü. beylerin keyfi değil mi sırf itliğine yüksek teklif gelmesine rağmen bizi mağdur etmek için kabul de etmez. ellerimizi açtık bekliyoruz. yazıklar olsun bizi bu duruma düşürenlere.
 • 9313
  kendisi çöp oğlu çöptür. bu adamın tek başına aldığı maçları sayabilir misiniz? beğenilmeyen yasin öztekin bile en az 3-4 maçı tek başına kazandırmıştır. belhanda hakkında "ama kilit pas, asistin asisti, hem deplasmanlara gitmekten de çekinmiyor." diye konuşmak "ben futboldan anlamıyorum." demekle eşdeğerdir ve başlı başına bir engel sebebidir.