• 8392
  senciydim. mücadelenden, takımı sahiplenmenden, diriblingci özelliğinden, savaşcı karakterinden hep memnun oldum. tipin bile bana sempatik geliyordu. ama artık yeter.

  bir futbolcunun top kontrolü iyi olmayabilir. ama bu kadar kötü olamaz. bu derece kötü olması imkansız. bir futbolcu 90 dakikayı topu kontrol edememiş halde bitiremez. böyle futbolcu olmaz. her topu ya ayağının altından kaçırmak ya da topa ilk dokunuşunla birlikte ayağından açmak imkansız. senden vazgeçiyorum belhanda. takımımıza kattığın şeyler için teşekkürler, en yakın zamanda aramızdan ayrılman dileğiyle.

  edit: imla
 • 8393
  galatasaray'cıydım, hala galatasaray'cıyım.

  takımı sahiplendiğinde, takıma katkı verdiğinde, savaştığında hep arkanda oldum. tipine bakmadan takıma katkı verdiğinde övdüm, zarar verdiğinde yerdim.

  bunu yapmaya hep devam edeceğim. burada dönem dönem seni övdüğüm ve seni yeri dibine soktuğum anlar oldu. çünkü fanboy'un ya da hater'ın değilim. portakal tayfa hiç değilim. hatta sneijder hakkında yazdıklarım nedeniyle defalarca linç yemiş birisiyim. belhanda'cı, sneijder'ci, drogba'cı veya falcao'cu değilim. ben galatasaray'cıyım.

  daha önce de söyledim. aslolan galatasay. yarın galatasaray lehine bir iş yaparsan seni memnuniyetle öveceğim. şu günlerde ensendeyim. umarım toparlar ve galatasaray kariyerinde ilk defa şampiyonlar liginde bir iş başarırsın. yoksa ocak ayında işin çok zor.
 • 8398
  2019 yaz transfer dönemi kendisini satmak için en doğru zamandı.
  yani iyi teklifler almış olacağımızı düşünüyorum o dönemde..

  ama olur mu hiç biz futbolcuyu değerliyken para ederken satmayız?!
  performansı düşecek, ıskartaya çıkacak, para etmeyecek?! ki biz futbolcu satalım..

  bizim taraftarın da maşallahı var bu konuda, sosyal medyada söve söve fiyat düşürür, yönetimlere bu son uyarı olsun. şu oyuncuları bir öngörü çerçevesinde değerliyken satın, bırakın taraftar sattığınız için size sövsün. yoksa bi zaman sonra o oyuncuya sövecek, en azından ilk senaryoda cebinize para girmiş olur.
 • 8399
  kendisini her daim savundum; savunmaya da devam edeceğim ama son zamanlardaki performansının maalesef savunulacak yanı yok. aşırı formsuz ve o eski hırsı yok. ben teknik açıdan da kendisini kaliteli buluyorum ama zaman zaman defoları da ortaya çıkıyordu. bu defoları da sahadaki azmi ve hırsıyla tolere ediyordu. şimdi o hırsı göremiyorum. bir an önce toparlanması dileğiyle.

  son olarak buradaki zırvalıklara da ayrı cevap vermek isterdim lakin laftan anlamayan bir güruh olduğu için aynı şeyleri tekrar etmeye gerek yok. onlar nefretini kusmaya, egosunu tatmin etmeye ve oyuncunun performansı artınca arazi olmaya devam etsin :)
 • 8400
  bir 8 numara için çok kötü bir çevre kontrolüne ve pas özelliğine sahip. ancak, kanatlarda oyun kurucu rolü için bu iki özelliği de yeterli bir seviyeye çıkıyor. zaten, lucien favre de böyle düşünmüş olacak ki, kendisini merkezde kullanmak yerine kanatlarda faydalanmış.

  gel gelelim hoca kendisini neden kanatta görmek istemiyor? bana göre öncelikle, sıkışan oyunda merkezden topla dikine gidebilen bir oyuncuya ihtiyaç duyuyor ve zaman zaman ömer bayram'da da denediği merkezden kanata açılan fm diliyle mezzala diye tarif edilen bir rol yüklüyor. ayrıca, son yıllarda garry rodrigues ve henry onyekuru gibi skorer kanatlar ile çalıştığı için skor yapma özelliği az olan belhanda yerine ryan babel'i kanat için daha doğru tercih olarak görüyor.

  açıkçası, artık younes belhanda'sız bir plan yapılmasını ama illa oynayacaksa engin baytar gibi kullanmayı daha mantıklı buluyorum. 8 numarada tam verim almak imkansız ve o bölgenin takımda işler olması şart. ancak, 2011-2012 sezonundaki engin baytar gibi sağ kanatta supporter bir oyun kurucu olarak çok daha verimli olabileceğini düşünüyorum.

  hatta 2011-2012 sezonundaki şablonu ve uyumu bir yakalayabilirsek takımdaki işlemeyen birçok parçanın daha verimli bir hale geleceğine inanıyorum.