• 7891
  özel bir maskeyle 28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçında oynayacağı dillendiriliyor ama rakip fener; her türlü ahlaksızlık, her türlü düzenbazlık, etik dışı her şeyi yapacak bir takım. 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçında ömer bayram dirseği yedi alnına, sonuç? tabi ki kırmızı çıkmadı, fb maçında da belhanda'nın suratına "yanlışlıkla" el değecek, hava toplarına daha agresif çıkılacak, eller kollar daha açık olacak. hem belhanda'nın sağlığı için önemli bir tehdit hem de maç içinde yaşanacak böyle bir durum moralleri epey bozar. çenesine alacağı bir darbe daha daha büyük sağlık problemi yaratır belhanda'ya, öyle kolay iş değil. oyun açısından ciddi ihtiyacımız var ama belhanda bu. buram buram deplasmanda galibiyet hasretini bitirecek 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında kart görecek diye devrede oyundan aldığımız adam. maskeyle oynamanın verdiği rahatsızlık, rakibin kendisine yönelik hareketleri derken maçı bitiremez gibi geliyor bana.
 • 7894
  (bkz: fatih terim'in prensi)

  valla derbide *oynayıp maçı da getirebilir, bizi ne zaman eksik bırakacak diye tırnaklarımızı da yedirebilir.

  maç planını yapacak olan, oyuncuyu en yakından tanıyan ve ona vereceği görevleri bilen kişi fatih terim.

  alacağı her karar da kendisini bağlar.

  belhanda da her ne kadar ilk geldiğinde çok kırmızı görüp bizi eksik bıraksa da o dengesiz hali az da olsa geçti. tutup da rakibe tekme, yumruk falan atmazsa özellikle iç sahada kolay kolay atılmaz. işin piçliğini öğreniyor ama hala kaşar dediğimiz seviyeye gelemedi.

  biz bu kadar yavaş oynarken belhanda'nın hızına ihtiyacımız var. lemina hazır değil, ömer bayram da formda ama bir belhanda değil.

  o yüzden sağlıklıysa hocanın bildiği oyuncuyla maça çıkmak isteyeceğini düşünüyorum.

  lemina 30 dk.da beni çıkarın der ama belhanda yanağı kırıkken oyunda kalan biri. bu maçlarda sahada sonuna kadar kazanmak isteyen savaşçılar lazım bize.

  bu sebeple benim oyum belhanda'ya.
 • 7896
  en ufak bir hastalıkta doktordan 1 hafta rapor isteyen insanların olduğu bir ülkede çenesi kırılmasına rağmen maçta oynamak istemesi her şeyin ötesinde bir durum. önce bunu konuşmalıyız. bu takım parmağım ağrıyor diye maça çıkmak istemeyen oyuncular gördü. adamın çenesi kırılmış oynamasa veya oynamak istemese kim ne diyebilir? ama adam oynamak istiyor, savaşmak istiyor. fatih terim’in neden belhanda’dan vazgeçmek istemediğinin cevabı da burada yatıyor. tıpkı kronik sakat serdar’ı neden devre arası apar topar gönderdiğinin cevabı gibi...

  belhanda takımımız için önemli oyuncu. seri ve nzonzi stabil oyuncular topla mesafe kat edemiyorlar. kanat oyuncularımızın da durağan oynadığını varsayarsak belhanda, topla dripling yapabilen topu ayağında tutabilen anahtar bir oyuncu. zaten motivasyon eksikleri olmasa, maç içinde gereksiz hareketler yapmasa bizde oynamıyor olurdu. olaya bu açıdan da bakmak lazım.
 • 7898
  bu maçta *kendisini risk etmesinin anlamasız olduğunu düşünüyorum. oynayabilecek ikame oyuncularımız da varken. bir dirsek yer, top gelir, hava topunda biri kafa atar daha kötü sonuçlar doğurabilir. özellikle dirsek konusunda rakipte bunu bilerek yapabilecek futbolcular olduğu için oynamaması taraftarıyım. performans konusuna hiç girmiyorum hocanın takdiri.
 • 7903
  biri de demiyor ki bu maske ne için var? o dirsek atarsa ne olur? bu uçan tekme atarsa ne olur? ben söyleyeyim, hiçbir şey olmaz. oyununu etkilemeycekse sahay çikar aslanlar gibi oynar. oynamak için can atan böyle oyuncularimiz varken bence kiymetini bilelim. günahiyla sevabiyla belhanda 2 sezondur şampiyon olan takimimizda fatih hocamizin vazgeçilmezi olmuştur ve gönderilene kadar da öyle olacaktir.

  edit: kendisi 2 hafta önce kirik çeneyle oynayip maçi bitirmiştir. millet tatildeyken kendisi milli takimla maçlar yaptiği halde izin döneminde 1 haftalik tatilinden feragat edip kampa katilmiştir. bunlari hasan şaş yapar mi bilmem. yapsa yapsa bir tek hasan şaş yapar zaten. bir yabanci oyuncu tatilini yarida kesip antremana çikmaz.

  gol ve asist konusu çok uzadi. evet gol ve asist konusunda yetersiz ama o olmayinca da takim hücum etmekte yetersiz. böylesi de işinize gelmiyorsa satilmasini beklemekten başka yapacak birşey yok.
 • 7904
  yanlış hatırlamıyorsam şu ana kadar beşiktaş ve fener maçlarında bırakın golü asisti kayda değer bir performansı yok. oynamak istediği için yere göğe sığdırılamıyor. beyler hasan şaş’a sorsanız o bile fener maçında sahada olmak ister o yüzden komik argümanlar türetmeyin allah aşkına. umarım böyle bir gaflete düşmeyiz de rahat bir maç izleriz. *
 • 7906
  kondisyon durumu iyiyyse ve maskeli bir şekilde oynayabilecek durumdaysa sahada olmasını istediğim futbolcudur.

  nzonzi - seri - belhanda üçlüsü ile fenerbahçe orta sahasına üstünlük sağlayabiliriz diye düşünüyorum. topu iyi gezdiren nzonzi - seri ikilisi ve geçiş oyununda dikine oynayabilen belhanda ile etkili bir orta saha performansı izleyebiliriz. fenerbahçe savunmasının dengesi bozulduğu an cezalandırabiliriz.

  4 - 4 - 2 dizilişi ile çıkma ihtimalimiz varsa da sol kanatta rahatlıkla oynayabilir. defansif katkısı da fena olmayan bir futbolcu ve bekine yardım etmekten geri duracağını sanmıyorum. belhanda - nzonzi - seri - feghouli' den oluşan bir orta saha dörtlüsü güzel şeyler vaad ediyor.

  sahada kilidi çözen, asistin asistini yapan ve hata yapsa da insiyatif almaktan geri durmayan futbolculara her zaman ihtiyacımız olacaktır. seri, feghouli ve mariano ile aynı anda sahada olduğu vakit takım oyunumuz ve hızımızın artacağını da düşünüyorum.

  (bkz: 28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 7907
  3. senesinde 3. şampiyonluğunu yaşamak için kırık çeneyle çabalayan futbolcumuz. geldiğinden beri oynamadığı her maç sıkıntı yaşadığımız bir futbolcudur. hataları olmamış mıdır? olmuştur ama bu tepkiyi hak etmiyor.

  sanırım adam gidene kadar eleştiriler sürecek. anlatamadık, ikna edemedik bir türlü.
 • 7910
  senden son bir şey istiyorum 28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçında türkiye'ye geldiğinden beri en iyi oyununu oyna. biliyorum zor ama 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçının falan kat kat üstüne çık. eğer bunu yapamayacaksan çıkma o sahaya takma maskeyi ne sen bizi üz ne de biz seni üzelim. biz başka bahaneler üretiriz sen dert etme lemina hazır değil deriz ömer kafa topuna çıkamadı deriz. ama sen atma kendini o ateşe. eğer o yangına giriyorsan yanmadan çıkacaksın daha önce yaptın yine yaparsın. en kötü senaryo baktın hiçbir şey yapamadın artık yeteneğinin ve fiziğinin galatasaray'da oynamak için yeterli olmadığını düşündüğün an maçta intikamını ve 10 maçlık cezanı al git evinde dinlen. asla kızmam bu durumda sana.